Ranking ekspresów ciśnieniowych do 500 zł

Autor: Klaudia

Dobra kawa codziennie rano w Twoim własnym domu? Dzięki ekspresowi do kawy DeLonghi czy Krups to możliwe! Za taką przyjemność nie musisz wydawać więcej niż 500 zł. Oto ranking ekspresów do kawy poniżej tej kwoty. Do wyboru masz aż 7 modeli ciśnieniowych!


LISTING PRODUKTÓW

Krups Nespresso Inissia XN1001

RAVEN EER001B

Severin KA 5978

DeLonghi EC 221.BK

Krups Nescafe Dolce Gusto Piccolo KP100B

Zelmer ZCM2053B

Bosch Tassimo Suny TAS 3203

Ekspres ciśnieniowy Krups Nespresso Inissia XN1001 - w sam raz do małej kuchni

Ekspres Krups Nespresso Inissia XN1001 – mały, szybki i prosty w obsłudzeTen ekspres ciśnieniowy na kapsułki zachwyca głównie kompaktową budową i ceną. Smaczną kawę zrobisz bardzo szybko za pośrednictwem kapsułek – nie musisz martwić się o mielenie ziaren czy odmierzanie odpowiedniej ilości proszku. Ekspres Krups Nespresso Issia XN1001 bardzo szybko podgrzewa wodę i jest gotowy do użycia, a napój ma charakterystyczną piankę na wierzchu. Użytkownicy cenią również jego wygląd, który z jednej strony jest nowoczesny, a z drugiej zachwyca elegancją. Ten mały i użyteczny model zajmuje dość wysokie miejsce w rankingu ekspresów ciśnieniowych do kawy za mniej niż 500 zł – należy do jednego z najtańszych. Czego chcieć więcej? Ekspresy Krups Nespresso to jedne z najwyżej ocenianych i najchętniej wybieranych modeli nie tylko do domów, ale i biur.

PARAMETRY

Typ eskpresu: kapsułkowy

Moc: 1260 W

Stosowana kawa: w kapsułkach

Pojemność zbiornika na wodę: 0,7 l

System spieniający mleko: brak

Regulacja ilości zaparzanej kawy: tak

Funkcje dodatkowe: automatyczne usuwanie zużytych kapsułek, pojemnik na zużyte kapsułki

PLUSY

+ Łatwość użycia

+ Szybkość parzenia

+ Ładny wygląd i niewielkie rozmiary

+ Kawa ze smacznych kapsułek Nespresso+ Kawa ze smacznych kapsułek Nespresso

+ Możliwość korzystania z innych kapsułek

MINUSY

– Dość głośny

OCENA PRODUKTU: 10/10

Ekspres ciśnieniowy RAVEN EER001B - do kuchni w stylu retro

Ekspres ciśnieniowy RAVEN EER001B – mały specjalista od pysznej kawyW odróżnieniu od poprzedniego ekspresu Krups, ten model nie działa na kapsułki. Użyjesz do niego zwykłej zmielonej kawy. Ciśnieniowy, kolbowy ekspres RAVEN EER001B nie tylko umożliwi zaparzenie pysznego napoju na poranny rozruch, ale również ozdobi kuchnię. Szczególnie dobrze będzie pasował do pomieszczeń w stylu retro. Taki ciśnieniowy ekspres do kawy typu kolbowego nadaje się nawet do małej gastronomii. Za jego pomocą zrobisz dwa espresso naraz. Dzięki wbudowanej dyszy spieniającej mleko możesz także pokusić się o wykonanie latte czy cappuccino. Dodatkowo płyta, na której postawisz filiżankę, podgrzewa się, Twoja kawa będzie zatem długo ciepła, nawet jak po jej zrobieniu zaskoczy Cię telefon czy wizyta niezapowiedzianych gości. W rankingu ekspresów do kawy do 500 zł RAVEN EER001B zajmuje wysokie miejsce – użytkownicy cenią go za dobry stosunek jakości do ceny.

