Najlepsza sokowirówka według naszych klientów – 5 polecanych modeli

Autor: Anna

Sokowirówka to must-have w kuchni każdej osoby, która chce przygotowywać domowe soki owocowe bez miąższu. Sokowirówki wiodących marek różnią się od siebie wieloma parametrami – czy warto kupić tanią sokowirówkę Zelmera, czy lepiej zainwestować w droższy model Philipsa? Dowiedz się, którym sokowirówkom nasi klienci przyznali najwięcej 5-gwiazdkowych ocen!

Sokowirówka przygotowuje sok z warzyw i owoców

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- które sokowirówki Philipsa są najlepsze,

- którą sokowirówkę Boscha warto kupić,

- która sokowirówka Zelmera się opłaca.

Która sokowirówka Philipsa jest najlepsza?

Sokowirówkę wybierają osoby, które chcą uzyskać klarowny sok owocowy bez miąższu – zobacz artykuł o tej i innych różnicach między sokowirówką a wyciskarką. Philips HR1832/02 to model o mocy 500 W, który ma 1-litrowy pojemnik na miąższ i 500-mililitrowy pojemnik na sok. Dzięki funkcji QuickClean po zakończonej pracy można łatwo pozbyć się resztek owoców z sokowirówki i np. włożyć ją do zmywarki.

WSKAZÓWKA

Kupujący sugerują się często wyłącznie wielkością pojemników. Wybierając sokowirówkę, sprawdź także średnicę otworu na produkty. W przypadku sokowirówki Philips HR1832/02 to 55 mm. Dzięki tej danej wiesz, jakiej wielkości owoc zmieści się do sokowirówki, a jakiej wielkości należy wcześniej pokroić.

Pojemna sokowirówka Philips

Według naszych klientów ten model radzi sobie z różnorodnymi owocami (w tym cytrusami oraz twardymi kawałkami dużych jabłek) i warzywami (np. marchewkami czy burakami). Użytkownicy chwalą także łatwy demontaż części, kompaktowe wymiary i estetyczny wygląd. Urządzenie sprawdza się najlepiej do przygotowywania dwóch szklanek soku na raz. Jeśli chcesz przygotować więcej soku, w trakcie pracy sokowirówki musisz opróżnić chociaż raz pojemnik z miąższem.

Jeśli szukasz bardziej pojemnej sokowirówki, zobacz bestsellerową Philips HR1869/70 z 1,6-litrowym pojemnikiem na miąższ. Jest konkurencyjna wobec poprzedniego modelu pod względem:

  • większej pojemności,
  • blokady kapania,
  • wyjmowanego pojemnika na miąższ,
  • większej mocy (900W),
  • regulacji obrotów na dwóch poziomach.

Oprócz powyższych zalet klienci chwalą stabilność dzięki ssawkom w nóżkach, minimalną wilgotność miąższu, łatwe i szybkie mycie.

Polecane sokowirówki
  • 419 zł
  • 958,55 zł
  • 299 zł
  • 849 zł
  • 849 zł

Która sokowirówka Boscha jest warta zakupu?

Najlepsza sokowirówka Boscha zdaniem naszych klientów to Bosch MES25A0 dostępna w trzech kolorach. Użytkownicy rekomendują ją ze względu na 2-litrowy wyjmowany pojemnik na miąższ i regulację obrotów na dwóch poziomach. Urządzenie ma zarówno blokadę kapania, jak i blokadę przed uruchomieniem, jeśli użytkownik nieprawidłowo złoży elementy.

CZY WIESZ, ŻE...

W zestawie z sokowirówką Boscha znajduje się szczoteczka, dzięki której można szybko i sprawnie umyć sitko oraz trącą tarczę.

Klientka Kasia poleca ten produkt ze względu na duży otwór, dzięki któremu nie trzeba kroić składników na sok. W recenzji Elissy możesz przeczytać, że w ciągu maksymalnie 10 minut uzyskuje 1,5 litra soku, przy czym wrzuca do sokowirówki całe jabłka. Urządzenie ma skuteczną blokadę kapania, dzięki której możesz odsunąć pojemnik na sok od urządzenia, nie martwiąc się o ubrudzenie blatu. Z kolei dzięki separatorowi w pojemniku na powierzchni soku nie zbiera się piana.

Która sokowirówka Zelmera jest godna uwagi?

Sokowirówki mają osobne pojemniki na sok i miąższ

W naszym rankingu TOP 8 sokowirówek znajdziesz kilka urządzeń tej marki. Dwie sokowirówki Zelmera, które rewelacyjnie ocenili nasi klienci, to Zelmer Julita 377 (ZJE0800S) i Zelmer JE1200 (ZJE1200W).

Julita 377 to sokowirówka o mocy 250 W, która ma pojemnik mieszczący 0,8 l miąższu, aczkolwiek w zestawie nie znajduje się pojemnik na sok. Odpowiada to klientom, którzy wolą od razu nalewać sok do szklanek czy kubków, zwłaszcza gdy przygotowują go tylko dla jednej lub dwóch osób. Dzięki kompaktowym wymiarom ten model idealnie sprawdzi się w małej kuchni. Mimo że jej elementy nie są przeznaczone do mycia w zmywarce, wystarczy szczoteczka, aby szybko i łatwo usunąć resztki składników.

Druga sokowirówka Zelmera jest rekomendowana dzięki wydajności (użytkownik Kruger7777 z 1 kg marchwi zrobił 0,7 l soku). Klient Tomasz rekomenduje używanie tego ekonomicznego modelu przede wszystkim z twardymi owocami i warzywami, z którymi sokowirówka radzi sobie lepiej niż z miękkimi. Urządzenie ma separator piany, a wszystkie elementy, które są łatwe do zdemontowania, można myć w zmywarce.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów