Na czym polega depilacja IPL? Który model depilatora wybrać?

Autor: Tadeusz

Zbędne owłosienie to problem wielu kobiet, zwłaszcza tych, które mają jasną skórę i ciemne włoski. Golenie nóg, pach, okolic bikini to żmudne i powtarzalne zajęcie. Właśnie dlatego warto zdecydować się na urządzenie do depilacji IPL.

Gładkie nogi po fotoepilacji

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. na czym polega depilacja IPL
 2. czy depilacja światłem IPL jest wskazana dla wszystkich
 3. jakie modele depilatorów IPL wybrać

Na czym polega depilacja IPL?

Depilacja IPL (z ang. intense pulsed light) polega na emitowaniu delikatnego, ale rozproszonego i niejednorodnego światła, które jest absorbowane przez melaninę i tym samym uszkadza mieszki włosowe. Uszkodzone mieszki wraz z kolejnymi zabiegami wchodzą w fazę wyłączenia. Wszystko to powoduje wypadanie włosów oraz zatrzymanie ich odrastania. Należy wyjaśnić, że rozwój włosa dzieli się na trzy fazy – anagen (wzrost), katagen (odnawianie) oraz telogen (spoczynek). Depilacja IPL działa jedynie na włosy w fazie wzrostu, których w każdym miesiącu jest około kilkunastu procent. Aby otrzymać gładką skórę przez naprawdę długi czas, potrzebne jest okresowe powtarzanie zabiegu. Początkowo zabieg należy powtarzać co tydzień lub dwa. W kolejnych okresach odstęp zwiększa się do 6–8 tygodni. Bardzo istotne jest, by pomiędzy kolejnymi zabiegami nie opalać depilowanej części ciała. Może bowiem skutkować to poparzeniem skóry. Poza tym zabieg depilacji IPL jest bezbolesny i bezpieczny (przeciwwskazania wymienione zostały poniżej). W sytuacji, gdy zauważymy brak pojawiania się włosków, depilacja danego obszaru ciała zostanie zakończona. Warto zaznaczyć, że z depilacji IPL mogą korzystać osoby o wrażliwej cerze oraz z zaczerwieniami na skórze. Najbardziej widoczne efekty zauważą osoby o jasnej skórze i ciemnych włosach. Depilatora IPL używa się m.in. do depilacji nóg, pach, rąk, pleców oraz klatek piersiowych. Depilacji nie można przeprowadzać na pieprzykach, piegach, tatuażach, w miejscach przekłucia ciała oraz na sutkach. Nie jest także wskazane depilowanie szyi i twarzy, chyba że urządzenie ma specjalne końcówki.

Przeciwwskazania do depilacji IPL

Wśród przeciwwskazań dotyczących przeprowadzania depilacji IPL wyróżnia się m.in.:

 • bardzo jasne, siwe lub rude włosy;
 • bardzo ciemną skórę;
 • nieprzekroczenie 14. roku życia;
 • ciążę;
 • karmienie piersią;
 • nowotwory;
 • zażywanie określonych leków.

Przed pierwszym zabiegiem należy udać się do kosmetyczki, która przeprowadzi serię pytań, które ostatecznie wskażą, czy można skorzystać z zabiegu, czy też nie.

Polecane depilatory ipl
 • 2 239 zł
 • 1 899 zł
 • 1 299 zł
 • 1 699 zł
 • 1 449 zł

Modele polecanych depilatorów IPL

Na rynku można znaleźć spory wybór depilatorów IPL. Poniżej prezentujemy tylko kilka z nich.

Depilator IPL Rowenta Derma Protect EP 9840 to pierwszy model wykorzystujący światło. Niszcząc cebulki pod skórą, sprawia, że włoski same wypadają. Skuteczne urządzenie ma certyfikat FDA oraz zgodne jest z międzynarodowymi normami w zakresie bezpieczeństwa dla oczu. By zapewnić bezpieczną pracę, działa jedynie w przypadku całkowitego kontaktu ze skórą. Ma główkę depilującą o powierzchni 4 cm2, umożliwiającą jednoczesne oddziaływanie na większym obszarze ciała. Efekty? Już po 3 miesiącach używania depilatora widoczne jest usunięcie do 83% włosów.

Drugi z kolei depilator IPL to Remington iLIGHT IPL6780. Urządzenie ma 5 poziomów mocy, które dostosowane są do określonych typów skóry. Depilator Remington wyróżnia możliwość wyboru trybów impulsów – seria błysków lub pojedyncze błyski. Jedna żarówka w urządzeniu pozwala na wysłanie 1500 impulsów światła. Niewielkie wymiary (21 × 24,5 × 24,5 cm) umożliwiają szybką i efektowną depilację zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Urządzenie zostało stworzone z pomocą dermatologa, co poskutkowało odpowiednim dostosowaniem go do najważniejszych potrzeb.

Depilator Philips Lumea Prestige BRI956/00 jest bezprzewodowym urządzeniem, uznawanym za najlepsze rozwiązanie w Europie Zachodniej. Efekty działania utrzymują się do 6 tygodni. Wielką zaletą depilatora jest fakt, że nie trzeba zmieniać w nim lamp. Tym samym depilator wystarczy na dokładną (i całkowitą) depilację nóg, pach, bikini oraz pozostałych wybranych części ciała bez dodatkowych kosztów. W depilatorze znajduje się 5 regulowanych ustawień energii świetlnej, które dopasujemy do karnacji i koloru włosów. Trzeba zaznaczyć, że użytkowanie sprzętu jest niezwykle komfortowe. W odróżnieniu od depilacji przeprowadzanych w salonach depilator Philips Lumea nie wymaga nakładania żelu na depilowane obszary. Sprawia to, że praca z nim jest bardzo prosta. Działanie urządzenia jest skuteczniejsze w przypadku osób o włosach w kolorze ciemnego blondu, brązu oraz czerni.

Praca z depilatorem IPL to rozwiązanie problemów milionów kobiet na świecie. To najprostsza droga do pozbycia się męczącego owłosienia raz na zawsze. Już teraz możesz zacząć się żegnać z problemem.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link