Innowacyjna pralka sterowana smartfonem – jak działa?

Z tego artykułu dowiesz się:jak działają pralki sterowane smartfonem dlaczego warto posiadać tego typu pralkę które modele pralek sterowanych telefonem warto kupić
Autor: Klaudia

Pralka sterowana smartfonem to innowacyjna myśl technologiczna, która generuje oszczędność czasu i energii użytkowników, a także zwiększa komfort eksploatacji urządzenia i możliwości jego wykorzystania. Sprawdź, co warto wiedzieć o pralkach tego typu i wybierz model dla siebie!

Zobacz także: Zdalne sterowanie telefonem – wszystko co musisz o nim wiedzieć

Zasada działania pralki sterowanej telefonem

Pralka sterowana smartfonem, np. Electrolux AutoDose EW6F348SPA, na pierwszy rzut oka nie różni się od tradycyjnych modeli wolnostojących lub tych pod zabudowę. Innowacyjne urządzenie również ma czytelny panel sterowania, szeroki wybór automatycznych cykli, szufladę na detergenty czy regulowaną podstawę i różnorodne zabezpieczenia, np. przed zalaniem.

Pralki sterowane telefonem wyposażone jednak zostały dodatkowo w moduły łączności bezprzewodowej, które pozwalają na komunikację ze smartfonem użytkownika pralki i zarządzanie nią zdalnie. Aby mobilne sterowanie było możliwe, konieczne jest przede wszystkim posiadanie specjalnej aplikacji na telefon dostępnej w e-sklepach. Kolejnym krokiem jest sparowanie telefonu i aplikacji z pralką (najczęściej wystarczy znajdować się w tej samej sieci, co urządzenie lub też zbliżyć telefon do obudowy pralki). Dzięki możliwości zdalnego zarządzania pralka sterowana smartfonem taka jak LG Vivace V600 F4WN608S2 może być obsługiwana zarówno z salonu czy ogrodu, jak i z dowolnego miejsca oddalonego od domu. Takie rozwiązanie nie tylko pozwala włączyć i wyłączyć pralkę, ale także sprawować kontrolę nad parametrami cykli, pobierać i tworzyć własne programy piorące oraz monitorować stan techniczny urządzenia. Ponadto istnieje możliwość nawiązania połączenia z serwisem producenta i skorzystanie z usług fachowca w razie potrzeby.

Polecane pralki
  • 3 489 zł
  • 1 649 zł
  • 1 929 zł
  • 1 399 zł
  • 2 149 zł
  • 2 599 zł
  • 4 599 zł
  • 1 779 zł
  • 1 999 zł
  • 1 799 zł
Jaką pralkę kupić?

Czy wiesz że...

Niektóre pralki sterowane smartfonem umożliwiają wezwanie fachowca od razu po zakończeniu procesu autodiagnostyki. Dzięki temu oszczędza się czas i energię na samodzielne poszukiwania specjalisty.

Jaką pralkę kupić?

Możliwości pralek sterowanych smartfonem

Pralki sterowane smartfonem angażują użytkownika w proces czyszczenia odzieży i tekstyliów minimalnie. Niezbędne czynności do rozpoczęcia cyklu, które musi wykonać właściciel, to jedynie załadowanie bębna, dodanie detergentów i zamknięcie drzwi. Tak przygotowany Hoover AXI AWMPD 49LH7R/1-S jest już gotowy do pracy. Dzięki innowacyjnej technologii, będąc w podróży, w sklepie czy w banku, można przede wszystkim:

– wybrać odpowiedni program prania w zależności od rodzaju wkładu i stopnia zabrudzenia;

– uruchomić pralkę o wybranej przez siebie godzinie;

– przerwać proces prania w sytuacji awaryjnej;

– wykryć błędy podczas prania oraz upewnić się, że pralka sterowana smartfonem jest w dobrym stanie technicznym, drzwi podczas pracy są szczelne, podłogi pod urządzeniem nie zalewa woda czy też w szufladzie na proszek znajduje się odpowiednia ilość detergentów;

– przeprowadzić autodiagnostykę sprzętu.

Dlaczego warto kupić pralkę sterowaną telefonem?

Pralki sterowane smartfonem są przede wszystkim wygodne w użytkowaniu i precyzyjne w pracy. Za pośrednictwem aplikacji, w której podaje się szczegóły dotyczące załadunku bębna, użytkownik otrzymuje feedback z propozycją najlepszego trybu prania z uwzględnieniem wysokości temperatury czy zakresu wirowania. Dzięki możliwości zdalnego rozpoczęcia wybranego cyklu o dowolnej porze, model Candy Smart CSS4 127D3/1-S generuje nie tylko oszczędność czasu, ale także zapobiega zbyt długiemu leżakowaniu wilgotnej odzieży w pralce, dzięki czemu ubrania są świeże i mniej pogniecione. Ponadto aplikacja powiadamia użytkownika o zakończeniu procesu prania nawet kiedy znajduje się on domu lub w pobliżu posesji. Taka funkcja zapobiega zapomnieniu wyjęcia tekstyliów i rozwieszaniu ich na suszarce.

Warto posiadać pralkę sterowaną smartfonem, taką jak np. Samsung QuickDrive WW90T954ASX, również ze względu na możliwość precyzyjnego monitorowania kosztów eksploatacji. Niektóre aplikacje pozwalają nawet na prowadzenie statystyk dotyczących przeprowadzonych procesów prania. To umożliwia łatwe sprawowanie kontroli nad domowym budżetem i zużyciem mediów. Są też modele pralek sterowanych telefonem, które komunikują się z innymi inteligentnymi urządzeniami w domu, np. z suszarką do ubrań. Aplikacja przekazuje informacje na temat zakończonego cyklu prania i rodzaju załadunku. Na podstawie danych suszarka dobiera odpowiedni cykl suszenia.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link