Sklepy
855 855 855
Obserwowane
Koszyk
Euro Hit Cenowy - baner domyślny - belka 396x116 - 4-16.07
Limitowane Okazje - SG 24.06.24 - belka 1024x85- 4-16.07
Strona 2
Mikrofon Vivanco DM 10 (14508) Przewodowy Dynamiczny Czarny

Outlet od

40 zł

  • Typ podłączenia: przewodowy
  • Złącze: 3,5 mm, 6,3 mm
  • Długość przewodu: 3,1 m
7999

Outlet od: 40 zł

Mikrofon Endorfy AXIS Streaming  Przewodowy Dynamiczny Czarny
Kolor: 
Czarny
  • Typ podłączenia: przewodowy
  • Złącze: USB
  • Długość przewodu: 2,5 m
  • Pasmo przenoszenia: 30 Hz - 18 kHz
49900
Raty

RRSO 0%

16,63 zł x 30 rat 0%

Oferta tylko w sklepie

stacjonarnym

Zobaczyłeś 25 z 25 produktów

Mikrofony dynamiczne to sprzęt, który wykorzystuje się przede wszystkim do występów scenicznych, w tym koncertów. Sprawdza się on tam znacznie lepiej niż mikrofony pojemnościowe, a to dlatego, że jest od nich mniej czuły, przez co zbiera wyłącznie pożądane dźwięki. Różnice można dostrzec także w konstrukcji. Mikrofony dynamiczne to bardzo solidne i wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne urządzenia. Są w stanie zarejestrować nawet bardzo głośne dźwięki. W przeciwieństwie do pojemnościowych nie wymagają one zasilania fantomowego. Na rynku dostępne są dynamiczne mikrofony przewodowe, które dodatkowo wyposażono w inne typy złączy, m.in. USB, a także modele bezprzewodowe.

Przeznaczenie mikrofonów dynamicznych

Mikrofony dynamiczne sprawdzają się nie tylko podczas występów na scenie, ale także w warunkach domowych. Jeśli zależy Ci na rejestrowaniu dźwięku np. do filmów na YouTube, a nie masz do dyspozycji zbyt dobrze wygłuszonego pomieszczenia, mikrofony dynamiczne sprawdzą się lepiej niż pojemnościowe, które precyzyjnie wyłapują wszystkie dźwięki. Zarejestrują bowiem dobrze Twój głos, szczególnie jeśli zdecydujesz się na mikrofony kardioidalne, czyli jednokierunkowe. Wychwytuje on dźwięk dochodzący tylko z jednego kierunku, dzięki czemu nie zakłócają go odgłosy tła. A jeśli chcesz, by urządzenie rejestrowało nie tylko Twój głos, ale też np. Twojego rozmówcy, warto także rozważyć dynamiczne mikrofony stereo odpowiedzialne za zapis dźwięku przestrzennego.

Mikrofon dynamiczny dla gracza a na scenę

Podczas wyboru konkretnego modelu należy najpierw określić dokładnie jego przeznaczenie, a następnie przeczytać opinie o mikrofonach dynamicznych, których zakup się rozważa. Koniecznie weź pod uwagę długość przewodu. Dla graczy czy vlogerów planujących nagrywanie filmów przy biurku wystarczy kabel o długości 1,5 m. Dla tych, którzy potrzebują mikrofonu dynamicznego do występów scenicznych, odpowiednie będą modele z kilkumetrowymi przewodami. Nie można zapominać o sprawdzeniu pasma przenoszenia, ponieważ to od niego zależy głośność, jaką mikrofon nada zarejestrowanemu dźwiękowi. Jeśli szukasz sprzętu do występów przed sporą publicznością, na zewnątrz czy w dużych pomieszczeniach, pasmo przenoszenia powinno być znacznie wyższe niż w mikrofonie dla gracza. Ważny jest także rodzaj złącza, dlatego koniecznie przemyśl, czy potrzebny Ci będzie mikrofon dynamiczny USB, czy XLR.

Ceny mikrofonów dynamicznych

Ceny mikrofonów dynamicznych są dość zróżnicowane. Najtańsze modele można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Profesjonalne mikrofony wykorzystywane na estradzie, w tym np. mikrofon dynamiczny Shure, mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Na mikrofonach tej marki pracował m.in. Michael Jackson, tworząc swoją płytę Thriller. Nie zawsze jednak konieczny jest zakup sprzętu o wysokim paśmie przenoszenia, długim przewodzie czy doskonałej czułości. Tańsze modele mikrofonów dynamicznych są świetną opcją do codziennego użytkowania, czyli np. do komunikacji ze znajomymi podczas gry.
Więcej