Assetto Corsa Competizione: wymagania sprzętowe i propozycje komputerów do gier

Autor: Grzegorz

Assetto Corsa Competizione to gra, która jest następcą symulatora Assetto Corsa, wydanego w 2014 roku. Jest ona dedykowana na komputery stacjonarne oraz laptopy, dlatego warto zwrócić uwagę na minimalne wymagania sprzętowe konieczne do zagrania w tę produkcję.

Samochód w wersji 3D

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jakie są wymagania sprzętowe gry Assetto Corsa Competizione;
 2. jaki komputer stacjonarny lub laptop kupić, aby swobodnie grać w Assetto Corsa Competizione.

Assetto Corsa Competizione: krótka charakterystyka gry

Samochód wyścigowy

Assetto Corsa Competizione to symulator wyścigów, podobnie jak poprzednia wersja z 2014 roku. Gra została stworzona przez włoskie studio Kunos Simulazioni. Deweloperom zależało szczególnie na tym, aby odwzorować rzeczywiste wrażenia w trakcie wyścigów, gdzie wpływ mają przyczepność opon, zawieszenie, rodzaj silnika i inne elementy. W Assetto Corsa Competizione jazda samochodem jest bardzo realistyczna i wyjątkowa. Jednocześnie w grze pojawiła się możliwość dostosowania różnych elementów, dlatego poradzić powinny sobie także mniej zaawansowane osoby. Twórcy zwrócili nawet uwagę na system uszkodzeń i możliwe usterki, które przytrafić się mogą w trakcie jazdy. W grze można przejechać się pojazdami takich marek, jak Ferrari, McLaren oraz Lamborghini, a wyścigi odbywają się po rzeczywistych trasach. Gra oferuje moduły singleplayer i multiplayer, a także opcję free play (czyli jazdę bez zobowiązań i bez konieczności udziału w wyścigach lub rywalizacji z innymi graczami). Assetto Corsa Competizione korzysta z technologii Unreal Engine 4.

Polecane gry pc
 • 1 599 zł
 • 164,99 zł
 • 149,90 zł
 • 59 zł
 • 189 zł

Assetto Corsa Competizione: wymagania sprzętowe i przykładowe modele komputerów i laptopów

czerwony samochód

Gracze, którym zależy na tym, aby Assetto Corsa Competizione działało na wysokim poziomie, powinni posiadać odpowiedni sprzęt. Wśród minimalnych wymagań sprzętowych do tej produkcji można wyróżnić:

 • procesor: Intel Core i5-4460 3.2 GHz / AMD FX-8120 3.1 GHz;
 • karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 460, 2 GB albo lepsza;
 • pamięć RAM: 4 GB;
 • system operacyjny: minimum Windows 7, 64-bit.

Dodatkowo warto zaznaczyć, że Assetto Corsa Competizione potrzebuje minimum 50 GB wolnego miejsca na dysku, czyli całkiem sporo. Zdecydowanie największe znaczenie ma odpowiednia karta graficzna. Producenci zadbali o to, aby użytkownicy mogli zobaczyć wszelkie detale, a także zmiany atmosferyczne oraz realistyczne zachowania kierowców. Właśnie dlatego warto zwrócić uwagę na rekomendowane wymagania sprzętowe do tej gry:

 • procesor: Intel Core i5-8600K 3.6 GHz / AMD Ryzen 5 2600X 3.6 GHz;
 • karta graficzna: 8 GB, NVIDIA GeForce GTX 1070 / AMD Radeon RX 580 lub lepsza;
 • 8 GB pamięci RAM.

Jeśli chodzi o system operacyjny oraz dostępne miejsce na dysku, to nic się nie zmienia i wciąż wymagane są minimum Windows 7 (64-bit) oraz 50 GB wolnego miejsca. Szczególne znaczenie mają więc procesor oraz karta graficzna, ponieważ to od nich zależy jakość detali, wydajność gry, a także po prostu przyjemność płynącą z rozgrywki. Na podstawie wymagań sprzętowych można podać propozycje komputerów oraz laptopów do gry Assetto Corsa Competizione:

 • Actina Pact Esport AMD Ryzen 5 – to profesjonalny komputer stacjonarny, który posiada markowe podzespoły i jest idealny dla graczy. Posiada system operacyjny Windows 10, a także 16 GB pamięci RAM. Komputer ten jest bardzo wydajny i spełni oczekiwania wszystkich tych, którym zależy na wysokiej jakości grafiki.
 • Actina Powered by ASUS AMD Ryzen 5 2600 – to komputer stacjonarny, który jest stosunkowo tani, a jednocześnie wydajny i odpowiedni do wielu gier.
 • HIRO 303 H118 I5-8600, czyli komputer stacjonarny przeznaczony specjalnie dla graczy, która ma spełnić potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników. Procesor Intel Core z najnowszej generacji jest bardzo wydajny, a karta graficzna zapewnia doskonałą jakość.
 • HIRO 770 15,6" Intel® Core™ i7, czyli laptop dedykowany dla graczy i zapewniający nie tylko świetną wydajność, ale także mobilność. Sprzęt gwarantuje szczegółowy i dynamiczny obraz, a także bardzo dobrą jakość dźwięku.
 • Actina PBM Intel® Core™ i5-8400 – to tańsza propozycja komputera stacjonarnego dla tych graczy, którym zależy zarówno na jakości, jak i na ekonomicznym podejściu. Procesor Intel Core i5 zapewnia zaawansowaną pracę, a karta graficzna gwarantuje możliwość gry w najnowsze produkcje.

Osoby, które chcą w pełni wykorzystać możliwości gry Assetto Corsa Competizione powinny dodatkowo zaopatrzyć się w myszkę jak najlepszej jakości (np. Logitech G03 Hero), a także w słuchawki. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na SteelSeries Arctis Pro + GameDAC, czyli słuchawki nauszne dedykowane do gier na PC oraz konsoli PS4. Produkt posiada mikrofon, co umożliwia komunikowanie się z innymi graczami, a świetna jakość dźwięku zapewnia niesamowite doznania.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów