Koc elektryczny – dlaczego warto go kupić i na co zwrócić uwagę?

Autor: Klaudia

Koc elektryczny to cenne rozwiązanie nie tylko dla tych, którzy szukają sposobu na szybkie rozgrzanie się po powrocie z pracy, ale także dla osób borykających się z bólami mięśni, pleców, dolegliwościami reumatycznymi. Koc ten nie tylko świetnie rozgrzewa, ale jest też miły w dotyku.

Koc ogrzewający

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jakie zalety ma koc elektryczny
 2. jak działa takie urządzenie
 3. na co zwrócić uwagę, wybierając koc elektryczny

Dlaczego warto kupić koc elektryczny?

koc elektryczny bezpieczeństwo

Koc elektryczny to uwielbiane przez zmarzluchów rozwiązanie. Urządzenie to generuje niemało ciepła, dzięki czemu błyskawicznie pomaga się rozgrzać, nawet przy bardzo niskich temperaturach panujących na zewnątrz. Koce elektryczne rozgrzewają mięśnie, przez co wspomagają wypoczynek, pozwalają się zrelaksować, a także poprawiają komfort osób pracujących w pomieszczeniach, w których panuje nieco chłodniejsza temperatura. Większość ludzi traktuje koc elektryczny do przykrycia jako narzędzie relaksu i przyjemnego wypoczynku, które pozwala ciału odpocząć po całym dniu. Warto natomiast przypomnieć, że po urządzenie to mogą sięgnąć również osoby chore. Oczywiście przyda się ono w walce z przeziębieniem, grypą lub inną zimową infekcją, aczkolwiek ma też działanie terapeutyczne. Pozwala uśmierzyć ból pleców, mięśni i stawów. Często po koce elektryczne sięga się podczas rehabilitacji i walki z dolegliwościami reumatycznymi. Ponadto urządzenie to, dzięki wytwarzanej przez siebie temperaturze, usprawnia krążenie krwi oraz rozluźnia spięte mięśnie. Chętnie sięgają po nie więc również sportowcy.

Jak działa koc elektryczny?

Koc elektryczny z pozoru niewiele różni się od tradycyjnego koca, po który sięga się podczas wieczornego relaksu na kanapie. To podobieństwo wynika z doskonałych, delikatnych materiałów, jakich używają producenci tego typu urządzeń. Koc elektryczny do przykrywania ma być równie przyjemny jak ten, który tego dodatkowego wspomagania jest pozbawiony. Najczęściej urządzenie to wykonuje się z bawełny lub poliestru, które są obszywane w sposób gwarantujący użytkownikowi pełne bezpieczeństwo.

Sama konstrukcja koca elektrycznego opiera się na siatce przewodów elektrycznych, które rozprowadzają fale elektromagnetyczne. To dzięki nim wytwarzane jest ciepło. Przewody są odpowiednio zabezpieczone, dzięki czemu cała konstrukcja jest bezpieczna w użytkowaniu. Co ciekawe, producenci doszli już do takiej perfekcji, że cała ta siatka przewodów jest prawie niewyczuwalna. Jedyna różnica jest taka, że koc trzeba podłączyć do prądu, a temperaturę reguluje się za pomocą specjalnego programatora.

 • 199,99 zł
 • 219 zł
 • 169 zł
 • 398 zł
 • 99,99 zł

Kryteria wyboru koca elektrycznego

koc elektryczny

Koce elektryczne są dostępne na rynku w wielu wersjach i modelach. Różne są także ich ceny, a co za tym idzie – jakość wykonania i stopień technologicznego zaawansowania. Aby wybrać sprzęt, który będzie miał szansę spełnić pokładane w nim oczekiwania, należy wziąć pod uwagę poniższe kryteria.

 • Rozbudowanie programatora – to on na samym początku informuje o możliwościach koca. Chodzi przede wszystkim o to, jaką górną i dolną temperaturę można ustawić, czy koc ma dedykowane programy, które pozwalają jak najszybciej uzyskać określony efekt. Ważne jest również to, w jaki sposób odbywa się sterowanie pracą programatora. Te najbardziej zaawansowane modele mają już wyświetlacz LED, który pozwala na szybkie i dokładne zaprogramowanie pracy urządzenia.
 • Moc koca elektrycznego – im jest większa, tym koc szybciej będzie się w stanie nagrzać, łatwiej też może osiągnąć wyższe temperatury. Dobry koc nie powinien mieć mocy mniejszej niż 50 W (RAVEN EKE001).
 • Funkcje – o tych najczęściej informuje właśnie programator. Dzięki rozbudowanym możliwościom użytkownik może skorzystać z automatycznych programów, ustawić czas działania urządzenia i szybkiej zmiany temperatury.
 • Bezpieczeństwo – to temat, od którego właściwie należałoby zacząć. Koc musi być zaprojektowany tak, aby zagwarantować użytkownikowi maksymalne bezpieczeństwo i chronić go przed ryzykiem poparzenia – chodzi tutaj między innymi o automatyczne wyłączenie koca, jeśli działa on zbyt długo (Hi-Tech Medical Oro-Warm Bed Polar, Sencor SUB 2700WH). Przede wszystkim jednak powinien mieć odpowiednie zabezpieczenie przewodów elektrycznych. Najtańsze modele często nie gwarantują właściwego zabezpieczenia, dlatego lepiej zrezygnować z ich zakupu. O bezpieczeństwie gwarantowanym przez urządzenie często informują certyfikaty, na które w tym przypadku naprawdę warto zwrócić uwagę.
 • Materiał – to często kwestia indywidualna. Do wyboru są koce z poliestru, bawełny, satyny czy też z polaru.
 • Rozmiar – większość urządzeń to koce pojedyncze, aczkolwiek na rynku znaleźć można modele dwuosobowe z – co ważne – osobnymi programatorami (Vesta EEB02, RAVEN EKE002).
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link