Karta graficzna do CS:GO – jaką warto wybrać?

Autor: Piotr

Karta graficzna jest najważniejszym elementem całego komputera, odpowiedzialnym za jakość wyświetlanego obrazu. Można zdecydować się na zakup całego komputera z dedykowaną kartą lub też wybrać samodzielnie interesujący nas model. Czym kierować się przy wyborze karty do gry Counter-Strike?

Meżczyzna w słuchawkach na uszach siedzący przed ekranem monitora, grający w Counter Strike.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jakim typem gry jest CS: GO i dlaczego jest tak popularna
  2. na co zwrócić uwagę, wybierając kartę graficzną do tej gry
  3. które modele kart graficznych do CS:GO warto wybrać

CS:GO – co to za gra?

Młoda osoba siedząca przed komputerem grająca w grę.

CS:GO jest skrótem nazwy Counter-Strike: Global Offensive, w obecnych czasach jednej z najpopularniejszych gier. Jest to tzw. gra strzelanka, gdzie gracz posiada widok z perspektywy własnych oczu. W rozgrywce można używać wielu różnego rodzaju broni. Na popularność CS: GO rzutuje możliwość prowadzenia rozgrywek w trybie online, dzięki czemu bawić się i rywalizować ze sobą mogą ludzie z różnych zakątków świata. Wystarczy, że będą mieć dostęp do internetu. CS: GO opiera się na potyczce terrorystów i antyterrorystów. Dwie drużyny muszą wykonać zupełnie różne zadania, które określone są przed każdą z plansz. Głównym celem jest też pokonanie drużyny przeciwnika, poprzez wyeliminowanie poszczególnych jej graczy. Zadaniem drużyny terrorystów jest podłożenie ładunku wybuchowego oraz ochrona zakładników. Ekipa antyterrorystów musi zmierzyć się z wyzwaniem ochrony miejsca, w którym przeciwnicy chcą podłożyć ładunek wybuchowy, oraz odbić z ich rąk zakładników. Do dyspozycji obu drużyn jest: siedem różnego rodzaju trybów gry, idealnie odwzorowana broń oraz dziesiątki map, na których można rywalizować.

Co ciekawe, CS: GO jest nie tylko grą służącą rozrywce, ale to także dyscyplina sportowa. W rozgrywanych turniejach biorą udział profesjonalne drużyny i dziesiątki graczy. W ostatnim czasie rozgrywane są nawet mistrzostwa świata w Counter Strike: Global Offensive.

Polecane karty graficzne
  • 159,99 zł
  • 1 699 zł
  • 899 zł
  • 419 zł
  • 3 749 zł

Która karta graficzna do CS:GO będzie optymalna?

Mężczyzna montujący kartę graficzną wewnątrz komputera.

Na rynku znajdziemy karty dedykowane konkretnym grom komputerowym, w tym także te do CS:GO. Zanim zdecydujemy się na poszczególny model karty, warto najpierw zastanowić się, jaki budżet posiadamy na zakup tego podzespołu. Ceny są zróżnicowane, a za lepszą kartę graficzną do gier możemy zapłacić nawet ponad tysiąc złotych. To kolejny dowód na to, że zakup powinien być dobrze przemyślany. Dlatego też powinniśmy sprecyzować swoje oczekiwania, patrząc na poszczególne parametry. Nie wolno zapominać, że karta graficzna musi być kompatybilna z pozostałymi podzespołami komputera. Karta graficzna do CS: GO powinna współpracować z procesorem czy płytą główną. Tylko wówczas zakup takiego modelu będzie miał sens.

Przy wyborze odpowiedniego modelu karty graficznej do CS:GO zwróćmy uwagę na kilka parametrów. Nie zawsze wysoka cena będzie wyznacznikiem tego, że dany model karty jest idealny. Warto sprawdzić pamięć RAM. Im będzie jej większa ilość, tym lepiej. CS: GO jako gra typu strzelanka wymaga od nas odpowiedniej ilość pamięci, min. 4 GB. Dlatego trzeba właśnie takich kart graficznych szukać. Powinno się wybierać te najwydajniejsze, dające gwarancję dobrej jakości rozgrywki. W użytkowaniu karty graficznej w CS: GO istotny jest także proces chłodzenia. Dobrze będzie sprawdzić, jakie wentylatory zastosowano i czy będą spełniać one swoje zadanie.

Które modele kart graficznych do CS: GO warto wybrać?

Najpopularniejszym wyborem będzie zakup kart graficznych AMD Radeon oraz Nvidia GeForce. Jednym z najtrafniejszych wyborów jest MSI GeForce RTX 2060 VENTUS XS OC 6GB GDDR6 192bit o złączu typu PCI-Express 3.0 x 16 i taktowaniu rdzenia wynoszącym 1710 MHz. Ten model karty graficznej obsługuje maksymalną rozdzielczość 7680 x 4320 px. Producent daje 36-miesięczny okres gwarancyjny. Równie dobrą kartą graficzną przy potyczkach w CS:GO jest MSI GeForce RTX 2070 SUPER VENTUS OC 8GB GDDR6 256bit o pamięci 8 GB, rodzaju pamięci GDDR6 i trzech złączach DisplayPort oraz jednym HDMI. Warto dodać, że w tym podzespole zastosowano aktywny tryb chłodzenia, dający gwarancję długiej żywotności urządzenia. Nieco bardziej budżetowym wyborem będzie zakup karty graficznej Gigabyte GeForce GTX 1660 GAMING OC 6GB GDDR5 192bit o dobrej jakości rodzaju pamięci GDDR5. Producentem chipsetu w tym podzespole jest Nvidia. Maksymalna rozdzielczość obsługiwana przez kartę wynosi 7680 x 4320 px, a taktowanie pamięci 8002 MHz. Warto dodać, że z jednej karty graficznej tego typu można korzystać na czterech monitorach. Godnymi polecenia kartami do CS:GO są też MSI GeForce GTX 1660 GAMING X 6GB GDDR5 192bit, obsługująca standardy DirectX 12 i OpenGL 4.5, oraz MSI GeForce GTX 1650 VENTUS XS 4G OC ze 128-bitową szyną pamięci, aktywnym typem chłodzenia i możliwością obsługiwania karty na trzech monitorach.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów