Czym są termoloki?

Autor: Anna

Szukasz sposobu na szybkie i wygodne kręcenie włosów, i to bez ich niszczenia? Sięgnij po termoloki, czyli wałki podgrzewane prądem elektrycznym! Sprawdź, czym są, jak działają i na jakie parametry zwrócić uwagę, chcąc kupić najlepszy produkt!

termoloki na włosach

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. co to są termoloki
 2. czym różnią się termoloki od innych wałków do kręcenia włosów
 3. na co zwrócić uwagę, by wybrać dobre termoloki

termoloki – sposób na piękną fryzuręCo to są termoloki?

Termoloki przypominają tradycyjne wałki, jednak kręcenie nimi włosów zajmuje znacznie mniej czasu – nawet mniej niż przy korzystaniu z lokówki. Jak to możliwe? Wszystko dzięki temu, że termoloki są podgrzewane przy użyciu prądu. Wystarczy tylko podłączyć ich stację ładującą do źródła zasilania i odczekać chwilę, aż urządzenie poinformuje Cię o gotowości do użycia. Wtedy po prostu nawijasz na sprzęt kolejne pasma, podpinasz tak, aby nie spadły, i pozostawiasz na kilkanaście minut – a następnie ściągasz i… cieszysz się pięknymi, idealnie zakręconymi lokami!

Co ważne, korzystanie z termoloków jest nie tylko szybkie i wygodne, lecz również w pełni bezpieczne. Nagrzaniu ulega bowiem tylko sam rdzeń wałków, a ich wierzch pozostaje na tyle chłodny, że możesz spokojnie chwycić go dłonią, bez obawy o oparzenie – w przypadku innych sposobów kręcenia włosów nie zawsze jest to takie proste.

WARTO WIEDZIEĆ

Zależy Ci na tym, by fryzura wyglądała możliwie najbardziej naturalnie? Zawijaj włosy na zmianę – raz w prawo, raz w lewo. Po roztrzepaniu gotowe loki ułożą się w taki sposób, że będą wyglądać, jak gdyby kręciły się naturalnie, zupełnie bez Twojej pomocy.

Termoloki, hydroloki i tradycyjne wałki – czym się różnią?

Alternatywę dla termoloków stanowią tradycyjne, niepodgrzewane wałki oraz hydroloki. Oto czym różnią się od siebie te rozwiązania:

 • klasyczne wałki do włosów – zakłada się je na wilgotne włosy i pozostawia na głowie na całą noc. Korzystanie z nich jest zatem mało komfortowe, a efekt dyskusyjny – łatwo o zburzenie fryzury podczas niespokojnej nocy;
 • hydroloki – wałki służące do podgrzewania w wodzie. Działają podobnie jak termoloki, jednak są mniej wygodne – łatwo o poparzenie podczas wyciągania z wrzątku, a same wałki są dość ciężkie i łatwo ześlizgują się z włosów. Hydroloków należy używać ze szczególną ostrożnością, gdyż ich wypełnienie nagrzewa się do wyjątkowo wysokiej temperatury, która przy zbyt częstym korzystaniu może się negatywnie odbić na kondycji włosów;
 • termoloki – są lekkie, wygodne i szybkie w użyciu – rozgrzejesz je w ok. 5 minut i zakręcisz włosy w kolejne 10.

Jak wybrać dobre termoloki?

termoloki Remington ProLuxe H9100Szukasz zestawu termoloków dla siebie? Oto aspekty, na jakie powinieneś zwrócić uwagę, by wybrać dobrze:

 • liczba wałków w zestawie – na rynku znajdziesz komplety o zróżnicowanej liczbie termoloków – nawet do 20, jak w przypadku zestawu od Remingtona. Ważne też, aby wałki były dostępne w różnych rozmiarach;
 • materiał rdzenia – choć do produkcji termoloków wykorzystuje się różne materiały, najlepiej sprawdzi się tutaj ceramika, która będzie równomiernie rozprowadzać ciepło po całej powierzchni. Dobrym wyborem będą również wałki z tytanowym lub tytanowo-ceramicznym rdzeniem;
 • materiał wierzchni – powinien być miękki, a przy tym nieelektryzujący włosów – może to być aksamit lub welur;
 • dodatkowe funkcje – w cenie jest szczególnie jonizacja, dzięki której pasma nie będą się puszyć ani elektryzować, a loki staną się miękkie w dotyku;
 • akcesoria w zestawie – najlepiej, jeśli do termoloków zostaną dołączone specjalne spinki czy szpilki do podpinania – nie trzeba będzie ich dokupywać osobno.

Garść praktycznych wskazówek dotyczących kręcenia włosów przy użyciu termoloków znajdziesz tutaj: Jak korzystać z termoloków.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link