PARAMETRY

Typ eskpresu: kolbowy

Moc: 1100 W

Stosowana kawa: mielone ziarna

Pojemność zbiornika na wodę: brak danych

System spieniający mleko: dysza spieniająca

Regulacja ilości zaparzanej kawy: nie

Funkcje dodatkowe: płyta podgrzewająca filiżanki

PLUSY

+ Możliwość przygotowania dwóch espresso

+ Szybkość parzenia

+ Regulowane natężenie pary

+ Możliwość przygotowywania kaw mlecznych dzięki dyszy spieniającej

+ Podgrzewanie filiżanek

+ Elegancki wygląd

MINUSY

– Brak akcesoriów do czyszczenia dyszy i pędzelka do czyszczenia kolby

OCENA PRODUKTU: 9/10

Ekspres ciśnieniowy Severin KA 5978 - mały model o dużych możliwościach

Ekspres ciśnieniowy Severin KA 5978 – zaoszczędź na kawie z kawiarniŁatwy w obsłudze i niewielki – taki jest ekspres ciśnieniowy Severin KA 5978. Bardzo dużą zaletą tego modelu jest również cena. Gdyby brać pod uwagę wyłącznie ją, z pewnością wygrałby ten ranking ekspresów do kawy do 500 zł. Niskie ciśnienie sprawia, że musisz uważać, aby nie nasypać za dużo kawy. W każdym innym przypadku ekspres radzi sobie dobrze i przyrządzisz za jego pomocą dobry napój. Sporą zaletą jest także dysza do mleka, dzięki której spienisz mleko tak, jak lubisz i dodasz do kawy, robiąc cappuccino lub latte. Koszt jednej filiżanki jest również znacznie mniejszy niż w przypadku choćby ekspresu Krups wykorzystującego kapsułki. Model ten doceniany jest też za łatwość jego czyszczenia, jednak na kawę trochę poczekasz. Sprawdź jeszcze inne ekspresy ciśnieniowe do kawy z rankingu.

PARAMETRY

Typ eskpresu: kolbowy

Moc: 800 W

Stosowana kawa: mielone ziarna

Pojemność zbiornika na wodę: 0,22 l

System spieniający mleko: dysza spieniająca

Regulacja ilości zaparzanej kawy: nie

Funkcje dodatkowe: brak

PLUSY

+ Cena

+ Łatwość czyszczenia

+ Łatwość parzenia

+ Niewielkie wymiary

MINUSY

– Niskie ciśnienie

– Czas zaparzania

OCENA PRODUKTU: 7/10

Ekspres ciśnieniowy DeLonghi EC 221.BK - dwie filiżanki kawy na raz

Ekspres ciśnieniowy DeLonghi EC 221.Ekspres do kawy DeLonghi pozwoli Ci przyrządzać prawdziwie włoskie kawy. To właśnie w pochodzeniu marki należy upatrywać przywiązanie do wysokiej jakości parzenia czarnego napoju. Jeśli chcesz mieć dość zaawansowany ekspres ciśnieniowy w domu i nie chcesz wydawać więcej niż 500 zł, ten model może być właśnie dla Ciebie. Możesz dzięki niemu rozwijać swoją pasję baristy, a także cieszyć się łatwością i szybkością przyrządzania dobrej kawy. Dlaczego? Ten ekspres do kawy DeLonghi wyposażony jest w funkcję E.S.E, która pozwoli Ci wykorzystać specjalne saszetki z kawą. Dzięki nim nie musisz sprzątać po każdym parzeniu. Dodatkowymi zaletami jest opcja zrobienia dwóch espresso naraz czy też obecność dwóch różnych filtrów, dzięki którym sam zdecydujesz, czy chcesz zrobić dwie kawy, jedną mocną czy jedną zwykłą. Ten model z pewnością jest jednym z najlepszych w tym rankingu ekspresów do kawy do 500 zł w kategorii ciśnieniowe.

PARAMETRY

Typ eskpresu: kolbowy

Moc: 1100 W

Stosowana kawa: mielone ziarna, saszetki

Pojemność zbiornika na wodę: 1 l

System spieniający mleko: dysza spieniająca

Regulacja ilości zaparzanej kawy: tak

Funkcje dodatkowe: ESE, system samoprzygotowania, tryb eco

PLUSY

+ E.S.E – funkcja robienia kawy ze specjalnych saszetek, dzięki czemu unika się każdorazowego czyszczenia

+ System spieniający mleko specjalnie do cappuccino

+ 2 sitka do kawy

+ Wyjmowana tacka ułatwiająca czyszczenie

+ Regulacja emisji pary

+ Wysokie ciśnienie

+ Wygląd

MINUSY

– Dość duży

OCENA PRODUKTU: 10/10

Ekspres ciśnieniowy Krups Nescafe Dolce Gusto Piccolo KP100B - mały i praktyczny

Ekspres ciśnieniowy Krups Nescafe Dolce Gusto Piccolo KP100B – maksimum smaku, minimum sprzątaniaKolejny kapsułkowy ekspres Krups to model, dzięki któremu zrobisz kawę maksymalnie szybko i bez wykonywania zbędnych czynności. To małe urządzenie działa niezwykle funkcjonalnie i dzięki optymalnej wysokości ciśnienia jest zdolne do parzenia napoju w odpowiedni sposób. Smaczna kawa będzie miała na wierzchu kremową piankę. Ten mały ekspres Krups jest przede wszystkim doceniany za funkcje dodatkowe i bardzo małe wymiary, dzięki którym zmieścisz go nawet najmniejszej kuchni. W porównaniu do innych modeli z rankingu ekspresów do kawy za mniej niż 500 zł jest również bardzo tani. Z jego pomocą nie spienisz mleka, ale w ofercie Nescafe Dolce Gusto znajduje się bardzo wiele opcji gotowych kapsułek mlecznych. Istotną zaletą jest również to, że ten ekspres Krups Nescafe Dolce Gusto Piccolo KP100B daje możliwość zrobienia zarówno ciepłego, jak i zimnego napoju.

PARAMETRY

Typ ekspresu: kapsułkowy

Moc: 1500 W

Stosowana kawa: kapsułki

Pojemność zbiornika na wodę: 0,6 l

System spieniający mleko: brak

Regulacja ilości zaparzanej kawy: nie

Funkcje dodatkowe: automatyczny dobór ciśnienia dostosowany do rodzaju parzonego napoju, funkcja gorącej wody, możliwość przygotowywania zarówno gorących jak i zimnych napojów, Thermoblock – system grzewczy, tryb eco

PLUSY

+ Dużo funkcji dodatkowych

+ Możliwość przygotowywania zimnych i ciepłych napojów

+ Bardzo duży wybór kapsułek, również mlecznych

+ Łatwość użycia

+ Szybkość parzenia

+ Doskonały stosunek jakości do ceny

+ Bardzo mały

MINUSY

– Głośna praca

OCENA PRODUKTU: 9/10

Ekspres ciśnieniowy Zelmer ZCM2053B - dla wymagających kawoszy

Ekspres ciśnieniowy Zelmer ZCM2053B – ciesz się kawą jak od baristy!Kolejną propozycją w rankingu ekspresów do kawy poniżej 500 zł jest model Zelmer ZCM2053B. Ten ekspres ciśnieniowy ma największy pojemnik na wodę, dzięki czemu możesz szybko przyrządzić kilka filiżanek napoju. Kawa ma dużo pianki i jest przyrządzana z użyciem optymalnego ciśnienia. Dodatkową zaletą jest wysokość przestrzeni między tacką a filtrem oraz regulowana dysza do spieniania mleka, dzięki czemu możesz również zrobić kawy wysokie – jak np. latte. Ten ekspres ciśnieniowy do kawy to kolejna propozycja dla amatorów pysznego napoju i domowych baristów. Pod zaparzaczem znajduje się mała tacka, więc będziesz musiał pamiętać, aby ją opróżniać. Oprócz innych zalet użytkownicy doceniają też nowoczesny wygląd tego ekspresu ciśnieniowego Zelmer.

PARAMETRY

Typ ekspresu: kolbowy

Moc: 1350 W

Stosowana kawa: mielona

Pojemność zbiornika na wodę: 1,25 l

System spieniający mleko: dysza spieniająca

Regulacja ilości zaparzanej kawy: nie

Funkcje dodatkowe: funkcja gorącej wody, regulacja wysokości dyszy

PLUSY

+ Optymalne ciśnienie do parzenia kawy

+ Możliwość przygotowywania herbaty

+ Dwa sitka

+ Łatwość użycia

+ Sprawny spieniacz do mleka

+ Mieści duże kubki

MINUSY

– Dość mała tacka pod zaparzaczem

OCENA PRODUKTU: 9/10

Ekspres ciśnieniowy Bosch Tassimo Suny TAS 3203 - funkcjonalny i estetyczny

Ekspres ciśnieniowy Bosch Tassimo Suny TAS 3203 – kawa taka, jaką lubiszMaksymalna prostota i funkcjonalność zamknięta w niewielkim urządzeniu – oto ekspres do kawy Bosch Tassimo. Model ten sprawi przyjemność każdej osobie, która uwielbia dobrą kawę, ale nie ma ambicji baristy. Zaawansowany model ekspresu ciśnieniowego typu kapsułkowego wystarczy tylko zasilić w ulubioną kapsułkę. Automatyczne przepłukiwanie po każdym parzeniu, a także odkamienianie sprawiają nie tylko, że kawa jest pyszna, ale również zapobiegają usterkom. W ekspresie brakuje dyszy do spieniania mleka, ale w ofercie znajduje się bardzo duży wybór smakowych kapsułek. Wysoce zaawansowany technologicznie ekspres do kawy Bosch Tassimo kosztuje znacznie więcej niż ekspresy Krups, które też są na kapsułki. To, czego nie mają inne modele, to regulacja mocy kawy, dzięki czemu możesz delektować się precyzyjnie dopasowanym do swoich potrzeb i gustu napojem. Czy to najlepsza propozycja rankingu ekspresów do kawy poniżej 500 zł?

PARAMETRY

Typ ekspresu: kapsułkowy

Moc: 1300 W

Stosowana kawa: kapsułki Tassimo

Pojemność zbiornika na wodę: 0,8 l

System spieniający mleko: brak

Regulacja ilości zaparzanej kawy: tak

Funkcje dodatkowe: automatyczne płukanie po każdym parzeniu kawy, automatyczny program czyszczenia i odkamieniania, Intellibrew - technologia kodów kreskowych, krótki czas przygotowania ekspresu do pracy, sygnalizowanie konieczności odkamienienia, szybki start, wyjmowana podstawka na filiżankę z regulacją wysokości

PLUSY

+ Regulacja mocy zaparzanej kawy

+ Automatyczne czyszczenie i konserwacja

+ Duża funkcjonalność

+ Duży wybór kapsułek – różne rodzaje kaw i herbat

+ Szybkość parzenia

+ Mieszczą się duże kubki

MINUSY

– Brak spieniacza do mleka

– Cena

OCENA PRODUKTU: 8/10

Podsumowanie

Okazuje się, że pyszną kawę możesz samodzielnie przyrządzić w domu. W tym rankingu ekspresów do kawy znajdują się modele mniej lub bardziej zaawansowane, jednak wszystkie są na tyle proste w obsłudze, abyś mógł z nich korzystać. Jeśli szukasz najprostszych i najszybszych urządzeń, których obsługa wiąże się z minimalną koniecznością czyszczenia, wybierz jeden z modeli kapsułkowych – np. ekspres Krups lub Bosch Tassimo. Pyszny napój na poranne rozkręcenie się będzie znacznie tańszy, jeśli zamiast kupowania go w kawiarni, przyrządzisz go w domu. Jeśli cenisz sobie najlepszą jakość kawy i masz zmysł baristy, sięgnij po modele kolbowe. W rankingu ekspresów do kawy za mniej niż 500 zł wygrał ciśnieniowy ekspres do kawy DeLonghi. Sprawdź modele i porównaj je, aby dokonać najlepszego wyboru!

Sprawdź także nasz inny artykuł: Ekspres automatyczny czy ekspres kolbowy - jaki wybrać?


60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link