Dlaczego wybrać nawigację z łącznością bezprzewodową?

Autor: Ola

Planujesz zakup nowej nawigacji samochodowej? Upewnij się, że wybierasz urządzenie z funkcją łączności bezprzewodowej. Najlepsza nawigacja jest wyposażona nie tylko w moduł Wi-Fi, ale też interfejs Bluetooth i wbudowany transmiter FM. Wyjaśniamy, dlaczego są tak potrzebne!

Nawigacja samochodowa z WiFi

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. do czego służy Bluetooth w nawigacji GPS
  2. jakie są zalety nawigacji z transmiterem FM
  3. dlaczego warto kupić nawigację samochodową z Wi-Fi

Nawigacja GPS z WiFiNawigacja samochodowa z Bluetooth – dlaczego warto kupić?

Jeśli chcesz wygodnie prowadzić rozmowy telefoniczne w trakcie jazdy autem, będzie Ci potrzebny zestaw głośnomówiący. To rozwiązanie nie jest jednak idealne – oznacza bowiem kolejne urządzenie do zamocowania na desce rozdzielczej albo szybie. Problem ten rozwiązuje nawigacja GPS wyposażona w moduł Bluetooth. Możesz sparować ją bezprzewodowo ze smartfonem – dzięki temu urządzenie przejmie funkcje zestawu głośnomówiącego. Zaawansowane modele wyposażone w interfejs Bluetooth, jak TomTom GO Professional 6250 EU, pozwalają nawet na synchronizację kontaktów, a także wyświetlanie wiadomości SMS i powiadomień z telefonu.

To jednak tylko jedna z funkcji, na którą pozwala łączność bezprzewodowa w nawigacji do samochodu. Dzięki wbudowanemu modułowi Bluetooth możesz łatwo podłączyć urządzenie do samochodowego systemu audio. Wskazówki nawigacyjne będą brzmiały znacznie lepiej z głośników auta!

Transmiter FM w nawigacji samochodowej – kiedy się przydaje?

Jeśli Twoje radio samochodowe nie zostało wyposażone w moduł Bluetooth, do sparowania nawigacji z głośnikami auta możesz wykorzystać transmiter FM. Dźwięk z urządzenia – wskazówki nawigacyjne, alarmy i powiadomienia – zostanie przesłany do samochodowego radia po częstotliwości FM.

Dodatkowo niektóre nawigacje samochodowe z transmiterem są też wyposażone w odtwarzacz muzyki i filmów. Przykładem jest model SmartGPS SG775 Truck EU LT, który pozwala przesłać utwory do głośników za pomocą fal radiowych. Nawigacja obsługuje karty microSD o pojemności maksymalnie 32 GB – daje to możliwość zapisania wielu plików muzycznych.

Do czego przyda się nawigacja z interfejsem Wi-Fi?

TomTom GO Professional 6250 EUKlasyczna nawigacja GPS bez łączności bezprzewodowej może być nieco uciążliwa w obsłudze. Bywa tak szczególnie podczas niezbędnej aktualizacji – aby ją pobrać, trzeba podłączyć urządzenie do komputera za pomocą kabla. Przesyłanie kilkugigowych plików ze szczegółowymi mapami może trochę potrwać.

Inaczej jest w przypadku nawigacji samochodowych wyposażonych w moduł Wi-Fi. Aby połączyć taki model z internetem, wystarczy podać hasło – tak jak na każdym innym urządzeniu mobilnym. Wystarczy, że raz poprawnie połączysz urządzenie z domową siecią bezprzewodową i zaznaczysz „zapamiętaj”. Gdy tylko nawigacja znajdzie się w jej zasięgu, automatycznie sprawdzi i powiadomi Cię o dostępnych aktualizacjach map czy najnowszych wersjach bazy fotoradarów. Jedyne, o co musisz zadbać, to podłączenie nawigacji do prądu na czas pobierania i instalacji – w ten sposób unikniesz rozładowania urządzenia w trakcie.

WARTO WIEDZIEĆ

Niektóre nawigacje do samochodu są wyposażone we wbudowaną kartę SIM. Dzięki temu urządzenie łączy się z siecią również w trasie – funkcja ta przydaje się na przykład profesjonalnym kierowcom.

Nadal nie wiesz, jaką nawigację kupić? Zerknij na najlepsze modele zebrane w zestawieniach Ranking nawigacji samochodowych do 500 zł i Najlepsze nawigacje GPS do 1000 zł.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów