Dysk sieciowy do domu – poznaj nasze propozycje

Autor: Joanna

Dysk sieciowy jest przydatnym urządzeniem, które może służyć w domu do wykonywania kopii zapasowych, bezprzewodowego udostępniania multimediów i zdjęć czy wygodnego przechowywania większych plików. Podpowiadamy, jakie dyski sieciowe najlepiej sprawdzą się w roli domowego serwera – sprawdź proponowane modele! 

Dysk sieciowy Wi-Fi

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jaki dysk sieciowy wybrać do kopii zapasowych,

- jaki dysk sieciowy kupić do obsługi multimediów,

- jaki dwudyskowy serwer NAS wybrać do domu,

- jaki dysk sieciowy NAS wybrać do przechowywania dużych plików.

Jaki dysk sieciowy NAS wybrać do kopii zapasowych?

Dysk sieciowy NAS

Jednym z przydatnych zastosowań dysku sieciowego w domu jest możliwość automatycznego wykonywania kopii zapasowych systemu i zapisywania ich bezpośrednio w domowej chmurze. Dzięki temu nie trzeba martwić się o regularne zgrywanie ważnych plików na zewnętrzny dysk, a w razie awarii któregoś z urządzeń można łatwo odzyskać dane. Sprzęt kupowany z myślą o takim przeznaczeniu nie musi być drogi – wystarczy jednodyskowy model o pojemności 2 TB, jak np. WD My Cloud 2TB. Dysk sieciowy Wi-Fi stanowi wspólny magazyn danych zarówno dla komputerów, jak i urządzeń mobilnych. Po zsynchronizowaniu ze specjalną aplikacją kopie zapasowe plików są wykonywane automatycznie, a dostęp do zawartości dysku można uzyskać z poziomu smartfona lub tabletu. 

WARTO WIEDZIEĆ

W przeciwieństwie do chmury publicznej udostępnianej jako usługa, dysk sieciowy do domu pozwala na pełną kontrolę nad udostępnianymi plikami. Chmura prywatna to wybór dla osób, którym zależy na ścisłej prywatności przechowywanych danych.

Dysk sieciowy do multimediów – jaki dysk NAS do domu i małego biura?

Chmurę osobistą można wykorzystać również jako multimedialny serwer do domu i biura. Dysk sieciowy Seagate Personal Cloud 3,5'' 4TB umożliwia strumieniowanie treści nie tylko na komputery, ale także urządzenia mobilne oraz telewizory Smart TV. Dzięki temu udostępnianie filmów czy zdjęć w sieci jest znacznie prostsze, a dostęp do plików – natychmiastowy. Seagate Personal Cloud to doskonałe rozwiązanie, jeśli oglądasz filmy i seriale z użyciem systemu kina domowego. Pomimo kompaktowych wymiarów wyróżnia się sporą pojemnością dysku, dlatego pomieści nie tylko pliki multimedialne, ale także kopie zapasowe z wielu urządzeń. Będzie to dobry dysk siecowy NAS na początek.

Dysk sieciowy NAS z 2 kieszeniami – polecane modele

Dysk sieciowy do domu WD My Cloud 2TBJeśli potrzebujesz dysku sieciowego NAS do przechowywania większej ilości danych, wybierz model co najmniej dwukieszeniowy. W przypadku tych urządzeń oprócz pojemności dysków duże znaczenie ma wydajność, za którą odpowiadają takie parametry jak rodzaj zastosowanego procesora i ilość pamięci RAM. Z tego powodu jako dysk sieciowy do domu sprawdzi się model QNAP TS-231P. To dobry wybór dla osób szukających kompromisu między dużą maksymalną pojemnością i wydajnością a niewygórowaną ceną. Urządzenie jest wyposażone w dwurdzeniowy procesor i 1 GB pamięci RAM DDR3. Jego atutem jest też łatwość obsługi i wielofunkcyjność – dzięki licznym aplikacjom i kilku wbudowanym portom USB 3.0 dysk ma wiele zastosowań przydatnych w domu.

Jaki wybrać dysk sieciowy NAS do dużych plików?

Choć wymienione wyżej dyski są najczęściej wystarczające dla potrzeb domowych, jeśli potrzebujesz przestrzeni do przechowywania bardzo dużej ilości plików, warto zainwestować w bardziej zaawansowany model umożliwiający rozbudowę wolumenu. Dysk sieciowy QNAP TS-251+-2G oferuje nie tylko dużą pojemność maksymalną, ale także bardzo wydajny, czterordzeniowy i 64-bitowy procesor Intel® Celeron. Dzięki niemu urządzenie działa płynnie i daje bardzo szybki dostęp także do dużych plików. Jednym z atutów sprzętu jest możliwość podłączenia dysku do telewizora lub monitora poprzez złącze HDMI, a następnie odtwarzania filmów bezpośrednio na ekranie i sterowania za pomocą pilota.
Po zakupie dysku sieciowego do domu urządzenie trzeba skonfigurować – sprawdź, jak to zrobić krok po kroku. 
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link