Najlepsze urządzenie wielofunkcyjne – poznaj opinie naszych klientów

Autor: Ola

Choć jest obecne na rynku od niespełna 20 lat, dziś niemalże nie sposób wyobrazić sobie biura, w którym by go nie było. W końcu jak tu nie docenić uniwersalnego urządzenia, które zastępuje kilka różnych sprzętów? Szukając dobrej drukarki wielofunkcyjnej, sprawdź modele polecane przez naszych klientów. Oto one!

drukarka ze skanerem

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. dlaczego warto się zdecydować na zakup drukarki ze skanerem
 2. na jakie urządzenia wielofunkcyjne atramentowe warto zwrócić uwagę
 3. jaką drukarkę laserową wielofunkcyjną warto wybrać

Dlaczego warto postawić na urządzenie wielofunkcyjne?

drukarka laserowa wielofunkcyjnaZastanawiasz się, czy zakup drukarki ze skanerem i faksem to dobry wybór do biura lub do domu? Oto argumenty, które mogą Cię do tego przekonać:

 • urządzenie zajmie niewiele miejsca, a zastąpi kilka różnych sprzętów: drukarkę, skaner, kserokopiarkę i faks,
 • koszt jego zakupu będzie znacznie niższy niż w przypadku zakupu wszystkich tych sprzętów z osobna,
 • pomimo wielu funkcji urządzenia wielofunkcyjne są wyjątkowo proste w użytkowaniu – wystarczy tylko skorzystać z intuicyjnego panelu sterującego,
 • znaczna część drukarek wielofunkcyjnych to urządzenia umożliwiające pracę bez użycia komputera – wszystko zajmie Ci zatem mniej czasu.

Jakie urządzenie wielofunkcyjne atramentowe wybrać?

Atramentowe drukarki wielofunkcyjne to przystępne cenowo urządzenia, które doskonale sprawdzą się przy domowym użytku. Dlaczego? Prosta technologia wydruku co prawda obniża ich cenę, jednak sprawia, że druk jest mniej ekonomiczny – dlatego też najlepiej postawić na taki model, gdy nie zamierzasz drukować masowo.

Wśród urządzeń wielofunkcyjnych atramentowych z naszego asortymentu, zdecydowanie wyróżnia się model Epson EcoTank L3050. Do jego największych zalet należy zliczyć:

 • szybkie drukowanie z prędkością do 33 stron na minutę,
 • wysoką rozdzielczość wydruku równą 5760 x 1440 dpi,
 • łączność Wi-Fi,
 • możliwość drukowania dwustronnego w trybie ręcznym,
 • wygodny podajnik papieru na 30 arkuszy,
 • cichą pracę.
 • 499 zł
 • 819 zł
 • 769 zł
 • 1 099 zł
 • 799 zł

Nasi użytkownicy zwrócili również uwagę na to, że sprzęt jest łatwy w użytkowaniu. Nasz klient Norbvlo napisał o nim:

Drukarka, skaner, ksero działają bardzo dobrze. Szybkość i jakość wydruków są na bardzo dobrym poziomie. Dostępność aplikacji również ułatwia korzystanie, czy to z poziomu smartfona, czy komputera. Wielkim plusem jest funkcja czyszczenia dyszy. Zapobiega to możliwości zaschnięcia tuszu. Z ekonomicznego punktu widzenia lepiej wydać więcej na takiego typu urządzenie, ponieważ tusze są bardzo wydajne i w stosunkowo niskich cenach. Samo napełnianie jest bardzo proste.

Jeśli szukasz urządzenia wielofunkcyjnego z niższej półki cenowej, zwróć uwagę na drukarkę Canon PIXMA TS3150. Choć drukuje dość wolno, to sam wydruk zachwyca wysoką jakością – a wszystko za sprawą rozdzielczości równej 4800 x 1200 dpi. Do Twojej dyspozycji jest również moduł Wi-Fi, który umożliwia pracę bezprzewodową.

WARTO WIEDZIEĆ

Dpi to jednostka określająca rozdzielczość obrazów generowanych przez drukarki, skanery i podobne urządzenia. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że jest to liczba punktów obrazu przypadających na jeden cal.

Drukarki laserowe wielofunkcyjne – nasze propozycje

urządzenie wielofunkcyjne Brother DCP-1622WEZa urządzenia wielofunkcyjne laserowe niestety zapłacisz nieco więcej – szczególnie jeśli potrzebujesz takiego, które drukuje w kolorze. Jeśli jednak wystarczy Ci monodruk, znalezienie odpowiedniego modelu w przystępnej cenie nie powinno być trudne. Zobacz np. drukarkę Brother DCP-1622WE. Urządzenie drukuje z prędkością sięgającą 20 stron na minutę, a przy tym w całkiem dobrej jakości, co zapewnia rozdzielczość równa 2400 x 600 dpi. Nasz klient Daniel zdecydowanie poleca ten model, pisząc:

Ostatnio zamówiłem ten produkt i jestem bardzo zadowolony. W mojej ocenie jest to bardzo dobry produkt i postępując wg instrukcji – łatwy do instalacji. Głośność pracy oceniam dość pozytywnie: ani za cichy, ani za głośny. Nawet na średniej wielkości biurku lub stole zajmuje stosunkowo niewiele miejsca. Jeśli chodzi o obsługę, jest bardzo prosty w obsłudze (także tej bezprzewodowej) i bez problemu drukuje określone strony w wydrukach. Polecam do niewielkiego pomieszczenia na stosunkowo małej powierzchni zarówno w biurze, jak i w domu.

O tym, czy posiadanie drukarki wielofunkcyjnej jest bardziej opłacalne od takiej standardowej, przeczytasz w naszym artykule: Co wybrać – urządzenie wielofunkcyjne czy drukarkę i skaner. Zobacz również nasz ranking urządzeń wielofunkcyjnych do 500 zł!

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link