Wszystko, co powinieneś wiedzieć o dzbankach filtrujących Brity

Autor: Sara

Nie smakuje Ci woda z kranu, ale masz dość kupowania jej w plastikowych butelkach? Dzbanek filtrujący Brity to bardzo proste rozwiązanie, dzięki któremu zyskasz dostęp do pysznej, świeżej wody i zaoszczędzisz na kupowaniu jej w sklepie. Sprawdź, co musisz wiedzieć o dzbankach marki Brita!

Dzbanek filtrujący na blacie kuchennym

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- dlaczego należy filtrować wodę kranową,

- jak działa filtr w dzbankach Brity,

- jaki dzbanek filtrujący wybrać.

Dzbanek filtrujący Brity – czy jest potrzebny?

Dzbanek filtrujący na wodęDzbanki i butelki filtrujące to ekologiczne rozwiązania, dzięki którym można łatwo wyeliminować konieczność kupowania wody w plastikowych butelkach. Zastanawiasz się, czy filtrowanie wody przed spożyciem jest niezbędne? Niekoniecznie. Woda kranowa dostępna w naszym kraju jest zdatna do picia, co oznacza, że nie powinna zawierać żadnych niebezpiecznych substancji.
Dlaczego więc warto korzystać z dzbanków filtrujących Brity? Po pierwsze ze względów smakowych. W zależności od tego, gdzie mieszkasz, woda płynąca z kranu może wyróżniać się charakterystycznym smakiem, zapachem czy nawet kolorem. Za te cechy odpowiadają substancje wykorzystane do uzdatniania wody takie jak chlor, ale także te obecne w rurach, którymi płynie.
Po drugie, woda dostępna w Twoim miejscu zamieszkania może cechować się dużą twardością. Ma to negatywny wpływ na stan rur i armatury, urządzeń takich jak pralka czy zmywarka, ale też smak przygotowywanych na jej bazie napojów. Filtry obecne w dzbankach Brity pozwalają zmniejszyć pH wody, a dzięki temu polepszyć smak parzonej w domu kawy i herbaty. Producenci sprzętów takich jak ekspresy ciśnieniowe zawsze zalecają stosowanie miękkiej wody, co dodatkowo przedłuża ich żywotność.

Jak działa filtr w dzbanku Brity?

Na czym polega działanie filtru Brity? Dzbanek pozwala polepszyć jakość wody dzięki stosowanym w nich wkładom. Wodę z kranu wystarczy wlać do górnej części pojemnika i odczekać, aż przeleje się ona przez umieszczony wewnątrz filtr. Podczas filtracji wkład ogranicza zawartość substancji wpływających na smak wody takich jak chlor i całkowicie usuwa metale ciężkie (np. ołów i miedź). Ponadto dzbanek lub butelka Brity obniża pH wody, zapobiegając osadzaniu się kamienia.

WARTO WIEDZIEĆ

Wkłady do dzbanków filtrujących Brity należy regularnie wymieniać – w przeciwnym wypadku nie tylko przestaną być skuteczne, ale też wewnątrz mogą zacząć mnożyć się bakterie.

  • 29,99 zł
  • 69 zł
  • 39,99 zł
  • 59,99 zł
  • 49 zł

Jaki dzbanek filtrujący Brity wybrać?

Dzbanek filtrujący Brita Style Zastanawiasz się, jaki dzbanek Brity sprawdzi się najlepiej w Twojej kuchni? Jeśli chcesz cieszyć się lepszym smakiem wody i wyeliminować kupowanie plastikowych butelek, do Twojej dyspozycji jest wiele produktów, które Ci w tym pomogą. W ofercie znajdziesz między innymi:
Nie wiesz, na jaki dzbanek Brity się zdecydować? Przeczytaj opinie: Najlepsze dzbanki filtrujące Brity – poznaj opinie naszych klientów.
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link