Najlepsze frytkownice – poznaj wybory naszych klientów

Autor: Sara

Jeśli zastanawiasz się, jaka jest najlepsza domowa frytkownica, opinie naszych klientów pomogą Ci wybrać właściwy sprzęt. Polecane frytkownice są dostępne w ofercie producentów, takich jak Tefal, Raven czy Vesta. Czym się różnią? W recenzjach naszych klientów znajdziesz nie tylko zalety i wady konkurencyjnych frytkownic, ale także wskazówki pomagające przygotować pyszne frytki!

Domowe frytki możesz przyrządzić smażone lub pieczone we frytkownicy

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jakie zalety ma klasyczna frytkownica marki Vesta,

- które tradycyjne frytkownice Tefala są bestsellerowe,

- które frytkownice beztłuszczowe Ravena warto kupić.

Solidna klasyczna frytkownica – opinie użytkowników o Vesta EDF01

Vesta EDF01 to tradycyjna frytkownica, której moc wynosi 1800 W, a pojemność misy – 2,5 l. Urządzenie ma mechaniczną regulację temperatury od 130°C do 190°C, a diody nad pokrętłem wskazują stan nagrzania się frytkownicy. W tym modelu możesz przyrządzić frytki z tych przepisów lub z mrożonego opakowania, a także grzyby, mięsa, owoce morza (np. krewetki) oraz smażone pączki z dziurką.
Klienci sklepu RTV EURO AGD wspominają o tym, że frytkownica marki Vesta jest bardzo dobrym urządzeniem za niską cenę. Jest bardzo łatwa w obsłudze i czyszczeniu, chociaż jej użytkownicy wskazują, że misa na olej mogłaby być ruchoma (jest wbudowana na stałe). Kompaktowa frytkownica ma ładną białą obudowę, jest zgrabna i zajmuje niewiele miejsca na blacie czy w szafce kuchennej. Wyjmowany koszyk na frytki można myć w zmywarce.

CZY WIESZ, ŻE...

Na obudowach wielu frytkownic znajdziesz wskazówki producentów dotyczące smażenia, pieczenia lub grillowania różnych produktów. Jeśli po raz pierwszy korzystasz z frytkownicy w domu, potraktuj te wartości jako punkt wyjściowy do eksperymentów kulinarnych.

Polecane frytkownice
 • 299 zł
 • 339 zł
 • 819 zł
 • 179,99 zł
 • 99 zł

Frytkownica Tefala – która jest najlepsza?

Smażone frytki z domowej frytownicyJedną z najpopularniejszych frytkownic wśród naszych klientów jest Tefal FF162131. W jednej z obszerniejszych opinii możesz przeczytać, że ten model:
 • ma dużą powierzchnię grzewczą, dzięki czemu czas przygotowywania potrawy jest krótszy, co wpływa na zmniejszenie ilości zużytej energii,
 • nie sprawia trudności w czyszczeniu dzięki możliwości mycia elementów w zmywarce,
 • ma pojemny kosz, który mieści porcję frytek nawet dla 4-osobowej rodziny,
 • ma filtr pod koszem, który oczyszcza rozgrzany tłuszcz z resztek, dzięki czemu olej do smażenia pozostaje czysty.

WSKAZÓWKA

Przed wyborem frytkownicy opinie klientów zwrócą Twoją uwagę na szczegóły. Nie wszyscy pamiętają o sprawdzeniu np. długości przewodu zasilającego. Dopiero po zakupie frytkownicy może się okazać, że konieczny będzie przedłużacz.

Frytkownica Raven EFN002W artykule Jak wybrać dobrą frytkownicę znajdziesz porównanie tego modelu do Tefal Uno M inox FF133D – frytkownicy ze stali nierdzewnej, która znalazła się również w tym rankingu. Jej użytkownicy zwracają uwagę, że szybko się nagrzewa oraz w krótkim czasie przyrządza różnorodne potrawy.
Szyba na pokrywie pozwala na podglądanie smażonego produktu. Płynna regulacja temperatury ułatwia dobranie odpowiednich parametrów dla danej potrawy. Solidne wykonanie – tak nierdzewną frytkownicę chwali klient Gamer81.
Wspomniana w recenzji pokrywa jest odłączana, dzięki czemu dostęp do wnętrza urządzenia w celu oczyszczenia jest ułatwiony.
Z plusów frytkownicy Tefala klienci wymieniają również:
 • dobre utrzymywanie temperatury oleju,
 • atrakcyjną cenę,
 • świetny wygląd.
Użytkownicy polecają smażyć frytki zgodnie z instrukcją producenta. We frytkownicy Tefala przygotujesz także inne dania – z grzybami czy rybami.

Frytkownice beztłuszczowe – opinie o frytkownicach Ravena

RAVEN EFN001 o pojemności 3,2 litra i mniejsza RAVEN EFN002 o pojemności 2,4 litra to najpopularniejsze frytkownice beztłuszczowe, które mają funkcję grillowania i pieczenia gorącym powietrzem. Dzięki temu przyrządzają niskokaloryczne posiłki bez nadmiaru tłuszczu.
Klientka Ka-Milla napisała: Frytkownica niskotłuszczowa daje mi doskonałe alibi dla ulubionych smaków. Lubię frytki, ale ich wartość zdrowotna jest kiepska. Tutaj jest i smacznie, i zdrowo.
W artykule Najlepsze frytkownice beztłuszczowe według naszych klientów przeczytasz więcej o frytkownicach Ravena i konkurencyjnych urządzeniach.
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link