Mikser kuchenny – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Autor: Joanna

Mikser ręczny czy stojący? Z misą czy bez? Jaki rodzaj tego ponadczasowego urządzenia kulinarnego wybrać i na jakie parametry zwracać uwagę, by zyskać urządzenie najbardziej funkcjonalne i dopasowane do najczęściej wykonywanych w kuchni prac? Przekonaj się, na jakie cechy mikserów kuchennych patrzeć i jakie dodatki wybierać. Poznaj najlepsze modele.

Trwałe mieszadła w mikserze kuchennym

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- o cechach miksera ręcznego i stacjonarnego,

- jaką mocą odznacza się wydajny mikser kuchenny,

- jakimi cechami powinien odznaczać się mikser kulinarny.

Mikser ręczny czy stacjonarny?

Mikser ręczny do ciasta naleśnikowegoMiksery kuchenne można podzielić z uwagi na budowę, co przy okazji wiąże się z ich przeznaczeniem. Wyróżniamy tutaj:

 • mikser ręczny – to urządzenie lekkie, poręczne i wygodne. Świetnie się nim manewruje podczas przyrządzania skomplikowanego dania z wykorzystaniem wielu różnych sprzętów kulinarnych. Ponieważ w komplecie nie znajduje się misa, sam zdecydujesz, w jakim naczyniu zmiksujesz produkty. Urządzenie możesz wykorzystać jako mikser do koktajli lub zupy. Najczęściej spotykane końcówki to trzepaczki i mieszadła. Przejrzyj miksery ręczne dostępne w naszej ofercie,
 • mikser stacjonarny  –  to inaczej mikser z misą. Jest znacznie większy i bardziej rozbudowany od ręcznego, a przez to mniej poręczny i mobilny. Wykorzystasz go podczas przyrządzania skomplikowanych i wieloskładnikowych potraw. Może osiągać wyższą moc i poradzi sobie ze zmiksowaniem produktów gęstszych i cięższych. Blisko mu do jeszcze bardziej funkcjonalnego robota kuchennego – sprawdź ich ofertę w naszym sklepie internetowym.

PORADA EKSPERTA

Wiele osób poszukuje najlepszego miksera do ciasta. Jeśli jest to ciasto naleśnikowe, biszkoptowe bądź stanowiące jedynie dodatek – np. w postaci kruszonki do sernika – wystarczającym urządzeniem będzie tańszy mikser ręczny. Do ciast skomplikowanych, o gęstej strukturze oraz wypiekanych w dużych blachach lepszy będzie mikser stojący.

Moc i dodatkowe funkcje miksera kulinarnego

Jednym z najważniejszych parametrów mikserów kulinarnych – tym, który bezpośrednio przekłada się na wydajność urządzenia – jest moc. Najprostsze urządzenia osiągają maksymalnie 200 W, te najbardziej wytrzymałe nawet 750 W – różnica jest znacząca. Parametr ów jest kluczowy, ponieważ im wyższa liczba, tym większa funkcjonalność.

Mikserem ręcznym o mocy 200 W, takim jak chociażby RAVEN EM001, wymieszasz lekkie składniki, zmiksujesz kilka mas czy ubijesz pianę do ciasta. Bardziej rozbudowany model Zelmer ZHM0861L o mocy dwukrotnie większej, bo 400 W, pozwoli Ci dodatkowo na rozdrabnianie owoców i siekanie warzyw, a także ucieranie ziemniaków.

Dzięki specjalnej nakładce skruszysz lód, dzięki czemu wykorzystasz urządzenie w lecie jako mikser do smoothie! Tu sprawdzi się zarówno mikser ręczny o niższej mocy – np. 250-watowy Hendi 250 224328 – jak i o wyższej: Hendi 500 224359 ma aż 400 W.

CZY WIESZ ŻE...

Wzrost mocy w mikserach kulinarnych zazwyczaj idzie w parze ze zwiększeniem liczby obrotów – inaczej poziomów szybkości, z jaką obracają się mieszadła. Warto wybrać model, który ma największą skalę, bo wtedy łatwiej dobrać prędkość do przygotowywanego dania i np. zapobiec rozchlapaniu.

Polecane miksery ręczne
 • 339 zł
 • 139,99 zł
 • 179,99 zł
 • 109,99 zł
 • 119,99 zł

Mikser kuchenny: do domu czy pracy?

Jeśli szukasz miksera kuchennego tylko do użytku domowego: do pieczenia ciast, robienia kremowych zup czy przygotowywania sosów i polew, sprawdź, czy został wyposażony w następujące funkcje:
 • turbo – to funkcja przyspieszenia. Szybki obroty wykonywane są przez krótki czas, byś uporał się z gęstszą lub twardszą masą,
 • wyrabiania ciasta – ciasto przygotujesz nawet najprostszym mikserem ręcznym, jednak tutaj dostaniesz w komplecie wyprofilowane mieszadło haczykowe,
 • kruszenia lodu – jeśli chcesz wykorzystywać urządzenie jako mikser do smoothie, a może nawet robić nim domowe desery mrożone.

Bardziej profesjonalny sprzęt wykorzystasz podczas przygotowywania uroczystości rodzinnych i wyprawiania przyjęć dla przyjaciół. Możesz także używać go w pracy. Taki mikser kulinarny ma funkcje:
 • podgrzewania składników – podgrzewanie jest możliwe dzięki płycie indukcyjnej, która obejmuje całe wnętrze misy,
 • tarcia ziemniaków – zaoszczędza Ci to czas, jaki musiałbyś poświęcić na samodzielne starcie ziemniaków do sernika czy zapiekanki,
 • blendowania – mikser stacjonarny pełni jednocześnie funkcję blendera,
 • rozdrabniania – dzięki niej poszatkujesz nawet twarde warzywa i orzechy,
 • ucierania – sprawdza się w mikserach do koktajli, soków, musów i sosów.

Koniecznie sprawdź, jakie modele wyróżniają użytkownicy – pomoże Ci to podjąć decyzję zakupową.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów