Najlepsze głośniki gamingowe dla graczy

Autor: Ola

Obraz to nie wszystko, ponieważ w grach komputerowych dźwięk jest równie istotnym aspektem zabawy. Niezależnie od tego, czy chcemy usłyszeć kroki skradającego się wroga, czy po prostu słuchać muzyki towarzyszącej wirtualnej bitwie, głośniki gamingowe będą czymś niezbędnym. Pomagamy w dokonaniu właściwego wyboru, dlatego wybrane przez nas sprzęty mają konkretne opisy. Dzięki temu będzie można szybko zrozumieć zalety danych modeli głośników do gier. Oszczędność czasu i ułatwienie procesu zakupowego jest tu priorytetem.

głośniki komputerowe dla gracza

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jakie głośniki gamingowe są najlepsze
  2. dlaczego warto zainwestować w dobre głośniki

Najlepsze głośniki gamingowe

głośniki do komputera na biurku

Zakup dobrych głośników jest procesem, który czasem może się okazać kłopotliwy. Wszystko ze względu na bardzo dużą ilość dostępnych produktów. W związku z tym samodzielne przeanalizowanie dziesiątek urządzeń bywa na tyle problematyczne, że lepiej po prostu wspomóc się wcześniej przygotowaną listą. Właśnie dlatego wybraliśmy najlepsze głośniki do gier i opisaliśmy je w taki sposób, który dostarczy szybkich informacji na ich temat. Pozwala to zaoszczędzić cenny czas oraz ułatwić cały proces decyzyjny.

Marvo SG-118 to zestaw dwóch głośników gamingowych, które są idealne dla osób zainteresowanych ekonomicznym wariantem cenowym. Ten sprzęt stanowi przykład dobrej jakości w dobrej cenie i jest świetnym dopełnieniem niemal każdego centrum wirtualnej rozrywki. Typ podłączenia to standardowy jack 3,5 mm. Moc głośnika satelitarnego (RMS) wynosi 3 W. Dolna częstotliwość to wartość 150 Hz, natomiast górna częstotliwość to 20 kHz. Parametry techniczne są istotnym aspektem każdego sprzętu, ale wygląd także ma ogromne znaczenie. Właśnie dlatego głośniki gamingowe Marvo SG-118 są podświetlane tęczowym RGB, a do tego mają futurystyczne kształty, które przykuwają oko.

Genesis Helium 600 jest zestawem dwóch głośników gamingowych oraz głośnika basowego. Dobry dźwięk stanowi podstawę udanej rozrywki przy komputerze, więc inwestycja w taki sprzęt może okazać się wyjątkowo trafionym pomysłem. Dwa głośniki satelitarne charakteryzują się mocą RMS 15 W każdy. Dzięki nim użytkownik będzie mógł cieszyć się rewelacyjną jakością średnich oraz wysokich dźwięków. Warto podkreślić również fakt, że zastosowanie ekranowania magnetycznego przekłada się na brak niepożądanych interferencji z innymi urządzeniami. Subwoofer o mocy RMS 30 W jest idealnym dopełnieniem, ponieważ pozwala uzyskać wyjątkowo dobre brzmienie głębokiego basu. Wszystko to jest możliwe dzięki doskonale zaprojektowanej konstrukcji bass reflex, czyli obudowie z głośnikiem pracującym w specjalnej komorze wentylowanej. Łatwość obsługi jest zapewniona między innymi przez panel ulokowany na bocznej ściance subwoofera. Dodatkowo w zestawie znajduje się pilot z gałką zmiany głośności i wyjściem mini jack na słuchawki. Kabel pilota ma długość 1,7 m.

Creative Sound Blaster X Kratos S3 to świetny sprzęt gamingowy, który zapewnia dźwięk wysokiej jakości. Dwa głośniki satelitarne oraz głośnik basowy mają wpływ na pozytywne doznania i przekładają się na odczuwalną głębię dźwięków. Wszystko to zostało zamknięte w drewnianej obudowie, znakomicie tłumiącej rezonans. Subwoofer został przystosowany do dynamicznej pracy, co jest efektem między innymi konstrukcji bass-reflex. Głośniki satelitarne spisują się równie dobrze i pozwalają na uzyskanie wyjątkowo naturalnego dźwięku. Maksymalna moc subwoofera wynosi RMS 46 W, natomiast dolna częstotliwość ma wartość 60 Hz, a górna – 20 kHz. Creative Sound Blaster X Kratos S3 jest idealnym sprzętem gamingowym i docenią go również osoby preferujące minimalistyczny wygląd.

  • 219 zł
  • 119,89 zł
  • 49,99 zł
  • 219 zł
  • 29,99 zł

Najwyższa pora na opisanie zestawu z wyższej półki cenowej. Trust GXT 698 Torro RGB 5.1 to pięć głośników oraz głośnik basowy. Mając tego typu sprzęt, użytkownik poczuje się niemal tak, jakby znajdował się w samym centrum akcji. Wszystko za sprawą dźwięku przestrzennego 360° Dolby Digital, dającego pełnię wrażeń i jakość najwyższych lotów. Maksymalna moc głośnika basowego to RMS 30 W, a moc głośników satelitarnych to RMS 10 W. Dolna częstotliwość wynosi 20 Hz, zaś górna 20 kHz. Doskonały dźwięk jest urozmaicony widowiskowym oświetleniem RGB, które doceni wielu graczy.

Dlaczego warto mieć dobre głośniki gamingowe?

głośniki komputerowe Trust GXT 629 Tytan 2.1 RGB

Zakup wydajnego sprzętu audio jest czymś kluczowym w rozrywce elektronicznej. Niektórzy są zdania, że dźwięk nie ma dużego znaczenia podczas grania w gry. Prawda jest jednak taka, że przekłada się to bezpośrednio na satysfakcję płynącą z oglądania efektownych animacji i nie tylko. Konkretne zalety związane z dobrymi głośnikami do gier są takie, że użytkownik może łatwiej zlokalizować swoich przeciwników. Nie zawsze uda się dostrzec wrogie jednostki w porę, ale bardzo często będzie można je usłyszeć. Efekt okaże się tym lepszy, im wydajniejsze będą nasze głośniki dedykowane do gier.

40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny