Titan Quest Anniversary Edition – wymagania sprzętowe i proponowane modele komputerów

Autor: Adam

Titan Quest Anniversary Edition to produkcja, która ukazała się na rynku z okazji 10-lecia premiery pierwszej wersji Titan Quest. W marcu 2018 roku, po dwóch latach od ukazania się gry na PC, wyszła także wersja na XBOX oraz PS4, a kilka miesięcy później – na Nintendo Switch.

Kontroler z konsoli połozony na laptopie

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jakie są wymagania sprzętowe dla gry Titan Quest Anniversary Edition;
 2. w jakie modele komputerów i laptopów warto zainwestować w przypadku gry Titan Quest Anniversary Edition.

Titan Quest Anniversary Edition: krótka charakterystyka gry

chłopiec, grający w grę, ze słuchawkami na uszach

Fabuła gry Titan Quest Anniversary Edition bazuje na starożytności oraz na wątkach mitologicznych. Produkcja jest osadzona w świecie antycznej Grecji, Egiptu oraz Azji. Gracz wciela się w herosa, który ma za zadanie pojmać tytanów, zbiegłych z więzienia. W wersji jubileuszowej można znaleźć także dodatek Immortal Throne, dzięki któremu kampania zostaje rozszerzona o wątki fabularne, których akcja dzieje się w Hadesie. Gra Titan Quest Anniversary Edition na pewno spodoba się fanom gry Diablo, ze względu na mechanikę, podobną fabułę oraz fakt, iż obie to gry zaliczają się do gatunku hack and slash, polegającego przede wszystkim na zabijaniu potworów oraz rozbudowywaniu umiejętności i statystyk postaci w grze.

Podczas rozgrywki można odwiedzić wiele krain, także tych historycznych, zdobywać doświadczenie i awansować na kolejne poziomy. Gra Titan Quest Anniversary Edition zawiera przynajmniej 1000 zmian w stosunku do wersji pierwotnej, zwłaszcza w zakresie mechaniki, a także nowych przeciwników. Sporą zaletą gry jest możliwość rozgrywki zarówno w trybie singleplayer, jak i multiplayer. Jeśli chodzi o zmiany w warstwie graficznej w stosunku do pierwotnej wersji, to są one zauważalne, chociaż nie można ich nazwać rewolucyjnymi. Rozgrywka w grze jest oparta na przemierzaniu świata, zbieraniu różnych przedmiotów, walce z bossami, a także wypełnianiu misji.

Polecane gry pc
 • 79,99 zł
 • 154,99 zł
 • 89,99 zł
 • 99,90 zł
 • 79,99 zł

Titan Quest Anniversary Edition: wymagania sprzętowe i proponowane modele komputerów i laptopów

laptop, podświetlana klawiatura i słuchawki nauszne

Produkcja Titan Quest Anniversary Edition nie stawia bardzo wysokich wymagań sprzętowych, mimo że została odświeżona w stosunku do wcześniejszej wersji. Wśród rekomendowanych wymagań sprzętowych i systemowych można wyróżnić:

 • procesor: Intel Pentium 4 2.0 GHz ;
 • karta graficzna: 128 MB GeForce 6800 lub Radeon X800;
 • pamięć RAM: 1 GB;
 • przynajmniej 5 GB wolnego miejsca na dysku;
 • system operacyjny: Windows XP, Vista, 7, 8, 10.

Warto wspomnieć o tym, że z gry lepiej korzystać na mocniejszym sprzęcie, który umożliwia bardziej wydajną rozgrywkę. Wśród rekomendowanych wymagań sprzętowych i systemowych można wymienić następujące elementy:

 • procesor: Intel Core 2 Duo 3.0 GHz lub lepszy;
 • karta graficzna: GeForce 8600 GTS 256 MB lub Radeon X1950 XTX lub lepsza;
 • pamięć RAM: 2 GB.

Jeśli chodzi o wolne miejsce na dysku, to wystarczy 5 GB, a dodatkowo gra powinna działać nawet na systemie Windows XP, choć oczywiście lepiej grać na którejś z nowszych wersji. Aby więc zagrać w Titan Quest Anniversary Edition, nie trzeba dysponować bardzo dobrym komputerem stacjonarnym lub laptopem. Wśród przykładowych modeli sprzętu można wyróżnić:

 • Huawei MateBook D 15,6" Intel® Core™ i5 – to laptop w bardzo atrakcyjnej cenie, który spokojnie spełni wymagania opisywanej gry, a także będzie doskonały do pracy i nauki. Laptop posiada czterordzeniowy procesor, stosunkowo dobrą kartę graficzną, a także pojemny dysk. Jest to wybór dla tych, którzy grają raczej w mniej wymagające gry.
 • Actina Powered by ASUS AMD Ryzen 5 2600 – to komputer stacjonarny, zaprojektowany zarówno dla graczy, jak i do pracy. Sprzęt można rozbudowywać, dlatego z łatwością można go dostosować do gier, które są bardziej wymagające.
 • Acer Acer Predator Helios 300 15,6" Intel® Core™ i5 – to laptop dobrej klasy, który posiada świetnie zaprojektowane chłodzenie, wydajny procesor, a także innowacyjne rozwiązania graficzne do obsługi gier. Na tym laptopie działają też dużo bardziej wymagające produkcje niż Titan Quest Anniversary Edition, dlatego warto w niego zainwestować.
 • ASUS ROG Strix G G531GW-AL064T 15,6" Intel® Core™ i7 – to bardzo funkcjonalny laptop, który sprawdzi się w wielu różnych sytuacjach codziennych. Dodatkowo, zapewnia świetne wrażenia gamingowe – szybko pracuje, umożliwiając płynną rozgrywkę.
 • Lenovo Legion T530-28ICB Intel® Core™ i5-8400 – to komputer stacjonarny z procesorem sześciordzeniowym i dobrą kartą graficzną. Jest to świetny wybór dla graczy, którym zależy na połączeniu wysokiej jakości z atrakcyjną ceną sprzętu.

W grze Titan Quest Anniversary Edition wprowadzono udogodnienie dla osób grających w trybie multiplayer, ponieważ możliwe jest porozumiewanie się za pomocą czatu głosowego. Właśnie dlatego warto zaopatrzyć się w słuchawki z mikrofonem, na przykład HyperX Cloud Alpha HX-HSCA-RD/EM, które zapewniają bardzo dobrą jakość i wyrazistość dźwięku, a także są bardzo wygodne do noszenia, dzięki piance z pamięcią kształtu. Takie słuchawki mogą być świetną opcją dla tych, którzy grają ze znajomymi, chcą rozmawiać w trakcie rozgrywki, a także wsłuchiwać się w dźwięki płynące z gry.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów