Wideorejestrator samochodowy – 5 powodów, dla których warto go kupić

Autor: Anna

Jeśli jesteś kierowcą, możliwe, że zdarzyło Ci się być świadkiem kolizji. W wielu przypadkach nie da się określić, kto zawinił, chyba że zdarzenie nagrał wideorejestrator samochodowy. To jeden z powodów, dla których warto zainstalować tę niewielką kamerę w swoim aucie – sprawdź pozostałe powody!


Rejestrator jazdy zamocowany na przedniej szybie

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jak rejestrator jazdy przydaje się w razie kolizji,

- kiedy materiału z kamery samochodowej można użyć jako dowodu w sprawie,

- kiedy materiał z wideorejestratora pomoże Ci uniknąć niesprawiedliwych zarzutów,

- w jaki sposób kamera samochodowa chroni auto przed uszkodzeniem lub kradzieżą,

- jak wideorejestrator samochodowy zwiększa bezpieczeństwo na drodze.

Rejestrator jazdy – pomoc w razie kolizji

Pierwszym i najważniejszym powodem, dla którego warto używać rejestratora jazdy przez cały czas, jest jego zastosowanie w razie kolizji czy wypadku. Często zdarza się, że żaden z kierowców nie przyznaje się do winy, a policji czy ubezpieczycielowi trudno jest odtworzyć właściwy przebieg zdarzenia. W efekcie wyegzekwowanie odszkodowania po stłuczce może trwać bardzo długo. Materiał z wideorejestratora samochodowego to w takiej sytuacji żelazny dowód. Dzięki niemu postępowanie w Twojej sprawie zajmie znacznie mniej czasu, policji łatwiej będzie orzec, kto spowodował kolizję, a ubezpieczycielowi wypłacić rekompensatę.

Wideorejestrator samochodowy – „czarna skrzynka” pojazdu

Rejestrator jazdy Mio MiVue C320Nagranie z kamery samochodowej to też zabezpieczenie w razie poważniejszego wypadku. Urządzenie rejestruje nie tylko obraz, ale też czas i prędkość jazdy, lokalizację pojazdu i dochodzące dźwięki. Pozwala to służbom zrekonstruować przebieg zdarzenia – nawet wtedy, gdy brakuje świadków, a kierowca nie pamięta dokładnie, co się stało.

Jeśli chcesz, by nagranie miało wartość jako dowód, powinno ono spełniać określone następujące kryteria:

  • stabilny obraz w wysokiej rozdzielczości, taki, aby dało się odczytać numery rejestracyjne aut. Jaki wideorejestrator się najlepiej sprawdzi? Wybierz model ze stabilizacją obrazu i nagrywający w Full HD, np. Navitel DVR R600,
  • surowy materiał z kamery – nie edytuj nagrania i nie wycinaj z niego żadnych informacji, np. daty,
  • dźwięk – używając rejestratora jazdy z wbudowanym mikrofonem, masz szansę nagrania także dźwięków – pisku opon lub uderzenia o karoserię – co pozwoli łatwiej odtworzyć dokładny przebieg zdarzenia.

Nagranie z kamery samochodowej – dowód na niewinność

Kamery samochodowe przydadzą się również wtedy, gdy inny uczestnik ruchu albo policjant niewłaściwie oceni sytuację i oskarży Cię o niebezpieczną jazdę. Jeśli w danej lokalizacji nie ma monitoringu, bez wideorejestratora trudno będzie Ci go przekonać, że się myli. Nagranie będzie natomiast obiektywnym dowodem, dzięki któremu rozwiążesz zaistniały problem i unikniesz nieprzyjemności.

Polecane rejestratory jazdy
  • 529 zł
  • 799 zł
  • 549 zł
  • 189,99 zł
  • 599 zł

Wideorejestrator z GPS – sposób na złodzieja

Wideorejestrator samochodowy przyczepiony do przedniej szyby

Montując kamerę samochodową na lusterku lub przedniej szybie, możesz zabezpieczyć swoje auto na wypadek uszkodzenia przez innego kierowcę, wandalizmu lub kradzieży. Najlepiej wybierz taki model, który wyposażono w czujnik ruchu przed obiektywem, na przykład wideorejestrator Navitel Dual DVR MR250. Dzięki temu nagranie może pomóc Ci w zidentyfikowaniu sprawcy ułamanego lusterka czy zarysowanej karoserii. Natomiast w przypadku kradzieży auta wideorejestrator samochodowy z czujnikiem GPS pozwoli Ci namierzyć pojazd.

Nie wiesz, jaka kamera samochodowa rejestruje lokalizację auta? Dowiesz się z artykułu Rejestrator jazdy z GPS – 5 polecanych modeli.

Bezpieczna jazda z wideorejestratorem samochodowym

Skutkiem używania rejestratora jazdy jest większa dbałość o bezpieczeństwo na drodze. Jako kierowca masz świadomość, że Twoje zachowanie w trasie jest nagrywane – u wielu osób powoduje to, że kierują z większą rozwagą. Materiał z wideorejestratora jest też dowodem na wszelkiego rodzaju niebezpieczne zachowania innych kierowców, o których możesz poinformować policję.

WARTO WIEDZIEĆ

Choć wielu kierowców publikuje nagrania z kamer samochodowych w Internecie, pamiętaj, że dzieląc się takim materiałem w sieci, podlegasz przepisom o ochronie danych osobowych. Dlatego jeżeli nagrałeś niebezpieczną sytuację na drodze, kolizję lub wypadek, lepiej będzie dostarczyć taki materiał na policję.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link