GPS dla psa – nie pozwól zgubić się czworonogowi!

Autor: Zosia

GPS dla psa to rozwiązanie przydatne osobom, które często wychodzą ze swoimi pupilami. Myśliwi mogą w ten sposób wypuszczać psy bez obawy, że uciekną. Dodatkowo w ten sposób można wyprowadzać czworonoga bez smyczy w terenie, gdzie nie ma innych osób. Urządzenie pozwala psu na większą swobodę, nie jest zbyt drogie ani niewygodne.

Czarny pies z obrożą GPS w lesie

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. co to jest GPS dla psa;
  2. jak używać psiego GPS-a;
  3. kiedy sprawdzi się takie urządzenie.

Sposób na uciekiniera – GPS dla psa

Myśliwy z dużym białym psem w lesie

Jeżeli twój pies znowu wybrał się na samotny spacer lub pobiegł za innym zwierzęciem i nie potrafił znaleźć drogi powrotnej, to GPS będzie dla niego bardzo dobrym rozwiązaniem. Pozwala na zlokalizowanie czworonoga bez względu na to, gdzie aktualnie się znajduje. Dzięki niemu żaden właściciel psa nie będzie musiał się martwić, że jego pupil się zgubi lub ucieknie. To niezwykle wygodne, proste w obsłudze i stosunkowo tanie rozwiązanie.

Jeżeli twój pies ma tendencję do uciekania czy pogoni za samochodami, należy wyposażyć go w GPS. Szczególnie przydatne może się to okazać podczas wakacji lub pobytu czworonoga w nowym, nieznanym otoczeniu. W końcu nie chcesz, aby twój przyjaciel się zgubił.

Na rynku znajdziesz bardzo dużo urządzeń – od małych „pchełek”, przez opaski na łapki, po obroże, które z niesamowitą dokładnością lokalizują uciekiniera. Trzeba jednak pamiętać o dobraniu wagi i rozmiaru sprzętu do zwierzaka.

Jak działa GPS dla psa?

GPS dla psa działa dokładnie w taki sam sposób jak nawigacja samochodowa czy ta, którą możemy znaleźć w smartfonie. Informuje użytkownika o dokładnej pozycji nadajnika, z którym jest połączony. Dzięki Global Positioning System podana lokalizacja jest dokładna, niezależnie od miejsca na świecie.

GPS dla psa działa w ten sam sposób. Nadajnik jest zamontowany na obroży lub łapach zwierzęcia, dzięki czemu można je natychmiast odnaleźć. Urządzenia różnią się jednak dokładnością lokalizacji. Większość ogranicza się do kilku metrów od nadajnika. Jest to zupełnie wystarczające i w znaczący sposób ułatwia poszukiwanie psiego uciekiniera.

Jak drogi jest lokalizator GPS dla psa? Ceny tego typu sprzętu wahają się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Najprostsze rozwiązania przypominają brelok przypinany do obroży zwierzęcia. Istnieje jednak wówczas ryzyko zgubienia lub zniszczenia urządzenia. Charakteryzuje je także mniejszy zasięg i słabszy sygnał.

Niektóre lokalizatory montuje się na łapkach psa. Tu niestety również ryzykujemy, że zwierzę uszkodzi zwierzę. Najlepszym rozwiązaniem są zatem elektryczne obroże z wbudowanym systemem GPS. Zdecydowanie więcej kosztują, ale charakteryzują się ogromnym zasięgiem i wytrzymałością. Mają najdłużej pracujące baterie oraz są niezwykle precyzyjne.

GPS dla psa myśliwskiego lub uprawiającego sport może kosztować ponad 2000 zł. Charakteryzuje się oczywiście bardzo wysoką jakością oraz dalekim zasięgiem. Jest to jednak sprzęt przeznaczony dla zawodowców, do zadań specjalnych.

  • 119,99 zł
  • 79,99 zł
  • 529 zł
  • 107,99 zł
  • 99 zł

Kiedy używać lokalizatora dla psa?

Szaro-biały pies z obrożą GPS w na polanie

Psu warto zakupić GPS, kiedy ma skłonności do uciekania lub często jest wypuszczony luzem na zewnątrz, co grozi jego zagubieniem. Najważniejsze jednak jest zapobieganie tego typu sytuacjom. Podczas wyprowadzania psa należy przypiąć mu obrożę i smycz. Jeśli zazwyczaj biega swobodnie na zewnątrz, istotne jest, aby posesja była ogrodzona. Każdy właściciel musi pamiętać, że zwierzęciu, które się zgubi, grozi wiele niebezpieczeństw.

Lokalizator GPS dla psa jest niezwykle istotny w różnych dziedzinach sportu. Psy myśliwskie praktycznie zawsze powinny być wyposażone w tego typu sprzęt, ponieważ zwykle rzucają się w długą pogoń za zwierzęciem, a nie zawsze potrafią znaleźć drogę powrotną.

GPS przydaje się podczas dalekich wyjazdów z czworonożnym przyjacielem. Kiedy zwierzę znajduje się w nieznanym środowisku, często po ucieczce lub pogoni za samochodem nie znajduje drogi do domu. Na obcym terenie właścicielowi będzie bardzo trudno odnaleźć błąkającego się pupila.

Wiele psów jest zdolnych przebiec nawet kilka kilometrów w parę minut. Odnalezienie zwierzęcia jest prawie niemożliwe, o ile ono samo nie potrafi znaleźć drogi do właściciela. GPS znacznie ułatwia sprawę. Telefon pozwala z dokładnością do kilku metrów odnaleźć psa w kilka sekund. To bardzo wygodne, proste i stosunkowo tanie urządzenie, które może uratować zwierzę od wielu nieprzyjemnych sytuacji.

Najważniejsze jest zapobieganie. Jeżeli pies często ucieka, może pomóc wizyta u behawiorysty, który doradzi, jak go okiełznać. Jest to bardzo istotne, ponieważ mimo najlepszego sprzętu i wyposażenia, każdy właściciel chce, aby zwierzak czuł się jak najlepiej i w każdej sytuacji był bezpieczny.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link