Recenzja klimatyzatora przenośnego Sharp CV-P10PR

Autor: Dominik

Doskwiera Ci upał? Wysokie temperatury utrzymujące się zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy utrudniają swobodne funkcjonowanie w domu? Już spieszymy z pomocą. Oto klimatyzator przenośny Sharp CV-P10PR. Sprawdźmy, jakie posiada funkcje i czy potrafi skutecznie schłodzić mieszkanie w upalne dni.


klimatyzator Sharp

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- co warto wiedzieć o marce i produktach Sharp,

- jakie funkcje oraz parametry posiada klimatyzator Sharp CV-P10PR,

- jak działa urządzenie i jak je oceniamy.

Gdy lato dociera do miasta, nie zawsze jest przyjemnie. Szczególnie wiedzą o tym właściciele mieszkań, w których – w zależności od parametrów wnętrza oraz nasłonecznienia – temperatura może wzrastać do bardzo wysokiej. Pomocne w schłodzeniu wnętrz będą urządzenia stacjonarne i przenośne. Zaletą tych drugich jest mobilność. Działają bezpośrednio po podłączeniu, nie trzeba ich montować, wyznaczać dla nich odpowiedniego miejsca, a gdy nie są potrzebne, po prostu schować. Dziś ocenimy, jak działa jeden z klimatyzatorów renomowanej marki Sharp. Czy będziemy zadowoleni z tego produktu?

Sharp: tak oryginalny jak ty

Od powstania firmy w 1912 roku minęło sporo czasu, a produkty zmieniły się o innowacje, którymi Sharp może się poszczycić. Realizując biznesowe motto "Uczciwość i kreatywność" firma dąży do tego, by kreować styl życia w XXI wieku oraz oferować klientom i partnerom dużo więcej niż poszczególne produkty i ich możliwości. Inspirują niezbadaną perfekcją i obszerną ofertą.

CZY WIESZ, ŻE…

Klimatyzatory Sharp są wyposażone w generator jonów Plasmacluster™ – technologię opatentowaną przez markę. Badania kliniczne prowadzone przez instytuty naukowe w Polsce i zagranicą wykazały, że takie rozwiązanie może zmniejszyć ilość unoszących się w powietrzu czynników alergicznych aż o 90% w ciągu godziny.

Recenzowany przez nas klimatyzator przenośny Sharp Plasmacluster CV-P10PR jako jedyny na rynku posiada również Certyfikat Państwowego Zakładu Higieny. Co oznacza, że wszystkie użyte do jego produkcji materiały oraz zastosowane technologie są w 100% bezpieczne dla użytkowników. Przyjrzyjmy się mu bliżej!

Jak Sharp opisuje swój produkt? Kilka podstawowych informacji o klimatyzatorze

klimatyzator Sharp Przenośny klimatyzator o trzech trybach pracy – Turbo, Auto i Sleep, które pomagają dopasować pracę urządzenia do warunków w pomieszczeniu i oczekiwań kupujących produkt. Opcja Turbo ma dawać szybkie ochłodzenie w upalne dni, Sleep chłodzenie w nocy (cicho i przyjemnie), Auto – zapewnia optymalne warunki w ciągu dnia, do pracy w standardowym trybie.

Oprócz funkcji chłodzenia, dostępne jest także osuszanie powietrza, a także ogrzewanie. To sprawia, że w niektórych domach urządzenie będzie użytkowane przez cały rok. Opcja osuszacza powietrza jest przydatna w tych mieszkaniach, gdzie istnieje prawdopodobieństwo powstania grzyba, lub w budynkach nowych, które wymagają dosuszania.

Programator czasowy – praca klimatyzatora w określonych godzinach. Można ustawić działanie tak, by po powrocie do domu przebywać w już schłodzonym pomieszczeniu. Wystarczy zainstalować dedykowaną aplikację w smartfonie.

Technologia Plasmacluster – generator jonów wpływających korzystnie na zdrowie oraz samopoczucie. Powietrze jest rześkie, podobne do tego, które występuje w lasach.

Czynnik chłodniczy R410A – bezpieczny, niepalny i niewybuchowy, a także w pełni ekologiczny.

3 tryby szybkości pracy – można ustawić prędkość działania urządzenia oraz siłę nadmuchu.

Ważniejsze parametry techniczne:

 Moc

 960 W

 Wydajność znamionowa (EER)

 2,5 kW

 Przepływ powietrza

 348 m3/h

 Klasa energetyczna – chłodzenie

 A

 Poziom hałasu wewnątrz

 do 65 dB

 

Co w opakowaniu klimatyzatora Sharp CV-P10PR?

Przenośny klimatyzator, pomimo że, producent zakłada jego całkowitą mobilność, zdaje się być wraz z opakowaniem dość ciężki. W kartonie znajduje się instrukcja w języku polskim, karta gwarancyjna, rura do odprowadzania powierza oraz samo urządzenie. Łączna waga około 42 kg. Jest zatem, co dźwigać.

Po wyłożeniu z opakowania okazuje się jednak, że sam klimatyzator posiada bardzo dobrze wykonany uchwyt oraz kółka, które przymocowane od spodu urządzenia ułatwiają jego transportowanie.

Wymiary całkowite klimatyzatora Sharp CV-P10PR to 83 x 50 x 45 cm. Całkiem standardowe i umożliwiające postawienie go w dowolnym miejscu pomieszczenia. A do tego szary kolor, dzięki któremu urządzenie nie wygląda standardowo.

  • 2 299 zł
  • 2 999 zł
  • 2 079 zł
  • 1 499 zł
  • 1 519 zł

Jak klimatyzator Sharp CV-P10PR sprawdza się w praktyce?

Urządzenie, które przetestowaliśmy, to klimatyzator przenośny – nie każdy ma świadomość, co to oznacza w praktyce. Mniej więcej tyle, że do pracy potrzeba go wyłącznie odpakować, zamontować rurę odprowadzającą powietrze i włączyć przycisk z odpowiednim trybem pracy. Klimatyzator można włączyć poprzez aplikację w telefonie, pilotem lub przyciskiem na urządzeniu.

Na początek wystarczy wybrać tryb Auto i czekać. To urządzenie ma wydajność 2,5 kW, a zatem powinno wystarczyć do schłodzenia pomieszczenia, którego wielkość wynosi około 20 m2.

Pamiętajmy jednak, że wydajność klimatyzatorów jest zawsze podawana przez producenta bardzo orientacyjnie. Wiele zależy od tego, jaka jest izolacja termiczna budynku, jaka jest wysokość pomieszczenia, ile w pomieszczeniu jest okien i jak spore są ich przeszklenia, ale także nasłonecznienie wnętrza – usytuowanie względem kierunków świata. Sceptycznie oczekujemy na efekt wow, a jednak już po chwili odczuwamy przyjemne chłodzenie, które przynosi ulgę.

W przypadku urządzeń przenośnych nie można jednak liczyć na to, że temperatura powietrza spadnie w bardzo krótkim czasie do bardzo niskiej. Poza tym, kto chciałby przebywać we wnętrzu, gdzie panuje 18 stopni Celsjusza, gdy na zewnątrz jest 30 na plusie?

klimatyzator Sharp Od klimatyzatora przenośnego możesz oczekiwać obniżenia temperatury o kilka stopni. Pamiętaj jednak również o nawiewie, on także pomaga przetrzymać upały w dobrym nastroju. W przypadku klimatyzatora Sharp CV-P10PR efekt został osiągnięty. Standardowa funkcja chłodzenia: 10/10.

Funkcja Auto wydaje się być całkiem w porządku, ale dobrze byłoby jednak chwilę odpocząć od hałasów, które wytwarza urządzenie. Klimatyzator Sharp nie jest tak głośny, by nie móc spokojnie wykonywać codziennych czynności, ale jednak podczas zasypiania przydałoby się coś mniej absorbującego. Włączamy funkcję Sleep i zdaje się, że urządzenie działa znacznie ciszej. To na pewno duży atut, który docenisz w sypialni.

Co ważne, wraz z ustawianiem siły nawiewu, urządzenie działa głośniej tylko nieznacznie. W naszej ocenie to duży plus dla urządzenia.

Jak się prezentuje i jak z jego mobilnością? Kółka rzeczywiście ułatwiają transport i są odpowiednio zamontowane. Przesuwamy klimatyzator Sharp do drugiego pokoju bez większego wysiłku. Wygląd urządzenia również oceniamy dość wysoko – szara obudowa jest estetycznym i eleganckim rozwiązaniem.

I wreszcie to, co nam się najbardziej podoba. Właściwie brak konieczności wzywania fachowców do konserwacji urządzenia. Klimatyzator przenośny Sharp wystarczy przetrzeć przed i po sezonie. Nic więcej. Filtry można również odkurzyć, dostosowując siłę nawiewu odkurzacza, aby ich nie uszkodzić.

Klimatyzator przenośny Sharp CV-P10PR – czy warto kupić?

Czy klimatyzator przenośny Sharp sprawdzi się w Twoim domu? Jeśli potrzebujesz urządzenia mobilnego, niedużego i wielofunkcyjnego, to na pewno tak. Klimatyzator schłodzi wnętrze latem, zimą dogrzeje i osuszy powietrze. Właściwie przyda się przez cały rok.

Pamiętaj jednak, że to urządzenie, które obniży temperaturę we wnętrzu o kilka stopni, a przez to, że znajduje się wewnątrz pomieszczenia, będziesz słyszał, jak pracuje.

Czy warto kupować klimatyzatory przenośne? Możesz o tym przeczytać także w innym z naszych artykułów.
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link