Sklepy
855 855 855
Obserwowane
Koszyk
Euro Hit Cenowy - baner domyślny - belka 396x116
Letnie inspiracje - 0624 - belka 1024x85
Mikrofon HyperX Quadcast Przewodowy Pojemnościowy Czarny

Outlet od

299 zł

  • Typ podłączenia: przewodowy
  • Złącze: USB
  • Długość przewodu: 3 m
  • Pasmo przenoszenia: 20 Hz - 20 kHz
etykieta domyślna
51900
Sugerowana cena producenta:  599 zł

Outlet od: 299 zł

Raty

RRSO 0%

25,95 zł x 20 rat 0%

Mikrofon Krux Edis 1000 Przewodowy Pojemnościowy Czarny
  • Typ podłączenia: przewodowy
  • Złącze: USB
  • Długość przewodu: 2,9 m
  • Pasmo przenoszenia: 20 Hz - 20 kHz
16999
Zobaczyłeś 20 z 132 produktów

Mikrofon przewodowy – działanie

Mikrofon przewodowy podłączany jest za pomocą kabla do konkretnego urządzenia (komputera, laptopa itp.). Dzięki temu zapewniona jest trwałość połączenia i niezawodność (dźwięk nie urywa się w trakcie nagrań, nie pojawią się zakłócenia). Taki mikrofon dostarcza również wysoką jakość dźwięku i jest łatwy w konfiguracji oraz ogólnej obsłudze. Ze względu na stałe podłączenie nie wymaga zasilania z baterii.

Rodzaje mikrofonów przewodowych

Oferta mikrofonów przewodowych jest dosyć szeroka, a każdy rodzaj odpowiada na poszczególne potrzeby. Pod kątem zastosowanej technologii można podzielić je na mikrofony dynamiczne i pojemnościowe. Pierwszy rodzaj służy do nagrań na dużej przestrzeni (np. na koncertach). Można go znaleźć m.in. wśród klasycznych mikrofonów przewodowych Shure lub innej marki. Drugi model, czyli mikrofon pojemnościowy wykorzystywany jest natomiast przeważnie w studiach nagraniowych ze względu na większą czułość, lecz wymagają zasilania fantomowego. Taki rodzaj, w połączeniu z interfejsem audio sprawdzi się np. jako mikrofon biurkowy.

Mikrofony przewodowe a kierunkowość

Sprzęt do nagrywania głosowego dzieli się również ze względu na kierunkowość. Spośród mikrofonów przewodowych można wyróżnić mikrofony kardioidalne, czyli jednokierunkowe. Oznacza to, że doskonale sprawdzą się na scenie, ponieważ dźwięk jest zbierany głównie sprzed urządzenia. Z kolei mikrofony dwukierunkowe, np. mikrofony ósemkowe, nadają się do transmisji wywiadów. Ostatni typ to mikrofony wielokierunkowe – zbierają dźwięk z otoczenia, m.in. w warunkach sali konferencyjnej.

Parametry i funkcje mikrofonów przewodowych

Poza kierunkowością mikrofonu istotne jest również jego złącze. W przypadku mikrofonu przewodowego najczęściej spotykany jest wtyk typu mini-jack, jednak w bardziej profesjonalnych sprzętach można spotkać wtyczkę XLR. Niektóre modele mają także wbudowany tłumik dźwięku, który sprawdzi się przy głośniejszych nagraniach (ponad 10db). Z kolei mikrofony z modułem sterującym pozwolą na błyskawiczne włączenie i wyłączanie urządzenia oraz zmianę poziomu głośności. W dodatkowym wyposażeniu często znajdują się także statywy lub kosze antywibracyjne. Mikrofony na statywie sprawdzą się przeważnie podczas pracy przy biurku, ale także w każdej sytuacji, kiedy nie chcemy trzymać mikrofonu w ręce. Ceny mikrofonów przewodowych różnią się w zależności od wybranego rodzaju i dobranych akcesoriów.

Zastosowanie mikrofonu przewodowego

Jak już wyżej wspomniano, mikrofon przewodowy dobrze nada się zarówno do występów na scenie, jak i nagrań studyjnych. Jednak zastosowanie mikrofonów przewodowych jest znacznie szersze. Przykładowo, jako mikrofon przewodowy do komputera sprawdzi się ten z kablem USB. Jest to jeden z najprostszych modeli, ponieważ nie wymaga dodatkowych wzmacniaczy. Co prawda jakość generowanego dźwięku nie przewyższa tradycyjnych złącz, jednak za wyborem tego mikrofonu idzie stosunkowo niewielka cena i uniwersalność. Sprawdzi się więc w warunkach domowych dla niewymagających osób (bardziej w celach hobbystycznych – do rozmów głosowych, gier lub nagrywania notatek). Przed zakupem można zwrócić uwagę także na opinie o mikrofonach przewodowych.   
Więcej
Ostatnia strona