Urządzenia wielofunkcyjne do 500 zł – ranking 2019

Autor: Sara

Urządzenia wielofunkcyjne wyznaczają trendy biurowe. Sprzyjają utrzymaniu gabinetu w stylu minimalistycznym, a jednocześnie zapewniają szeroką funkcjonalność. Drukarki wielofunkcyjne przejmują zadania skanerów czy kopiarek. Jeśli mają służyć większej liczbie osób, warto zakupić model z modułem Wi-Fi i o wysokiej wydajności. Zapoznaj się z rankingiem urządzeń wielofunkcyjnych i znajdź najlepsze.

urządzenia wielofunkcyjne

LISTING PRODUKTÓW

7. HP Deskjet Ink Advantage 3775

6. Brother DCP-1512E

5. HP Deskjet 2130

4. Epson Expression Home XP-245

3. Samsung SL-M2070W

2. Canon PIXMA MG5750

1. HP DeskJet Ink Advantage 5075

7. Tanie urządzenie wielofunkcyjne do domu HP Deskjet Ink Advantage 3775

OCENA PRODUKTU: 7,5/10

urządzenie wielofunkcyjne HP Deskjet Ink Advantage 3775Chcesz zakupić dobre urządzenie wielofunkcyjne do domu, a jednocześnie nie przepłacić? Sprawdź model HP Deskjet Ink Advantage 3775, który jest drukarką ze skanerem i kopiarką. Ma niewielki rozmiar (404 x 141 x 177 mm) i niską wagę (2,3 kg). W zestawie otrzymasz tusze startowe. Po zużyciu nie wyrzucaj ich do śmieci – marka HP zapewnia darmowy recykling. Na urządzeniu wielofunkcyjnym wydrukujesz materiały w czerni z prędkością ośmiu stron na minutę oraz w kolorze z prędkością pięciu i pół stron na minutę. To wystarczające czasy dla użytkowników prywatnych, którzy chcą korzystać z modelu HP Deskjet Ink Advantage 3775 w domu. Dane prześlesz na niego albo tradycyjnie, czyli za pomocą przewodu USB 2.0, albo bezprzewodowo, wykorzystując moduł Wi-Fi. Podłącz drukarkę ze skanerem i kopiarką do sieci domowej, by korzystali z niej wszyscy domownicy.

PARAMETRY

Technologia druku: atramentowa

Podstawowe funkcje: drukarka, skaner, kopiarka

Szybkość druku w czerni: 8 str/min

Łączność bezprzewodowa: Wi-Fi

Panel sterowania: nie

PLUSY

+ możliwość drukowania dokumentów i zdjęć w kolorze

+ kompaktowe i lekkie urządzenie (2,3 kg)

+ w zestawie tusze startowe

+ formaty nośników do wyboru: A4, A5, B5

+ wydruk 1000 stron miesięcznie

MINUSY

− niższa wydajność drukowania względem modeli z rankingu

− brak panelu sterowania

− zmniejszona objętość podajnika – mieści się 60 arkuszy

− brak druku dwustronnego

6. Wielofunkcyjne urządzenie laserowe Brother DCP-1512E

OCENA PRODUKTU: 8/10

urządzenie wielofunkcyjne Brother DCP-1512EBrother DCP-1512E to jedna z dwóch wielofunkcyjnych drukarek laserowych ukazanych w niniejszym rankingu urządzeń wielofunkcyjnych. Zapewnia wysoką wydajność, jako drukuje z prędkością dwudziestu stron na minutę. Uwaga: drukuje tylko w czerni. Ponadto umożliwia skanowanie i kopiowanie dokumentów. To świetne rozwiązanie do małych biur, choć skorzystają z niego również użytkownicy domowi. Aby przesłać na urządzenie wielofunkcyjne Brother DCP-1512E nowe dane, trzeba połączyć je ze sprzętem zewnętrznym za pośrednictwem USB. Nie ma modułu transmisji bezprzewodowej. By wygodniej przenieść dokumenty, wykorzystasz pendrive lub dysk zewnętrzny. Jeżeli liczysz się z wydatkami, zadowoli Cię fakt, że znajdujący się w zestawie toner startowy pozwala na wydruk siedmiuset stron, dzięki czemu zaoszczędzisz już na początku. Stosunkowo mało wydasz też na eksploatację w kolejnych latach, jako że wielofunkcyjna drukarka laserowa Brother DCP-1512E jest kompatybilna z tonerami na tysiąc stron.

Sprawdź, czy lepsza jest wielofunkcyjna drukarka laserowa, czy atramentowa.

PARAMETRY

Technologia druku: laserowa (mono)

Podstawowe funkcje: drukarka, skaner, kopiarka

Szybkość druku w czerni: 20 str/min

Łączność bezprzewodowa: brak

Panel sterowania: tak

PLUSY

+ bardzo wysoka wydajność miesięczna: 9000 stron

+ aż 150 arkuszy w podajniku

+ rozwiązanie do małych biur i dla użytkowników domowych

+ doskonała jakość druku laserowego

+ stabilna i wygodna transmisja danych poprzez USB 2.0

MINUSY

− druk wyłącznie w czerni

− wysoki poziom hałasu podczas pracy: 51 dB

− brak Wi-Fi

5. Małe urządzenie wielofunkcyjne HP Deskjet 2130

OCENA PRODUKTU: 8/10

urządzenie wielofunkcyjne HP Deskjet 2130W rankingu urządzeń wielofunkcyjnych nie zabrakło miejsca dla kompaktowego, estetycznego i lekkiego modelu HP Deskjet 2130. To świetny wybór do małego biura, którego właściciel ceni minimalizm. Urządzenie zapewnia dobrą wydajność wydruku: dwadzieścia stron na minutę dla dokumentów monochromatycznych oraz szesnaście dla kolorowych. Ma wygodny i intuicyjny panel sterowania. Na tej drukarce ze skanerem skopiujesz dane, jako że przejmuje również funkcje kopiarki. Szybka instalacja i konfiguracja nie wymagają korzystania z płyty instalacyjnej – urządzenia wielofunkcyjnego użyjesz niedługo po połączeniu do komputera. By oszczędzić na zakupie papieru i zadbać o ekologię, wykorzystaj ręczny tryb drukowania dwustronnego. Ponadto po zużyciu wkładów nie wyrzucaj ich do śmieci. Marka HP w ramach programu HP Planet Partners zapewnia bezpłatny recykling.

Przeczytaj poradnik wyboru urządzenia wielofunkcyjnego do małego biura.

PARAMETRY

Technologia druku: atramentowa

Podstawowe funkcje: drukarka, skaner, kopiarka

Szybkość druku w czerni: 20 str/min

Łączność bezprzewodowa: brak

Panel sterowania: tak

PLUSY

+ możliwość druku dwustronnego (tryb ręczny)

+ druk monochromatyczny i w kolorze

+ dobra wydajność wydruku

+ tusze startowe w komplecie

+ urządzenie kompaktowe i lekkie (3,42 kg)

MINUSY

− brak Wi-Fi

− zmniejszona objętość podajnika – mieści się 60 arkuszy

− zmniejszona liczba obsługiwanych formatów nośników

4. Bezprzewodowe urządzenie wielofunkcyjne Epson Expression Home XP-245

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

urządzenie wielofunkcyjne Epson Expression Home XP-245Epson Expression Home XP-245 to drukarka ze skanerem, ale bez funkcji kopiarki. Odznacza się wysoką wydajnością wydruku. Dla dokumentów drukowanych w czerni jest to dwadzieścia siedem stron na minutę, w kolorze zaś piętnaście. Jeśli chcesz drukować obustronnie, masz taką możliwość. Z uwagi na tryb ręczny musisz jednak stać przy urządzeniu wielofunkcyjnym i samodzielnie przekładać arkusze. Wśród obsługiwanych formatów nośników znajdziesz popularniejsze A4, A5, A6, B5 czy C6 (kopertę), ale również dodatkowe: Letter Legal i formaty zdjęć: 10 x 15, 13 x 18, 13 x 20, 20 x 25 cm. Epson Expression Home XP-245 połączysz z urządzeniami zewnętrznymi albo tradycyjnie, za pośrednictwem przewodu USB 2.0, albo bezprzewodowo: poprzez Wi-Fi. Włącz je do sieci biurowej, aby dostęp zyskało więcej osób. Umieść w podajniku większą liczbę kartek – do pięćdziesięciu. Urządzenie wielofunkcyjne pracuje dość cicho – poziom hałasu wynosi 41 dB. Świetnie sprawdzi się w biurze dzielonym przez kilka firm.

PARAMETRY

Technologia druku: atramentowa

Podstawowe funkcje: drukarka, skaner

Szybkość druku w czerni: 27 str/min

Łączność bezprzewodowa: Wi-Fi

Panel sterowania: tak

PLUSY

+ druk dwustronny w trybie ręcznym

+ wysoka wydajność wydruku

+ obsługa licznych formatów nośników

+ wygodne przesyłanie danych dzięki złączu USB 2.0

+ druk monochromatyczny i w kolorze

MINUSY

− brak funkcji kopiarki

− zmniejszona objętość podajnika – mieści się 50 arkuszy

3. Urządzenie wielofunkcyjne do druku czarno-białego Samsung SL-M2070W

OCENA PRODUKTU: 9/10

urządzenie wielofunkcyjne Samsung SL-M2070WDrukuj dużo i z doskonałymi efektami dzięki urządzeniu wielofunkcyjnemu Samsung SL-M2070W. Jest to przede wszystkim wielofunkcyjna drukarka laserowa, dzięki której dokumenty uzyskasz w doskonałej jakości. W ciągu minuty wydrukujesz nawet dwadzieścia stron, w ciągu miesiąca zaś aż do dziesięciu tysięcy. W podajniku mieści się sto pięćdziesiąt arkuszy, więc możesz przygotować papier na później. Zaoszczędzisz na jego zużyciu, wykorzystując ręczny tryb drukowania dwustronnego. Ponadto po przyciśnięciu przycisku Eco zaczniesz oszczędzać toner, papier i energię elektryczną. Z urządzeniem wielofunkcyjnym Samsung SL-M2070W połączysz inne sprzęty albo za pośrednictwem przewodu USB 2.0 (komputer stacjonarny, pendrive, dysk zewnętrzny), albo modułu bezprzewodowej transmisji Wi-Fi (smartfon, tablet, telewizor). Z siecią bezprzewodową skomunikujesz się szybko i bezpiecznie dzięki przyciskowi WPS.

PARAMETRY

Technologia druku: laserowa (mono)

Podstawowe funkcje: drukarka, skaner, kopiarka

Szybkość druku w czerni: 20 str/min

Łączność bezprzewodowa: Wi-Fi

Panel sterowania: nie

PLUSY

+ pojemny podajnik papieru: na 150 arkuszy

+ obsługa formatów: A4, A5, A6, 10x15 cm, B5

+ druk dwustronny w trybie ręcznym

+ złącze USB 2.0 do transmisji przewodowej

+ przycisk Eco do optymalizacji kosztów

MINUSY

− druk wyłącznie w czerni

2. Jakie wybrać urządzenie wielofunkcyjne 3w1? Canon PIXMA MG5750!

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

urządzenie wielofunkcyjne Canon PIXMA MG5750Urządzenie wielofunkcyjne Canon PIXMA MG5750 to drukarka ze skanerem i kopiarką. Umożliwia drukowanie dokumentów i zdjęć zarówno w czerni, jak i kolorze. Dla opcji monochromatycznej wydajność wynosi ponad dwanaście stron na minutę, dla kolorowej dziewięć. W podajniku jednorazowo umieścisz sto arkuszy papieru. Drukowanie odbywa się w tradycyjny sposób – atramentowy. Na urządzenie wielofunkcyjne Canon PIXMA MG5750 możesz przesyłać dane poprzez przewód USB, ale także bezprzewodowo. Włącz je do biurowej sieci Wi-Fi, by korzystali z niego wszyscy pracownicy. Drukuj lub skanuj dokumenty za pośrednictwem urządzenia mobilnego, w tym smartfona, bądź też wykorzystaj wygodny i prosty w obsłudze panel drukarki ze skanerem. Możesz wydrukować nawet materiały dostępne w internecie, bez zapisywania ich na komputerze. Zaoszczędzisz pieniądze i przysłużysz się środowisku, wykorzystując ekologiczny tryb drukowania dwustronnego. Ponieważ funkcja ta działa automatycznie, nie musisz stać przy urządzeniu wielofunkcyjnym w trakcie pracy.

PARAMETRY

Technologia druku: atramentowa

Podstawowe funkcje: drukarka, skaner, kopiarka

Szybkość druku w czerni: 12,6 str/min

Łączność bezprzewodowa: Wi-Fi

Panel sterowania: tak

PLUSY

+ automatyczny druk dwustronny

+ 100 arkuszy w podajniku papieru

+ szeroka obsługa formatów nośników

+ łączenie przewodowe: USB 2.0

+ drukowanie również w kolorze

MINUSY

− niższa wydajność wydruku w stosunku do innych modeli z rankingu

1. Najlepsze urządzenie wielofunkcyjne do domu i biura HP DeskJet Ink Advantage 5075

OCENA PRODUKTU: 10/10

urządzenie wielofunkcyjne HP DeskJet Ink Advantage 5075Szukasz urządzenia wielofunkcyjnego o szerokim zastosowaniu i wysokiej wydajności? Znajdziesz takie pod postacią modelu HP DeskJet Ink Advantage 5075. Jest to drukarka ze skanerem i kopiarką, która umożliwia drukowanie zarówno w czerni, jak i kolorze. Dla obu trybów funkcjonalność jest wysoka i wynosi kolejno: 16 stron na minutę, 19 stron na minutę. Miesięcznie wydrukujesz ponad tysiąc dwieście stron. HP DeskJet Ink Advantage 5075 umożliwia nawiązywanie połączenia bezprzewodowego, za pomocą modułu Wi-Fi. Jeżeli jednak dysponujesz sprzętem starszej generacji, na którym nie ma dostępu do internetu, dokumenty zeskanujesz lub wydrukujesz po podłączeniu do urządzenia za pomocą kabla USB. Do portu podepniesz również pendrive i dysk zewnętrzny. Kilkupoziomowa ochrona środowiska zastosowana w HP modelu DeskJet Ink Advantage 5075 wynika z rozwiązań takich jak automatyczny druk dwustronny (mniejsze zużycie papieru) bądź darmowy recykling zużytych opakowań po wkładach atramentowych (ograniczenie zanieczyszczeń). W zestawie z urządzeniem wielofunkcyjnym otrzymasz oprogramowania HP Printer i HP Photo Creations.

PARAMETRY

Technologia druku: atramentowa

Podstawowe funkcje: drukarka, skaner, kopiarka

Szybkość druku w czerni: 16 str/min

Łączność bezprzewodowa: Wi-Fi

Panel sterowania: tak

PLUSY

+ wydajność miesięczna wynosi aż 1250 stron

+ bardzo szybkie drukowanie w kolorze: 19 str/min

+ automatyczny druk dwustronny

+ kilkupoziomowa ochrona środowiska

+ łączność przewodowa ze starszymi urządzeniami

MINUSY

− brak

PODSUMOWANIE

Czy poszukujesz drukarki ze skanerem, czy urządzenia wielofunkcyjnego z kopiarką, w przygotowanym przez nas rankingu znajdziesz odpowiednie modele. Porównaj je z uwagi na wydajność, drogi komunikacji z innymi sprzętami elektronicznymi czy dodatkowe funkcje. Jeżeli chcesz zakupić model do firmy, zadbaj o to, by jednocześnie mogła się z nim połączyć większa liczba osób. W domu wystarczy Ci urządzenie wielofunkcyjne przewodowe i drukujące z mniejszą wydajnością.
Przekonaj się, na jakie parametry zwracać uwagę podczas wyboru takiego urządzenia, a następnie obejrzyj wszystkie modele dostępne w RTV EURO AGD. Jeśli przygotowałeś konkretny budżet, określ go w panelu po lewej stronie i znajdź urządzenia do 300, 500 czy 1000 zł.
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów