Dodatki do The Sims 4 - poznaj je wszystkie!

Autor: Joanna

Gry The Sims 4, jednej z flagowych pozycji Electronic Arts, z pewnością nie trzeba nikomu przedstawiać. Hiperrealistyczna symulacja codziennego życia od razu skradła serca milionów fanów na całym świecie, zachwycając ich możliwością stworzenia całej historii życia postaci i rozbudowanymi możliwościami sterowania na każdym etapie rozgrywki. Nie powinno więc dziwić, że poza podstawową wersją powstał również szereg rozszerzeń i dodatkowych pakietów do gry. Zobacz, jakie są dodatki do The Sims 4 i co powinieneś o nich wiedzieć przed zakupem!

The Sims 4 – wersja podstawowa

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jakie są główne dodatki rozszerzające podstawową wersję The Sims 4,

- które dodatki wprowadzają nowe funkcje i interakcje,

- jakie dodatki do The Sims 4 zawierają jedynie dodatkowe akcesoria.

Jakie możliwości dają główne dodatki do The Sims 4?

The Sims 4: Cztery pory rokuJak wiadomo, standardowa rozgrywka w przypadku The Sims 4 polega na stworzeniu własnej postaci, zakwaterowaniu jej w wybranym domu oraz prowadzeniu jej przy pomocy najróżniejszych interakcji. Choć zdecydowanie nie można tu narzekać na zbyt małą liczbę opcji, twórcy zdecydowali się jeszcze bardziej poszerzyć możliwości graczy, proponując im sześć dodatkowych rozbudowanych rozszerzeń:
 • The Sims 4: Witaj w pracy – do rozgrywki zostały dołączone dodatkowe ścieżki kariery pozwalające na towarzyszenie Simom w czasie jej wykonywania – co jest nowością w serii The Sims 4,
 • The Sims 4: Spotkajmy się – skupia się na kompetencjach towarzyskich Simów, poszerzając możliwości dostępnych interakcji z innymi postaciami,
 • The Sims 4: Miejskie życie – umożliwia Simom posmakowanie życia w wielkim mieście. Nowością jest tutaj to, że można zamieszkać w mieszkaniu w wieżowcu i poznać trudy życia z uciążliwymi sąsiadami za ścianą,
 • The Sims 4: Psy i koty – dzięki temu dodatkowi do gry dołączyły sympatyczne czworonogi oraz związane z nimi interakcje – m.in. możliwość tresury oraz prowadzenia kliniki weterynaryjnej,
 • The Sims 4: Cztery pory roku – do rozgrywki został wprowadzony nowy czynnik zmienny w postaci pogody – a wraz z nim nowości w grze, takie jak chociażby obchodzenie świąt Bożego Narodzenia,
 • The Sims 4: Zostań gwiazdą – motywem przewodnim jest tutaj życie celebrytów. Możesz sprawić, by Twój Sim został znaną osobistością i zyskał podziw innych postaci – o ile sobie na to zasłuży.

CZY WIESZ, ŻE…

Choć podstawowa wersja gry została wydana 2 września 2014 roku, wciąż powstają nowe dodatki i rozszerzenie do niej. Ostatni z nich – The Sims 4: Zostań Gwiazdą – trafił na rynek 16 listopada 2018 roku.

Co możesz zyskać z dodatkowymi pakietami rozgrywek?

The Sims 4: Zostań gwiazdąPoza powyższymi rozszerzeniami twórcy gry przygotowali dla graczy także pomniejsze dodatki – czyli takie, które skupiają się jedynie na jednym, niewielkim fragmencie rozgrywki. Dla odróżnienia nazwano je pakietami rozgrywki – oto one:
 • The Sims 4: Ucieczka w plener – umożliwia wyjechanie na krótkie wakacje w plener pełen lasów i biwakowanie, 
 • The Sims 4: Dzień w Spa – umożliwia Simom zrelaksowanie się w spa lub salonie masażu,
 • The Sims 4: Zjedzmy na mieście – pozwala na prowadzenie własnej restauracji, 
 • The Sims 4: Wampiry – wprowadza do rozgrywki fantastyczne postaci – wampiry – wraz z ich tajemniczym życiem,
 • The Sims 4: Być rodzicem – rozszerza opcje związane z wychowywaniem dzieci i życiem rodzinnym,
 • The Sims 4: Przygoda w dżungli – przenosi Simów do nowej, wakacyjnej lokalizacji, w której mogą odkrywać starożytną kulturę i zdobywać antyczne artefakty.

Proponowane produkty
 • 79 zł
 • 79 zł
 • 79 zł
 • 79 zł
 • 79 zł

The Sims 4 – dodatki z nowymi akcesoriami

Poza samymi pakietami rozgrywek i rozszerzeniami, EA Games zadbało również o to, by urozmaicić grę dodatkowymi paczkami akcesoriów – takich jak fryzury i ubrania dla Simów, meble czy elementy trybu budowania. Wszystkie pakiety takich dodatków zostały zebrane w tematyczne paczki, odwołujące się do konkretnego etapu rozgrywki.
Na uwagę zasługują przede wszystkim te dodatki, które niosą za sobą nowe funkcje. Do najciekawszych bez wątpienia należą Wielkie pranie (umożliwiające robienie prania i suszenie go na dworze) oraz Wieczór na kręgielni (wprowadzający do rozgrywki możliwość grania w kręgle).
Wśród akcesoriów do The Sims 4 warto wymienić również te, które wprowadzają dodatkowe przedmioty. Należy tu wspomnieć chociażby o pakietach Kuchnia na wypasie, Kino domowe i Pokój dzieciaków, które zawierają szereg nowych mebli i dekoracji do urządzenia domu swojego Sima. Ciekawe ubrania i fryzury znajdziesz też w The Sims 4: Wytworne przyjęcie – pakiecie akcesoriów przenoszącym graczy do świata hollywoodzkich imprez, pełnych przepychu i wytwornej elegancji.

UWAGA!

The Sims 4: Mój Pierwszy Zwierzak to specyficzny zestaw akcesoriów do The Sims 4. Dlaczego? Do jego instalacji poza podstawową wersją gry wymagane jest także rozszerzenie The Sims 4: Psy i Koty i jest to jedyny taki przypadek w całej serii.

The Sims 4 jest dostępna zarówno w wersji na pecet, jak i na konsolę. Możesz więc wybrać tę, która bardziej przypadnie Ci do gustu. Tutaj przeczytasz o tym, co sprawdza się lepiej podczas grania: komputer czy konsola. Zobacz również inne symulatory z naszej oferty – przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie dziesięciu najciekawszych propozycji.
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny