PlayStation VR – czym wyróżniają się wirtualne okulary Sony?

Autor: Ola

Chcesz grać na konsoli w gry VR? Jeśli jesteś posiadaczem nowej wersji PlayStation, wybierz funkcjonalne wirtualne okulary marki Sony. Przekonaj się, jakimi zaletami się odznaczają i co umożliwiają graczowi. Skompletuj zestaw niezbędny do przenoszenia się do wirtualnej rzeczywistości w RTV EURO AGD i zaproś do rozgrywki znajomych!

okulary sony vr i zestaw gier na ps4

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jak korzystać z okularów VR Sony
  2. jakie są najważniejsze cechy wirtualnych okularów do PS4
  3. jakie gry i aplikacje VR są dostępne na konsolę Sony

Jak korzystać z okularów VR Sony?

okulary vr sony do gry na PlayStation 4Zakup wirtualnych okularów Sony VR nie wymaga od Ciebie wykonywania skomplikowanych instalacji. Wystarczy podłączyć je do konsoli i zacząć grać. Gogle są kompatybilne z PlayStation 4, jednak aby rozpocząć wirtualną rozgrywkę, potrzebujesz PlayStation Camera. Dodatkowo producent zaleca korzystanie z kontrolerów PlayStation Move.

W podstawowym zestawie Sony PlayStation VR znajdziesz jedne wirtualne okulary, jednostkę obliczeniową, przewody wymagane do gry, słuchawki i ładowarkę. Nowoczesna jednostka obliczeniowa Sony VR umożliwia przetwarzanie dźwięku 3D, korzystanie z ekranu społecznościowego w trybach: lustrzanym, osobnym, a także przełączenie ekranu na tryb kinowy. Zawiera złącza HDMI TV, HDMI PS4, HDMI, USB, AUX.

Pamiętaj, że wybierając okulary VR przeznaczone do konsoli do gier, nie będziesz mógł korzystać z nich w połączeniu ze smartfonem. Jeśli interesują Cię wirtualne okulary kompatybilne z telefonem, przeczytaj poradnik wyboru takiego zestawu.

CZY MOŻNA ROZMAWIAĆ PRZEZ OKULARY VR SONY?

W goglach PlayStation VR występuje zintegrowany mikrofon. Dzięki niemu możesz na bieżąco prowadzić rozmowy z drużyną, dyskutować na temat taktyk i strategii oraz przeżywać grę w jeszcze większym stopniu.

Jakie są najważniejsze cechy wirtualnych okularów do PS4?

Okulary wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR odznaczają się doskonałej jakości wyświetlaczem OLED, dzięki któremu widzisz obrazy o wyrazistych konturach, barwach i bogate w szczegóły. Masz dostęp do technologii 3D i 360°. Z uwagi na przekątną ekranu 5,7 cala i rozdzielczość RGB 1920 x 1080 zyskujesz szersze pole widzenia. Wynosi ono aż 100°. Dodatkowo w okularach VR Sony nie występuje rozmazanie ruchu.

Nie mniej ważny od obrazu jest dźwięk. Te gogle zapewnią Ci jakość 3D! Podczas grania precyzyjnie rozpoznasz kierunek i odległość dźwięków wydawanych m.in. przez Twoich oponentów. Bez trudu odkreślisz, które sygnały dochodzą z góry, a które z dołu czy boku.

Dzięki wysokiej częstotliwości odświeżania (120 Hz, 90 Hz) możesz liczyć na obraz szybki i płynny nawet przy wartkiej akcji w grach i filmach. 6-osiowy system wykrywania ruchu to czujnik odpowiadający za Twoje bezpieczeństwo podczas gry i komfort rozgrywki.

Budowa wirtualnych okularów Sony została opracowana tak, by gracz nie męczył się podczas korzystania z nich przez długi czas. Dotyczy to zarówno wzorku, jak i głowy – zestaw jest wygodny, możliwy do wyregulowania. Nie zsuwa się ani nie uciska.

CZY GRY VR NA WIRTUALNE OKULARY SONY SĄ DROGIE?

Nie przejmuj się, jeśli zakup okularów VR Sony wyczerpie Twój budżet i nieprędko będziesz mógł sobie pozwolić na rozszerzenie kolekcji gier VR. W internetowym sklepie producenta znajdziesz darmowe pozycje do testowania.

Jakie gry i aplikacje VR są dostępne na konsolę Sony?

okulary sony vr i zestaw gier na ps4Wybierz zestaw okularów wirtualnej rzeczywistości i kompatybilnych z nimi gier VR na PlayStation 4. Przekonaj się, co znajdziesz w RTV EURO AGD:

Obejrzyj wszystkie zestawy okularów VR Sony w RTV EURO AGD i znajdź taki, w którym występuje najwięcej interesujących Cię gier. Jeśli rozważasz również zakup gogli kompatybilnych z telefonem, koniecznie zapoznaj się z rankingiem najlepszych wirtualnych okularów

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link