Data publikacji: 22 maja 2020
Autor: Joanna
ARTYKUŁ - PORADNIK
nowość

Jaka karta graficzna do 600 zł będzie najlepsza?

Poleć znajomemu Drukuj

Karta graficzna jest bardzo ważnym podzespołem każdego komputera, bez względu na to, czy decydujemy się kupić gotowy komputer, czy składamy go z części. Aby być zadowolonym z wyboru, warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych kryteriów. Jaka karta do 600 zł będzie najlepsza? Co wziąć pod uwagę przed zakupem?

Dłonie mężczyzny trzymające kartę graficzną

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. kto i kiedy powinien kupić kartę graficzną do 600 zł
  2. na co zwrócić uwagę, wybierając kartę graficzną w tej cenie
  3. które modele kart graficznych do 600 zł wybrać

Karta do 600 zł – kiedy i kto powinien ją kupić?

Mężczyzna sprawdzający kartę graficzną

Rynek komputerowy oferuje sporo różnego rodzaju kart graficznych w przedziale cenowym do 600 zł. To budżetowe podzespoły, sprawdzające się w podstawowych czynnościach i pracach na komputerze. Są idealne, jeśli poszukujemy niedrogiego rozwiązania do naszego komputera, który jest dla nas narzędziem pracy. W tej cenie możemy kupić karty o różnych parametrach. Dlatego też zanim dokonamy wyboru, warto zapoznać się dokładnie ze specyfikacją poszczególnych podzespołów.

Karta graficzna do 600 zł jest znakomitą opcją dla wszystkich osób, które szukają przystępnej karty graficznej do domowych komputerów. Bardzo często zdarza się, że kompletujemy nasz komputer z pojedynczych części, nie decydując się na gotowe rozwiązania. Jeśli więc komputer będzie służył tylko do pracy, nauki, rozrywki oraz jako narzędzie do surfowania po internecie, to karta graficzna do 600 zł stanowi najlepsze wyjście. Co więcej, tego rodzaju podzespół komputera zapewni nam możliwość odtwarzania plików multimedialnych, w tym filmów, w stosunkowo dobrej jakości. Jeśli poszukujemy karty graficznej do komputerów biurowych, to górna granica 600 zł będzie wystarczająca. Takie komputery to w większości przypadków narzędzia odpowiednie do analiz i pracy, gdzie jakość grafiki w dużej mierze schodzi na dalszy plan. Warto dodać, że decydując się na taką budżetową kartę graficzną, mamy gwarancję, że komputer sprawnie obsłuży większość podstawowych programów graficznych. Karty graficzne do 600 zł to bardzo dobry wybór, jeśli chcemy zakupić pierwszy komputer naszemu dziecku. Taki podzespół poradzi sobie nie tylko z programami dla dzieci, ale także z grami. Przy wyborze nie zapominajmy o tym, żeby karta graficzna była zgodna i kompatybilna z pozostałymi podzespołami. Ważne zatem, aby przed zakupem dokładnie sprawdzać specyfikację karty. Mogą zdarzyć się sytuacje, że nasz upatrzony model może być niezgodny z procesorem lub płytą główną.

Proponowane produkty:
MSI GeForce GTX 1060 ARMOR 6G OCV1 6GB GDDR5 192bit <%– –%>
Gigabyte Radeon RX 580 Gaming 4GB DDR5 256 bit <%– –%>
XFX Radeon RX 580 GTS XXX OC+ 8GB GDDR5 256bit <%– –%>
Gigabyte GeForce GT 1030 OC 2GB GDDR5 64bit <%– –%>
Gigabyte GeForce RTX 2070 SUPER WINDFORCE OC 3X 8GB GDDR6 256bit <%– –%>

Co wziąć pod uwagę, wybierając karty graficzne do 600 zł?

Komputerowa karta graficzna na białym tle.

Dla wielu osób niemających na co dzień styczności z częściami komputerowymi wybór karty graficznej do komputera może być nie lada wyzwaniem. Nie chodzi tylko o samą cenę karty, ale też o jej parametry. Aby wybór okazał się strzałem w dziesiątkę, warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii i parametrów.

Bardzo ważnym elementem rzutującym na nasz wybór jest wymiar karty graficznej. Rozmiar co prawda nie wpływa na jej wydajność, ale jest istotny, kiedy mamy określone miejsce na kartę w naszej jednostce centralnej. Kupując ten podzespół, zwróćmy uwagę, jakie złącza oferują poszczególne modele. Często posiadamy niestandardowe monitory, dlatego rodzaje złącz są istotne. Gdy zastanawiamy się, jaka karta graficzna do 600 zł będzie najlepsza, to powinniśmy zwrócić uwagę na pamięć RAM. Ten parametr wpływa w głównej mierze na wydajność poszczególnych kart. Oczywiście większa pojemność pamięci RAM ma znaczenie w obsłudze programów graficznych czy w grach. Ważny jest również typ pamięci RAM karty graficznej. Najczęściej będzie to GDDR5. Nie warto inwestować w karty graficzne o niższej przepustowości. Kupując kartę graficzną, pamiętajmy, żeby sprawdzić, jaką maksymalną rozdzielczość może obsłużyć dany podzespół. W budżetowym przedziale cenowym często trudno znaleźć karty obsługujące wysoką rozdzielczość. W praktyce dobrym wyborem będą karty obsługujące rozdzielczość w jakości Full HD. Przy wyborze sprawdźmy także, czy producent zdecydował się zastosować w karcie jakieś dodatkowe technologie, które mogą ułatwić i usprawnić naszą codzienną pracę z komputerem.

Propozycje kart graficznych do 600 zł

Na rynku komputerowym znajdziemy kilka ciekawych propozycji kart graficznych do 600 zł. Trafionym wyborem będzie zakup modelu MSI GeForce GT 1030 AERO ITX 2G OC 2GB GDDR5 64bit o typie pamięci GDDR5. Sprawdzona kartą, która można polecić, jest MSI GeForce GT 1030 LP OC 2GB GDDR5 64bit o złączu PCI-Express 3.0 x 16. Dobrym budżetowym modelem jest też XFX Radeon RX550 4GB DDR5 128 bit o pamięci RAM 4 GB. Na uwzględnienie w rankingu zasługują także karty graficzne XFX Radeon RX550 2GB GDDR5 128bit i Gigabyte GeForce GT 730 2GB GDDR5 64bit.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły
 Telefon z wyświetlaczem 4K zapewnia nowy wymiar jakości materiałów filmowych. Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu urządzenia?
Zobacz więcej   
 Jesteś miłośnikiem dźwięku w najwyższej jakości? Zobacz, jak wybrać najlepsze kino domowe do muzyki
Zobacz więcej   
 Czy do mieszkania w bloku warto kupić kino domowe? Czym kierować się podczas wyboru?
Zobacz więcej   

Znajdź nas

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

ZAKUPY PRZEZ TELEFON

  • Konsultant pomoże w realizacji zakupów tylko przez telefon

855 855 855
Czynne do 21:00

Koszt połączenia według taryfy lokalnej Twojego operatora

połączenie interaktywne

  • Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich. Wspólnie będziecie mogli umieszczać produkty w koszyku.
  • Doradca pomoże w wyborze produktu
  • Opowie o najnowszych promocjach
  • Przygotuje zamówienie/rezerwację dla Ciebie, jeżeli zechcesz
  • W każdej chwili będziesz mógł/a zakończyć połączenie z doradcą
SZCZEGÓŁY

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów