Data publikacji: 15 października 2018
Autor: Klaudia
ARTYKUŁ - PORADNIK

Innowacyjna pralka sterowana smartfonem – jak działa?

Poleć znajomemu Drukuj

Czy jesteś świadomy tego, jak dużo czasu zużywasz na ręczne sterowanie pracą urządzeń AGD znajdujących się w Twoim domu? Okazuje się jednak, że dzięki postępowi technologicznemu możesz sięgnąć po nowoczesne rozwiązania pozwalające na oszczędność czasu – należą do nich chociażby pralki z Wi-Fi. Zobacz, co warto o nich wiedzieć!

Pralka sterowana telefonem

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jak działa pralka z Wi-Fi,

- jakimi funkcjami pralki możesz sterować przez telefon,

- co zyskasz, decydując się na jej zakup.

Pralka – sterowanie telefonemPralka sterowana telefonem – zasada działania

Jak działa pralka z Wi-Fi? Do jej zdalnego obsługiwania konieczne jest posiadanie specjalnej, przygotowanej przez producenta aplikacji – pobierzesz ją za darmo z Google Play lub App Store.

Kolejnym krokiem jest sparowanie jej z pralką – najczęściej wystarczy jedynie znajdować się w tej samej sieci co urządzenie lub też przyłożyć telefon do znajdującego się na obudowie czujnika. I gotowe – teraz możesz korzystać ze smartfonu w roli zdalnego pilota do pralki i sterować ją nie tylko z innych części domu, lecz nawet z dowolnego miejsca poza nim.

Sterowanie przez telefon – co możesz zrobić?

Zastanawiasz się nad tym, jakimi funkcjami pralki będziesz mógł sterować przez smartfon? Możesz w ten sposób:
  • wybrać odpowiedni program prania – aplikacja podpowie Ci, jaki będzie odpowiedni w zależności od tego, jakie rzeczy włożyłeś do bębna,
  • uruchomić pralkę – np. na godzinę przed powrotem do domu. Gdy wrócisz, wszystko będzie gotowe – a Ty tylko powiesisz wyprane ubrania,
  • przerwać proces prania – jeśli przypomnisz sobie, że zapomniałeś wrzucić coś do bębna albo gdy okaże się, że urządzenie uległo awarii w trakcie pracy,
  • upewnić się, czy nie ma problemów technicznych z urządzeniem – aplikacja poinformuje Cię chociażby o tym, że drzwiczki są niedomknięte lub że zapomniałeś dodać płyn do pukania,
  • sprawdzić, czego dotyczy ewentualna awaria pralki – większość pralek z Wi-Fi jest też wyposażona w funkcję autodiagnostyki. Co to oznacza w praktyce? Wystarczy przyłożyć telefon do specjalnego czujnika na urządzeniu, by sprawdzić, na czym polega usterka. Pomoże Ci to w podjęciu decyzji o ewentualnym wezwaniu fachowca.

WARTO WIEDZIEĆ

Niektóre modele pralek sterowanych telefonem umożliwiają również wezwanie fachowca od razu po zakończeniu procesu autodiagnostyki. Dzięki temu nie będziesz musiał szukać specjalisty na własną rękę i zaoszczędzisz nieco czasu.

Pralka z Wi-Fi – co możesz zyskać?

Pralka z Wi-Fi Candy CSS4Korzystając z pralki sterowanej telefonem, możesz liczyć na wymierne korzyści, takie jak:
  • wygoda – nie musisz samodzielnie zastanawiać się nad tym, który program będzie odpowiedni dla pranych ubrań. Wystarczy podać kilka szczegółów w aplikacji, a otrzymasz propozycję programu – nie musisz już martwić się tym, że zniszczysz delikatny materiał zbyt wysoką temperaturą lub zbyt szybkimi obrotami w czasie wirowania,
  • oszczędność czasu – z pewnością znasz to uczucie, gdy wracasz z pracy, włączasz pralkę i czekasz niecierpliwie, aż będziesz mógł rozwiesić uprane ubrania. Korzystając ze sterowania przez telefon, możesz zapomnieć o marnowaniu czasu na oczekiwanie. Wystarczy włączyć urządzenie zdalnie przed powrotem do domu, a później od razu wyciągnąć wyprane rzeczy i rozwiesić je na suszarce,
  • monitorowanie kosztów eksploatacji – niektóre aplikacje do sterowania telefonem pozwalają również na prowadzenie statystyk dotyczących przeprowadzonych procesów prania. Umożliwi Ci to łatwe sprawowanie kontroli nad domowym budżetem – szybko sprawdzisz bowiem, ile energii zużywa jeden cykl. Dzięki temu będziesz mógł lepiej rozplanować pracę urządzenia w taki sposób, by zużyć jak najmniej prądu. Taką funkcję znajdziesz chociażby w tej pralce z Wi-Fi marki Candy – zobacz.

Zastanawiasz się nad tym, jaką pralkę wybrać? Przede wszystkim taką, która będzie działać cicho, nie zakłócając Twojego codziennego komfortu. Wskazówki dotyczące tego, jak znaleźć taką pralkę, znajdziesz w tym artykule – sprawdź! Koniecznie zobacz również, jakie pralki sterowane telefonem znajdziesz w naszym asortymencie.
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły
Pralka ładowana od góry sprawdzi się nawet w bardzo małej łazience. Jej cena zależy głównie od funkcji. 
Zobacz więcej   
 Łazienka z pralką umieszczoną w zabudowie to bardzo modne rozwiązanie. Najpowszechniej ukrywa się ją pod blatem.
Zobacz więcej   
Pochłaniacz zapachów jest niezwykle ważny. Ze względu na szeroki wybór w RTV EURO AGD znajdziemy urządzenie do każdej kuchni. 
Zobacz więcej   

Znajdź nas