Nawigacja GPS – najważniejsze cechy

Autor: Sara

Nawigacje GPS umożliwiają precyzyjnie oczytanie swojej pozycji na mapie świata w celu opracowania optymalnej trasy podróży. Modele dedykowane kierowcom, w tym nawigacje samochodowe, ciężarowe czy motocyklowe, mają również przydatne funkcje poprawiające bezpieczeństwo, takie jak monitor pasa ruchu czy informacje TMC/RDS o utrudnieniach w ruchu. Jaką nawigację warto zabrać ze sobą na wyjazd?

Nawigacja samochodowa z uchwytem na szybę

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jakie są rodzaje nawigacji GPS
  2. kto powinien zaopatrzyć się w ręczną nawigację GPS
  3. którą nawigację samochodową wybrać

Rodzaje nawigacji GPS

Ręczna nawigacja GPS z wytrzymałą bateriąPrecyzyjna lokalizacja pozwala monitorować pracę kierowcy, zaplanować trasę wycieczki i mierzyć postępy treningu. Przydaje się również w sytuacjach kryzysowych, gdy niezbędne jest szybkie poinformowanie pomocy medycznej lub bliskich o swoim położeniu. Odczytanie swojej pozycji na mapie świata jest możliwe dzięki nawigacji GPS, która komunikuje się z satelitami okrążającymi ziemię.
Nowoczesne nawigacje GPS charakteryzuje wysoka precyzja pomiaru – w sprzyjających warunkach pogodowych i łatwym terenie urządzenia tego typu wskażą, gdzie jesteś z dokładnością nawet 1 m! Komfort korzystania lokalizacji zależy od rodzaju i przeznaczenia urządzenia z modułem GPS.
Do codziennego korzystania z usług internetowych i map, szybkiego zamówienia taksówki lub oznaczania zdjęć zgodnie z miejscem ich powstania wystarczy zaopatrzyć się w dobry smartfon, np. Huawei Mate 20 Lite. Po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji będziesz mógł używać urządzenia jak nawigacji samochodowej, a praktyczny uchwyt rowerowy Reinston EUT007 przyda się podczas kolarskich przygód.
Ciekawą propozycją dla osób aktywnych są smartwatche z nawigacją GPS. Funkcję lokalizacji znajdziesz m.in. w inteligentnym zegarku Samsung Galaxy Watch 42mm Midnight Black, który poza śledzeniem przebytej trasy posiada też barometr, wysokościomierz i wodoodporną obudowę 5 ATM – wszystko to dla pełnej swobody podróżowania w trudnych warunkach.
W przypadku wyjazdów ciężarówką, vanem, motocyklem bądź ekstremalnych pieszych wypraw z dala od sieci GSM czy internetu warto zaopatrzyć się w ręczną nawigację GSM lub nawigację samochodową. Jaką nawigację wybrać?

WARTO WIEDZIEĆ

Dobrą nawigację samochodową możesz nabyć wraz z rejestratorem jazdy do dokumentowania podróży na filmie. Szerokokątna optyka w najlepszych nawigacjach pozwala rejestrować wszystkie szczegóły otoczenia i tablice rejestracyjne, co ułatwia identyfikację pojazdów w razie kolizji.

  • 999 zł
  • 1 799 zł
  • 229 zł
  • 649 zł
  • 659 zł

Ręczna nawigacja GPS – bezpieczny wyjazd w nieznane

Nawigacja GPS dla motocyklistówModele nawigacji GPS dla podróżników cechuje kompaktowy rozmiar i niska waga. Sprzęt ten dobrze leży w dłoni, mieszcząc się w kieszeni czy plecaku. Urządzenia GPS ręczne takie Garmin Montana 610 są wyposażone w czytelny ekran, wysokościomierz barometryczny i 3-osiowy kompas, przez co idealnie sprawdzają się w trakcie pieszych wycieczek w góry. Uszczelniona obudowa o podwyższonej wytrzymałości na uderzenia zniesie zalanie wodą, kurz, brud czy trudne warunki atmosferyczne.
Wysoką niezawodność w trakcie przemieszczania się w ekstremalnym terenie oferuje również Garmin inReach SE+, który łączy funkcje nawigacji GPS z komunikatorem satelitarnym. Urządzenie pozwala na rejestrowanie i udostępnianie swojej pozycji rodzinie czy znajomym; ma też interaktywne funkcje SOS nadawane do całodobowego centrum poszukiwawczo-ratowniczego. Dzięki temu w razie potrzeby szybko uzyskasz potrzebną pomoc. Zaletą tego modelu jest także dostęp do sieci Iridium i usług satelitarnych, umożliwiających wysyłanie i odbieranie wiadomości tekstowych z dowolnego miejsca na świecie, nawet w rejonach pozbawionych sieci komórkowej GSM.

Nawigacja samochodowa – szybka podróż i ułatwienia dla kierowców

Lubisz podróżować samochodem lub jesteś profesjonalnym kierowcą? Nawigacja samochodowa to propozycja dla Ciebie. Czytelny ekran, wbudowane mapy połączeń drogowych, funkcja planowania najkrótszej bądź najszybszej trasy to najczęściej spotykane cechy najlepszych nawigacji samochodowych. W modelach takich jak Garmin DriveSmart 61 LMT-D EU znajdziesz także sterowanie głosowe, komunikaty TMC/RDS ostrzegające przed korkami czy robotami drogowymi oraz wskazówki nawigacyjne Garmin Real Directions i TripAdvisor. Z ich pomocą dowiesz się, przy jakim budynku skręcić, by trafić do celu, oraz które hotele czy restauracje mijane na trasie warto odwiedzić.
Jeśli poruszasz się vanem, kamperem lub samochodem dostawczym, sięgnij po nawigację do samochodu ciężarowego, np. TomTom GO Professional 6250 EU z planowaniem tras dla dużych pojazdów. Dobrym wyborem dla miłośników jednośladów są kompaktowe nawigacje motocyklowe. Solidna obudowa NavRoad MOTO 2 jest odporna na deszcz czy śnieg, przez co nawet długa podróż motocyklem w trudnych warunkach nie stanowi problemu.
Nie wiesz, jaką nawigację kupić? Sprawdź nasz ranking prezentujący najlepsze nawigacje samochodowe: Ranking nawigacji samochodowych do 1000 zł. Sprawdzone urządzenia z nawigacją GPS znajdziesz w RTV EURO AGD.
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów