Data publikacji: 8 stycznia 2019
Autor: Ola
ARTYKUŁ - PORADNIK

Zalety i wady odkurzaczy z filtrem wodnym

Poleć znajomemu Drukuj

Odkurzacze wodne to popularna alternatywa dla tradycyjnych urządzeń – klienci wybierają je, ponieważ skuteczniej zatrzymują kurz i nie wymagają kupowania dodatkowych worków. Zastanawiasz się, czy odkurzacz z filtrem wodnym sprawdzi się w Twoim domu? Poznaj zalety i wady tego rozwiązania!

Odkurzacz wodny w salonie

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jakie są zalety filtra wodnego,

- jakie wady mają odkurzacze wodne,

- kiedy warto kupić odkurzacz z filtrem wodnym.

Odkurzacze wodne – zalety

Odkurzacz z filtrem wodnymOdkurzacze z filtrem wodnym, zamiast worka na zabrudzenia, są wyposażone w plastikowy pojemnik wielokrotnego użytku. Przed włączeniem urządzenia należy napełnić go wodą, do której podczas odkurzania trafiają drobinki kurzu, brudu czy sierść. Więcej na ich temat przeczytasz w artykule: Jak działa odkurzacz z filtrem wodnym?

Zastanawiasz się nad zakupem odkurzacza wodnego? Oto kilka powodów, dla którego warto się na niego zdecydować:

  • skuteczna filtracja – to najważniejsza zaleta. Cząsteczki kurzu i inne zabrudzenia mieszają się z wodą w zbiorniku, dzięki czemu mniej prawdopodobne jest, że zostaną wydane z powrotem do powietrza. Aby mieć pewność, że sprzęt skutecznie zatrzyma nawet najmniejsze drobinki kurzu, alergeny, wirusy czy cząsteczki pleśni, warto wybrać odkurzacz wodny z filtrem HEPA, np. Thomas Perfect Air Allergy Pure,
  • brak konieczności kupowania worków do odkurzaczy – odkurzacze na wodę to urządzenia bezworkowe. Zanieczyszczenia zbierają się w pojemniku z wodą, który wystarczy opróżnić, by móc ponownie z niego skorzystać. Nie ma potrzeby zakupu dodatkowych worków papierowych czy tekstylnych, a także prania – jak w przypadku tych wykonanych z materiału,
  • nawilżone powietrze – podczas odkurzania powietrze w pokoju staje się przyjemnie nawilżone dzięki cząsteczkom wody,
  • dodatkowe funkcje – w sprzedaży dostępne są odkurzacze wodne wzbogacone o takie funkcje jak pranie tapicerki czy zasysanie rozlanej wody.
Proponowane produkty:
Zelmer Aquos 829.0SP (ZVC722SP) <%– –%>
Zelmer Aquos 829.5SK (ZVC722ZK) <%– –%>
Zelmer Aquos 829.0 ST (ZVC722ST) <%– –%>

Odkurzacze z filtrem wodnym – wady

Odkurzacze na wodę mają jednak swoje wady. Korzystanie z nich wymaga wykonywania dodatkowych czynności – za każdym razem po zakończonym sprzątaniu, zanim odłożysz odkurzacz, filtr wodny trzeba opróżnić i dokładnie wyczyścić. W przeciwnym wypadku w szczelinach pojemnika może pojawić się szkodliwa pleśń, a cały sprzęt będzie miał nieprzyjemny zapach. O dokładne mycie odkurzacza za każdym razem powinni dbać szczególnie alergicy.

WSKAZÓWKA

Filtr wodny w odkurzaczu możesz skropić ulubionym olejkiem zapachowym. Dzięki temu po sprzątaniu powietrze będzie nie tylko nawilżone, ale też pachnące.

Innym minusem odkurzaczy z filtrem wodnym jest ich waga. Z powodu skomplikowanej budowy, a także pojemnika wypełnionego wodą, urządzenie jest znacznie cięższe od odkurzaczy workowych. To sprawia, że trudniej się nim operuje – dlatego przy zakupie warto przyjrzeć się kółkom wybranego modelu i sprawdzić, czy pozwalają na wygodne manewrowanie i przemieszczanie.

Odkurzacz wodny Zelmer Aquos 829.0 ST (ZVC722ST)Filtr wodny – kiedy warto go wybrać?

Jeśli przeszkadza Ci, że po sprzątaniu powietrze w pokoju wydaje się wysuszone i brzydko pachnie, idealnym rozwiązaniem jest właśnie odkurzacz z filtrem wodnym. Wady i zalety tych urządzeń wymienione powyżej wskazują, że doskonale sprawdzi się on w mieszkaniu alergika, ponieważ przyjemnie nawilża i skutecznie blokuje cząsteczki kurzu przed ponownym wydostawaniem się z pojemnika. Zaawansowane odkurzacze wodne są też dobrym sposobem na usuwanie sierści zwierząt z podłogi, dywanów i tapicerki.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły

Zobacz, dlaczego warto pić wodę!

Zobacz więcej   
Zastanawiasz się, czy woda z kranu nadaje się do picia? Odpowiadamy!
Zobacz więcej   
Zobacz, jak być eko i zużywać mniej plastików z dzbankami filtrującymi!
Zobacz więcej   

Znajdź nas