Wybór blendera kielichowego wysokoobrotowego. Zobacz, jak kupić najlepszy model!

Autor: Zosia

Blender kielichowy to urządzenie, które coraz częściej gości w naszych kuchniach. Powoli, zaczyna zastępować klasyczne blendery ręczne. Popularność tego sprzętu zapewnia jego funkcjonalność. Blender kielichowy charakteryzuje się większą gamą funkcji dodatkowych oraz mocą obrotów. Dzięki temu możemy skruszyć lód do ulubionego deseru, przygotować zupę-krem czy zaserwować domownikom pyszne i zdrowe smoothie.

blender kielichowy i owoce ułożone wokół

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. na jakie cechy zwrócić uwagę podczas zakupu blendera kielichowego wysokoobrotowego
 2. jakim funkcjom dodatkowym blenderów warto się przyjrzeć
 3. jakie modele blenderów kielichowych polecamy

Zakup blendera kielichowego, wysokoobrotowego. Na jakie cechy warto zwrócić uwagę?

koktajl robiony w blenderze kielichowym

Przygotowując się do zakupu blendera wysokoobrotowego, powinniśmy przyjrzeć się jego parametrom. Niezwykle istotną cechą jest moc silnika. Im wyższa, tym dłużej sprzęt może pracować na najwyższych obrotach – bez zwalniania. Wpływa to także na miksowanie nawet najtwardszych produktów spożywczych lub lodu. Blendery ręczne posiadają silniki o dużo niższej mocy, niż w przypadku blenderów kielichowych. Te pierwsze mogą osiągać moc do 1000 W. Kielichowe – nawet do 2000 W. Kupując nowy sprzęt, powinniśmy skupić się na jego funkcjonalności oraz, przede wszystkim, na naszych wymaganiach. Jeżeli będziemy używać tego typu urządzenia często, przyrządzając przeróżne dania – zdecydowanie warto zakupić blender wysokoobrotowy kielichowy.

Poza mocą silnika powinniśmy także przyjrzeć się pojemności kielicha. Spośród dostępnych na rynku modeli blenderów możemy znaleźć urządzenia o pojemności od 0,5 l do 2 l. Ten parametr ma bardzo duże znaczenie. Jeżeli chcemy przygotowywać potrawy złożone z dużej ilości produktów, powinniśmy postawić na sprzęt z pojemniejszym kielichem. Należy pamiętać, że wielkość kielicha jest bardzo mocno związana z wielkością całego sprzętu. Dlatego, kupując nowy blender kielichowy, powinniśmy także zwrócić uwagę na gabaryty całego urządzenia – ważne, żeby było dla nas praktyczne i mieściło się w naszej kuchni. Mówiąc o kielichu, warto także wspomnieć o materiale, z jakiego jest on wykonany. Możemy znaleźć kielichy wykonane ze szkła, tritanu, tworzywa sztucznego oraz szkła hartowanego.

Przydatne funkcje dodatkowe – nowe możliwości blendera kielichowego

Przeglądając modele blenderów kielichowych, warto również zainteresować się ich funkcjami. Im więcej możliwości dodatkowych, tym lepiej. Powinniśmy także zwrócić uwagę na to, jakie akcesoria dodatkowe ma w zestawie dany blender. Wśród funkcji, jakie zostały zastosowane w blenderach wysokoobrotowych, możemy wyróżnić:

 • regulację obrotów – ta funkcja pozwala na dobranie odpowiedniego natężenia i prędkości obrotów w naszym blenderze. Wyróżniamy sterowanie elektroniczne oraz mechaniczne. Ten pierwszy rodzaj umożliwia nam ustawienie obrotów w bardzo precyzyjny sposób – za pomocą specjalnego wyświetlacza. Drugi zaś polega na przekręceniu odpowiedniego pokrętła wbudowanego w urządzenie. Ponadto prędkość może być wybierana spośród skokowych oraz płynnych. Skokowo dopasowujemy prędkość na podstawie określonych już poziomów szybkości. Regulowanie płynne to wybór prędkości pomiędzy najniższą a najwyższą. Dopasowanie płynne jest bardziej dokładne;
 • pracę pulsacyjną ta funkcja zapewnia obrót ostrzy tylko wtedy, gdy naciskamy odpowiedni przycisk. To świetna opcja podczas przygotowywania potraw, które muszą być rozdrabniane stopniowo;
 • blender personalny są to najczęściej modele wyposażone w kielichy wykonane z tworzywa sztucznego. Ta funkcja zapewnia możliwość przygotowania potrawy w blenderze oraz odczepienie kielicha i zabranie go ze sobą np. do szkoły czy do pracy;
 • możliwość mycia w zmywarkach jest to opcja, która pozwala na mycie poszczególnych elementów blendera w zmywarce. Oszczędza to czas i energię.
 • 229 zł
 • 639 zł
 • 189,99 zł
 • 299 zł
 • 169,99 zł

Modele blenderów kielichowych, które polecamy

składniki smoothie umieszczone w blenderze kielichowym

Na rynku możemy znaleźć wiele blenderów wysokoobrotowych, które są wyposażone w coraz to nowsze i bardziej innowacyjne funkcje. Spośród nich godnym polecenia modelem jest RAVEN EBK004. Jest to sprzęt z nieco niższej półki cenowej, jednak posiada naprawdę bogate wyposażenie oraz przydatne funkcje. Jego kielich ma pojemność 1,75 l i jest wykonany ze szkła, a silnik ma moc 1200 W. Sprzęt ten pozwala na kruszenie lodu, miksowanie i mieszanie. Możemy wybierać spośród 5 poziomów obrotów.

Drugą propozycją jest Philips Viva Collection HR3553/00. Ten sprzęt charakteryzuje się nieco mniejszą mocą silnika – 900 W. Posiada jednak pojemniejszy kielich o pojemności 2 l, który wykonany jest z tworzywa sztucznego. Urządzenie zapewnia mechaniczną regulację obrotów. Dodatkowo elementy tego modelu możemy myć w zmywarce.

Caso Germany B2000 Wysokoobrotowy to sprzęt z silnikiem o mocy aż 2000 W. Jego ostrza osiągają prędkość 3000 obrotów na minutę. Wyposażony jest w kielich wykonany z tritanu o pojemności 2 l. Ponadto ten model posiada funkcję pracy pulsacyjnej oraz regulację obrotów mechaniczną – płynną. Ten sprzęt to świetny wybór dla osób, które przygotowują przeróżne dania – zarówno te, które wymagają użycia wielu różnych składników, jak i te, które wymagają kruszenia i rozdrabniania poziomowego.

Kolejne propozycje to modele blenderów wysokoobrotowych kielichowych z wyższej półki cenowej. Bosch VitaMaxx 2in1 MMBV625M to bogato wyposażony sprzęt, posiadający silnik o mocy 1000 W. Jego kielich jest wykonany w tritanu i ma pojemność 1,5 l. Urządzenie ma wiele funkcji dodatkowych, m.in. pakowanie próżniowe czy kruszenie lodu. Ponadto w zestawie są dwa pojemniki próżniowe – idealne do przechowywania i utrzymywania świeżości żywności. Podobnym modelem pod względem wyposażenia i mocy jest Philips HR3756/00 próżniowy wysokoobrotowy z 2 bidonami. Ma on silnik o mocy aż 1400 W oraz pojemny kielich 1,8 l wykonany z tritanu. W zestawie znajdziemy dwa bidony o pojemności 600 ml. To świetny wybór dla osób aktywnych, które chcą zabrać ze sobą swój ulubiony shake czy smoothie.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link