Designerskie wentylatory stojące – poznaj nasze propozycje

Autor: Anna

Solidny wentylator to doskonały sposób na schłodzenie pomieszczenia i błyskawiczną ulgę w upalne dni. To jednak nie wszystko – wiele z dostępnych modeli to też efektowna ozdoba mieszkania czy biura. Zobacz najlepsze propozycje designerskich wiatraków chłodzących, które stylowo uzupełnią wystrój nowoczesnego wnętrza.

Wentylator kolumnowy stojący

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jaki rodzaj wentylatora sprawdzi się najlepiej w nowoczesnym pomieszczeniu
  2. czym wyróżniają się designerskie wentylatory Dyson
  3. kiedy warto zdecydować się na wentylator kolumnowy Sencor

Rodzaje wentylatorów – jaki do nowoczesnego wnętrza?

Szukając skutecznego wiatraka do mieszkania czy biura, w pierwszej kolejności pomyślisz o wentylatorze śmigłowym. To najpopularniejszy typ wiatraka, który składa się z obrotowych łopatek przypominających śmigło, które wprawiają powietrze w ruch. Łopatki ze względów bezpieczeństwa są zazwyczaj umieszczone wewnątrz siatkowego korpusu.

Chociaż tradycyjne wentylatory stojące skutecznie schładzają powietrze i przynoszą ulgę w czasie upałów, ich design czasami nie pasuje do wystroju pomieszczenia. Ciekawą alternatywą są wiatraki kolumnowe, które nie tylko ciekawiej wyglądają, ale też zajmują mniej miejsca. Sprawdzą się więc także w małych pomieszczeniach.

Pamiętaj, że jeśli na zewnątrz jest bardzo gorąco, a Tobie zależy na utrzymaniu stałej, przyjaznej temperatury w pomieszczeniu, lepiej sprawdzi się klimatyzator przenośny. Zobacz nasz ranking najlepszych modeli!

Kolumnowy wiatrak chłodzący Sencor – kiedy wybrać?

Sencor SFN 5040BLChoć większość wentylatorów kolumnowych ma prostą formę, która nie wyróżnia się oryginalnym designem, można wśród nich znaleźć prawdziwe perełki dla miłośników nowoczesnego wystroju. Przykładem jest urządzenie Sencor SFN 5040BL. To wentylator stojący w czarnej obudowie o ciekawym, geometrycznym kształcie. Świetnie sprawdzi się w nowoczesnym wnętrzu – zarówno w biurze, jak i mieszkaniu.

Wentylator Sencor został wyposażony w trzy wiatraki, którymi można sterować niezależnie za pomocą pilota. Siłę podmuchu możesz regulować, ustawiając jeden z siedmiu dostępnych poziomów. Sprzęt dysponuje mocą aż 90 W, co pozwala na bardzo wydajne schłodzenie pomieszczenia. Jest też cichszy niż tradycyjne wentylatory – dzięki temu możesz korzystać z niego także w nocy, bez ryzyka, że hałas przeszkodzi Ci w zaśnięciu.

WARTO WIEDZIEĆ

Funkcja automatycznej oscylacji umożliwia poziome obracanie się wiatraków, a dzięki temu – bardziej równomierną dystrybucję schłodzonego powietrza w pomieszczeniu.

Wentylator stojący Dyson – czy warto?

Dyson AM05Szukasz designerskiego wentylatora, który wyróżnia się nie tylko oryginalnym wzornictwem, ale też sposobem działania? Zwróć uwagę na model Dyson AM05. Marka Dyson jest znana z produktów o zaawansowanej technologii i oryginalnym, futurystycznym designie. Te cechy posiada także wentylator AM05, którego nietypowy, nowoczesny wygląd idzie w parze z innowacyjnym sposobem działania.

Jak działa ten designerski wentylator? Urządzenie zasysa powietrze, schładza je i wypuszcza pod ciśnieniem przez cienką szczelinę. Pierścieniowa obudowa urządzenia pozwala dodatkowo wzmocnić strumień – w efekcie wentylator ma daleki zasięg działania. Konstrukcja pozbawiona łopatek sprawia, że osoby znajdujące się w pomieszczeniu nie odczuwają dyskomfortu wywołanego przez nagłe podmuchy zimnego powietrza.

Najważniejszą cechą tego wentylatora jest brak łopatek. Dzięki temu urządzenie jest całkowicie bezpieczne w użytkowaniu i nie wymaga dodatkowego siatkowego korpusu. Pozwoliło to projektantom stworzyć produkt o niewielkich gabarytach i bardzo nowoczesnej formie. Wentylator jest też dostępny w wersji do postawienia na biurku – Dyson AM06 30 cm.

40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link