Curved TV – co warto wziąć pod uwagę, wybierając telewizor z zakrzywionym ekranem?

Autor: Anna

Telewizor zakrzywiony to najnowszy pomysł producentów. Telewizor curved poprawia komfort oglądania programów i filmów. Zakrzywiony ekran pozwala na powiększenie powierzchni, na której wyświetlany jest obraz, bez ryzyka powstawania zniekształceń. Każdy punkt ekranu znajduje się w tej samej odległości. Światło dociera do oka w tym samym czasie i nie powstają żadne deformacje. Jakie są jeszcze zalety zakrzywionych telewizorów i na co zwrócić uwagę, wybierając taki sprzęt? Przeczytaj nasz poradnik!

Zakrzywiony telewizor

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jakie są podstawowe zalety zakrzywionych telewizorów,

- z jakimi wadami należy się liczyć,

- czy warto kupić telewizor Curved.

Jakie są podstawowe zalety zakrzywionych telewizorów?

Telewizor zakrzywiony Samsung QLED QE55Q8CNADo najważniejszych zalet zakrzywionych telewizorów należą:

  • większy realizm obrazu. Każdy fragment ekranu jest w dokładnie takiej samej odległości od Twoich oczu i potęguje to wrażenie zagłębienia się w oglądanym filmie lub programie,
  • dużo szerszy kąt widzenia. Telewizor Curved poszerza optycznie pole widzenia i obraz wydaje się być szerszy,
  • nowoczesny wygląd. Zakrzywiony ekran powoduje, że telewizor wygląda bardzo oryginalnie w każdym pomieszczeniu, np. Samsung QLED QE55Q8CNA. Już tylko ze względu na wygląd urządzenia część osób decyduje się na zakrzywiony telewizor,
  • równe podświetlenie ekranu,
  • brak zakłóceń kontrastu, czyli odwzorowań kolorów na krawędziach.

WARTO WIEDZIEĆ

Zakrzywione ekrany to technologia przeniesiona z kin. Zakrzywienie w przypadku bardzo dużych powierzchni okazało się odpowiedzią na problemy, które są związane ze zniekształceniami obrazu, powstającymi na konstrukcjach płaskich. W przypadku mniejszych ekranów też się pojawiają, jednak w ograniczonej postaci.

Z jakimi wadami musimy się liczyć?

Telewizor curved powinien być zawieszony na ścianieTelewizory zakrzywione mają także swoje wady. Warto, abyś je poznał, zanim kupisz urządzenie, gdyż w niektórych wypadkach kupno ekranu Curved nie będzie dobrym pomysłem.

Największą wadą tych telewizorów jest to, że z najlepszego obrazu będziesz korzystać tylko wtedy, gdy siedzisz dokładnie naprzeciw ekranu. To konsekwencja konstrukcji telewizora, który odzwierciedla krzywiznę oka – gdy ktoś patrzy na niego nieco z boku, dopasowanie obrazu nie jest tak doskonałe. Jeżeli więc najczęściej korzystasz z telewizora sam, to ekran zakrzywiony będzie najlepszym wyborem. Jeżeli np. oglądacie film lub gracie na konsoli w kilka osób, kupno telewizora zakrzywionego nie będzie do końca trafionym pomysłem.

Ważna jest także odległość od telewizora. Wrażenie głębi obrazu jest odczuwalne, gdy siądziesz blisko. Dobrze, aby telewizor był zamontowany na ścianie i aby w miarę możliwości w jego bocznych sektorach nie było źródła światła. Refleksy świetlne będą wtedy widoczne na ekranie.

Przeczytaj Najlepszy telewizor OLED – ranking TOP 7.

PORADA EKSPERTA

Jeśli telewizor zakrzywiony oferuje rozdzielczość 4K i ma przekątną ekranu wynoszącą co najmniej 55 cali, wrażenia z oglądania będą niesamowite.

Czy warto kupić telewizor Curved?

To, czy wybierzesz zakrzywiony telewizor, zależy od kilku czynników. Jeżeli jesteś graczem i sam grasz na konsoli, ekran Curved będzie dla Ciebie najlepszym wyborem. Będziesz siedział blisko ekranu i dokładnie na środku. To pozwoli Ci wczuć się w grę na niespotykanym poziomie.

Zakrzywiony ekran warto wybrać też wtedy, gdy telewizor będzie służył głównie do oglądania filmów lub programów i będą z niego korzystały maksymalnie 2 osoby. Jeżeli usiądziecie blisko ekranu, docenicie realizm filmów i bogactwo kolorów. Jeżeli natomiast będziecie oglądać programy całą rodziną, lepszym wyborem będzie płaski ekran.

Zobacz zakrzywione telewizory dostępne w naszym sklepie.

Przeczytaj też Telewizory LG – poznaj modele polecane przez naszych klientów.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów