Najlepsza niania elektroniczna z kamerą – ranking

Autor: Agnieszka

Niania elektroniczna z kamerą to nowoczesny sprzęt, który służy do monitorowania dziecka znajdującego się w innym pomieszczeniu. Urządzenia te są wyposażone w nadajnik z kamerą i odbiornik z dużym wyświetlaczem. Na rynku dostępne są różne modele. Przedstawiamy nasz ranking niań elektronicznych z kamerą!

Na stoliku stoi niania elektroniczna z kamerą

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jak wygląda ranking niań elektronicznych z kamerą
 2. na co zwrócić uwagę przed zakupem niani elektronicznej z kamerą

Niania elektroniczna z kamerą – ranking

Nadajnik niani elektronicznej z kamerą

Jednym z chętniej wybieranych urządzeń do monitorowania niemowlęcia jest niania elektroniczna z kamerą. Ranking tego typu urządzeń został przygotowany nie tylko na podstawie ich parametrów, ale także opinii osób, które zdecydowały się na zakup. Dzięki temu można uzyskać wiarygodne informacje na temat działania danego modelu.

Ranking niań elektronicznych z kamerą otwiera urządzenie marki Switel. Na 5. miejscu znajduje się bowiem Switel BCF 989. Sprzęt ten ma zasilanie sieciowo-akumulatorowe i łączność przy pomocy technologii bezprzewodowej 2,4 GHz. Gwarantuje to przekazywanie sygnału bez zakłóceń. Poza możliwością monitorowania dziecka przy pomocy kamery (również w ciemności) ta niania elektroniczna została wyposażona też w inne funkcje:

 • wbudowane kołysanki,
 • możliwość kontrolowania temperatury w pokoju,
 • alarm przypominający o podaniu leków,
 • funkcja dwustronnej komunikacji,
 • aktywacja głosem (niania zaczyna działać, gdy zarejestruje dźwięk).

Na 4. miejscu w rankingu niań elektronicznych z kamerą znajduje się Babymoov You See A014414. To urządzenie ma zasięg aż 250 metrów na otwartej przestrzeni. Ponadto istnieje możliwość dokupienia kolejnych jednostek, co umożliwia monitorowanie dziecka z różnych pomieszczeń, bez konieczności przenoszenia odbiornika. Do dodatkowych funkcji tego modelu niani elektronicznej z kamerą należą: aktywacja głosem, możliwość mówienia do dziecka, funkcja zoom. Nadajnik może przekazywać wyraźny obraz także w ciemności.

Niania elektroniczna z kamerą, która zajmuje 3. miejsce w rankingu to Motorola MBP 667 Connect. Jest ona zasilana akumulatorowo, ma zasięg aż 300 metrów i została wyposażona w technologię bezprzewodowej łączności 2,4 GHz oraz możliwość połączenia z urządzeniem mobilnym przy pomocy sieci internetowej. Do dodatkowych funkcji urządzenia zaliczają się: czujnik ruchu, dwustronna komunikacja, zoom, nagrywanie wideo, możliwość odtwarzania kołysanek, termometr, tryb noktowizyjny. Dla tej niani elektronicznej dedykowana jest aplikacja na smartfona, dzięki której można obserwować dziecko, sterować urządzeniem lub odtwarzać nagrane filmy.

Na 2. Miejscu w rankingu niań elektronicznych z kamerą jest Summer Infant Video Wide View 2.0. Urządzenie jest zasilane sieciowo i akumulatorowo, a jego zasięg wynosi 240 metrów. Co ciekawe, zostało ono wyposażone w obrotową kamerę. Istnieje także możliwość dokupienia większej liczby jednostek i monitorowania dziecka z różnych pomieszczeń (bez konieczności przenoszenia odbiornika). Do jego dodatkowych funkcji należą: aktywacja głosem, możliwość mówienia do malucha, zoom, lampka nocna. Ten model niani elektronicznej rejestruje obraz dobrej jakości również w ciemności.

Ranking niań elektronicznych z kamerą wygrywa TrueLife NannyWatch A15. Urządzenie ma zasilanie sieciowo-akumulatorowe (można je zasilać też przy pomocy powerbanka) i zasięg do 300 metrów. Innowacją jest to, że odbiornik ma postać zegarka na rękę z wyświetlaczem. Dzięki temu rodzic może swobodnie przemieszczać się po domu i nadal monitorować śpiące dziecko. Funkcje dodatkowe tego modelu niani elektronicznej to: możliwość odtwarzania kołysanek, monitorowanie temperatury w pomieszczeniu, możliwość mówienia do dziecka, alarm przypominający o karmieniu maluszka. Urządzenie nagrywa obraz także w ciemności.

 • 259 zł
 • 169,99 zł
 • 469 zł
 • 699 zł
 • 279 zł

Na co zwrócić uwagę przed zakupem niani elektronicznej?

Kobieta trzyma nianię elektroniczną z kamerą

Przed zakupem niani elektronicznej nie należy kierować się jedynie rankingiem niań elektronicznych. Warto zwrócić uwagę również na kilka istotnych parametrów:

 • zasięg urządzenia,
 • rodzaj zasilania,
 • możliwość regulacji głośności,
 • wielkość wyświetlacza,
 • menu w języku polskim,
 • sposób montażu nadajnika (np. na stoliku, na ścianie, na barierkach łóżeczka),
 • możliwość przejścia na sygnalizację świetlną lub wibracje,
 • wskaźnik niskiego naładowania baterii.

Bardzo istotne są też dodatkowe funkcje. Każdy rodzic powinien dostosować je do swoich potrzeb. Szczególnie polecane są: możliwość mówienia do dziecka, możliwość odtwarzania kołysanek, nagrywanie w ciemności i lampka nocna. Osoby, które decydują się na zakup modelu z aplikacją muszą sprawdzić, czy pasuje ona do systemu operacyjnego zainstalowanego na ich smartfonie (lub innym urządzeniu mobilnym).

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link