liked-products 0

Obserwowane

855 855 855

8:00 - 21:00

Aktywne filtry

Funkcje : ładowanie solarne
Powerbank solarny Extralink EPB-091, 10000mAh, Solar Power
 • Pojemność baterii:  10000 mAh
 • Prąd ładowania portu (max):  2,1 A
 • Liczba portów wyjściowych:  5
 • Porty i standardy ładowania:  USB typ C, USB, micro USB, Apple Lightning

Warianty produktu

Pojemność:  10000 mAh
20000 mAh,  30000 mAh

Outlet od

51 zł

 • 6199
 • Outlet: 51 zł
Powerbank solarny PowerNeed S12000Y 12000mAh

Dostępne kolory

 • Pojemność baterii:  12000 mAh
 • Prąd ładowania portu (max):  2 A
 • Liczba portów wyjściowych:  2
 • Porty i standardy ładowania:  USB, micro USB

Warianty produktu

Kolor: 
Czarno-pomarańczowy
Pojemność:  12000 mAh
6000 mAh
 • 15999
Zobaczyłeś 15 z 18 produktów

Jak działa powerbank solarny?

Powerbank solarny to urządzenie, które można ładować za pomocą energii słonecznej. Jest wyposażony w panele słoneczne – te zaś, wystawione na działanie promieni słońca, przekształcają je w energię. Dzięki temu taki powerbank można zabrać ze sobą w dłuższą podróż lub na biwak. Wystarczy tylko przejrzyste niebo.

Powerbank z panelem słonecznym jako urządzenie hybrydowe

Powerbank z panelem słonecznym, poza funkcją zasilania energią słoneczną, ma także porty USB, które umożliwiają ładowanie energią elektryczną. Z tego powodu nazywane są również urządzeniami hybrydowymi. Najczęściej powerbanki solarne wyposażone są w co najmniej 2-3 porty USB. Dzięki temu łatwo można uzupełnić ich energię podłączając je do gniazdka. Dodatkowo kilka portów umożliwia ładowanie więcej niż jednego urządzenia jednocześnie. Jeden z portów może być także wyposażony w tryb szybkiego ładowania.

Sam czas zasilania takiego urządzenia jest zależny od jego pojemności. Ze względu na charakter pracy, ładowanie za pośrednictwem paneli słonecznych zajmuje znacznie więcej czasu niż przy pomocy energii elektrycznej. Szacuje się, że poprzez promienie słoneczne standardowy powerbank solarny ładuje się około 15-20 h. Zasilanie tą metodą można uzupełnić energią elektryczną, co skróci czas do 2-3 h.


Powerbank solarny czy mata solarna?

Dostępne na rynku powerbanki solarne występują obecnie w dwóch wersjach: standardowej oraz w postaci maty solarnej. W takim urządzeniu panele słoneczne umieszczone są na podłużnej, rozkładanej macie o różnych wymiarach. W zależności od modelu dostępne są niewielkie, kompaktowe maty, a także większe, składające się do formatu A4. Ze względu na strukturę, są poręczne i nie zajmują wiele miejsca w bagażu.

Maty, w przeciwieństwie do powerbanków, nie posiadają akumulatora, dlatego nie są w stanie gromadzić pozyskiwanej energii. Korzystając z maty, należy więc bezpośrednio podłączyć do niej ładowane urządzenie (telefon, tablet itp.). Ich zaletą jest jednak znacznie szybsze przekształcanie promieni słonecznych w energię dzięki większej liczbie wbudowanych paneli.


Powerbank solarny – opinie na temat użyteczności

Główną zaletą powerbanku solarnego jest możliwość ładowania urządzenia bez dostępu do prądu. Dzięki hybrydowemu zasilaniu jest bardziej ekologiczny niż standardowy powerbank zasilany tylko energią elektryczną. Ważne jest to, aby nie rozładowywać urządzenia do końca, ponieważ wtedy panele słoneczne przestaną działać i możliwe będzie wyłącznie ładowanie z gniazdka.
Więcej