Data publikacji: 20 stycznia 2014
ARTYKUŁ - AKTUALNOŚCI
polecamy

Depilacja IPL

Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Poleć znajomemu Drukuj

Zbędne owłosienie jest problemem większości z nas. Dotychczasowe metody usuwania włosów takie jak golenie, woskowanie czy depilowanie nóg przynosiło mniejsze lub większe efekty. Obecnie, jednym z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się owłosienia jest depilacja IPL.  

 

 

Na czym polega depilacja IPL?

Depilacja IPL (Intense Pulsed Light) polega na emitowaniu delikatnego, ale rozproszonego i niejednorodnego światła, które jest absorbowane przez melaninę i tym samym uszkadza mieszki włosowe. Uszkodzone mieszki wraz z kolejnymi zabiegami wchodzą w fazę wyłączenia. Wszystko to powoduje wypadanie włosów oraz zatrzymanie ich odrastania. I tutaj należy zatrzymać się na chwilę i wyjaśnić sobie jedną rzecz. Rozwój włosa dzieli się na trzy fazy – anagen (wzrost), katagen (odnawianie) oraz telogen (spoczynek). Depilacja IPL działa jedynie na włosy w fazie wzrostu, których w każdym miesiącu jest około kilkunastu procent. Aby otrzymać gładką skórę przez naprawdę długi czas potrzebne jest okresowe powtarzanie zabiegu. Początkowo zabieg należy powtarzać co tydzień lub dwa. W kolejnych okresach, odstęp czasu zwiększa się do 6-8 tygodni. Bardzo istotne jest, by pomiędzy kolejnymi zabiegami nie opalać depilowanej części ciała. Może bowiem skutkować to poparzeniem skóry. Poza tym zabieg depilacji IPL jest bezbolesny i bezpieczny (przeciwwskazania wymienione zostały niżej). W sytuacji, gdy zauważymy brak pojawiania się włosków, depilacja danego obszaru ciała zostanie zakończona. Warto zaznaczyć, że z depilacji IPL mogą korzystać osoby o wrażliwej cerze oraz z zaczerwieniami na skórze. Najbardziej widoczne efekty zauważą osoby o jasnej skórze i ciemnych włosach. Depilatora IPL używa się m.in. do depilacji nóg, pach, rąk, pleców oraz klatek piersiowych. Depilacji IPL nie można przeprowadzać na pieprzykach, piegach, na tatuażach oraz miejscach przekucia ciała oraz na sutkach. Nie jest także wskazane depilowanie szyi oraz twarzy.
 

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzania depilacji IPL?

Wśród przeciwwskazań dotyczących przeprowadzania depilacji IPL wyróżnia się m.in:
-         posiadanie bardzo jasnych, siwych lub rudych włosów,
-         posiadanie bardzo ciemnej skóry,
-         nieprzekroczenie 14. roku życia,
-         ciążę,
-         karmienie piersią,
-         nowotwory,
-         zażywanie określonych leków.
 
Przed pierwszym zabiegiem należy udać się do kosmetyczki, która przeprowadzi serię pytań, które ostatecznie wskażą czy można skorzystać z zabiegu, czy też nie.
 
 
Zabieg IPL przeprowadzany jest w wielu salonach kosmetycznych, jednak coraz częściej kobiety (oraz mężczyźni) wolą zakupić osobisty depilator IPL i przeprowadzić proces depilacji w domowym zaciszu. Pośród jakich urządzeń mogą wybierać? Oto nasza trójka.
 
 

Rowenta Derma Protect EP9840

Depilator IPL Rowenta Derma Protect EP9840 to pierwszy depilator wykorzystujący światło. Niszcząc cebulki pod skórą sprawia, że włoski same wypadają.  Skuteczne urządzenie posiada certyfikat FDA oraz jest zgodny z międzynarodowymi normami w zakresie bezpieczeństwa dla oczu. By zapewnić bezpieczną pracę z urządzeniem, działa ono jedynie w przypadku całkowitego kontaktu depilatora ze skórą. Sprzęt posiada główkę depilującą o powierzchni 4cm2 umożliwiającą jednoczesne oddziaływanie na większym obszarze ciała. Efekty? Już po 3 miesiącach używania Rowenta Derma Protect EP9840 widoczne jest pozbycia się do 83% włosów.
 

Remington IPL4000 i-Light Essential

Drugi z kolei depilator IPL to Remington IPL4000 i-Light Essential. Urządzenie posiada 5 poziomów mocy, które dostosowane są do określonych typów skóry. Co wyróżnia depilator Remingtona to możliwość wyboru trybów impulsów – seria błysków lub pojedyncze błyski. Jedna żarówka w urządzeniu pozwala na wysłanie 1500 impulsów światła. Niewielkie urządzenie (wymiary 21x24,5x24,5 cm) prowadzi do szybkiej i efektownej depilacji zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn. Urządzenie zostało stworzone przy pomocy dermatologa, co poskutkowało odpowiednim dostosowaniem urządzenia do najważniejszych potrzeb kobiet.
 

Depilator IPL Philips Lumea

Depilator Philips Lumea SC2004/11 jest bezprzewodowym urządzeniem, które jest obecnie najlepszym rozwiązaniem wśród depilatorów w Europie Zachodniej. Efekty działania depilatora utrzymują się do 6 tygodni. Wielką zaletą depilatora jest fakt, że nie trzeba zmieniać w nim lamp. Tym samym depilator wystarczy na dokładną (i całkowitą) depilację nóg, pach, bikini oraz pozostałych, wybranych części ciała bez dodatkowych kosztów. W depilatorze znajduje się 5 regulowanych ustawień energii świetlnej, które dopasujemy do naszej karnacji i koloru włosów. Trzeba zaznaczyć, że użytkowanie sprzętu jest niezwykle komfortowe. W odróżnieniu od depilacji przeprowadzanych w salonach, depilator Philips Lumea nie wymaga nakładania żelu na depilowane obszary. Sprawia to, że praca z nim jest bardzo prosta. Działanie urządzenia jest skuteczniejsze w przypadku osób o kolorze włosów ciemnego blondu, brązu oraz czerni.
 
Zarówno w przypadku depilatora Rowenta, Remingtona, jak i Philipsa należy dokładnie przygotować się do każdego zabiegu. Mowa tutaj o zapobieganiu opalaniu skóry (zarówno słonecznym jak i solarium), wstępnym ogoleniu danej partii ciała - najlepiej maszynką jednorazową (nie należy używać do tego celu depilatora, pęsety ani wosku!), wyboru intensywności światła do tonu skóry, a następnie przyłożeniu depilatora pod kątem 90 stopni do ciała. I już.
 
Praca z depilatorem IPL to rozwiązanie problemów milionów kobiet na świecie. To najprostsza droga do pozbycia się męczącego owłosienia raz na zawsze. Już teraz możesz zacząć się żegnać z problemem.

 

Proponowane Towary:

Philips Lumea SC1995/00
Philips Lumea SC2009/00
Philips Lumea Prestige BRI953/00
Philips Lumea Prestige BRI950/00
Philips Satinelle Advanced BRE640/00

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?
0 0
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Zgłoś błąd na stronie
Prześlij uwagi
Zobacz inne porady dotyczące wyboru sprzętu
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij

Ostatnio

dodane artykuły

Najgorętsze premiery gier w październiku

Poznaj najbardziej wyczekiwane premiery gier w październiku.
Zobacz więcej   

10 najwydajniejszych smartfonów wg AnTuTu (sierpień 2017)

Ranking AnTuTu przedstawia najszybsze smartfony. Które smartfony znajdują się w zestawieniu? Który z nich zajął 1. miejsce w sierpniu 2017? Przeczytaj nasz artykuł.
Zobacz więcej   

Kalendarz przetworów

Zastanawiasz się, jak rozplanować przygotowanie przetworów? Zapoznaj się z pomocnym kalendarzem. 
Zobacz więcej   

Znajdź nas