liked-products 0

Obserwowane

855 855 855

8:00 - 21:00

Euro Hit Cenowy - baner domyślny - belka 396x116
Euro Super Days - 0224 - belka 1024x85

Mikrofon dwukierunkowy (11)

Mikrofon Cougar Screamer-X
 • Typ podłączenia:  przewodowy
 • Złącze:  USB-C
 • Długość przewodu:  3 m
 • Pasmo przenoszenia:  20 Hz - 20 kHz
 • 59900
 • 29,95
  × 20 rat 0%

  Do czerwca nie płacisz!

  29,95
  × 20 rat 0%
  Zmień
  Do czerwca nie płacisz!
Mikrofon SPC Gear AXIS Streaming USB (SPG148)

Dostępne kolory

 • Typ podłączenia:  przewodowy
 • Złącze:  USB
 • Długość przewodu:  2,5 m
 • Pasmo przenoszenia:  30 Hz - 18 kHz

Warianty produktu

Kolor: 
Czarny
 • 39900
 • 19,95
  × 20 rat 0%

  Do czerwca nie płacisz!

  19,95
  × 20 rat 0%
  Zmień
  Do czerwca nie płacisz!
Zobaczyłeś 11 z 11 produktów

Mikrofon dwukierunkowy a inne rodzaje

Mikrofon dwukierunkowy jest jednym z czterech typów mikrofonów. Rejestruje on dźwięki z przeciwnych stron. Dzięki temu mikrofony dwukierunkowe są dobre do prowadzenia wywiadów lub streamowania gier w parze.

Kolejnym typem są mikrofony kardioidalne. Wychwytują one sygnał z jednego kierunku. Sprawdzają się m.in. jako mikrofony gamingowe, do nagrywania transmisji w pojedynkę lub komunikacji na serwerze.

Oprócz nich istnieją również mikrofony dookólne. Rejestrują one sygnał ze wszystkich stron. Są użyteczne, gdy w audycji bierze większa liczba osób. Z kolei mikrofony stereo przypadną do gustu ludziom nagrywającym piosenki.

Wiele mikrofonów ma wszystkie te funkcje. Ceny mikrofonów dwukierunkowych o takich możliwościach są wyższe niż modeli rejestrujących dźwięk tylko z dwóch stron. Dzięki temu zyskuje się jedno urządzenie do różnych zastosowań.

Mikrofony dwukierunkowe z łatwą konfiguracją

Mikrofony dwukierunkowe dzielą się też ze względu na sposób podłączenia i konfigurację. Najwygodniejsze w obsłudze są mikrofony USB. Dzięki Plug&Play, czyli funkcji natychmiastowego podłączenia, nie wymagają żmudnej konfiguracji w osobnym programie i pobierania sterowników.

Nie oznacza to jednak, że mikrofon dwukierunkowy z Plug&Play nigdy nie ma opcjonalnego oprogramowania. Zwykle zawiera ono dodatkowe funkcje. Mogą być to np. ustawienia oświetlenia w mikrofonach dla graczy.

Mikrofon dwukierunkowy – pełen zakres dźwięków

Wyraźny dźwięk przydaje się nie tylko streamerom i osobom tworzącym podcasty. Mikrofon do komputera o wysokiej jakości dźwięku jest nieoceniony także dla osób grających przez internet w trybie multiplayer.

Warto postawić na mikrofon dwukierunkowy o szerokim paśmie przenoszenia. Pojęcie to oznacza standardowy zakres częstotliwości słyszalnych przez ludzkie ucho, wynoszący od 20 Hz do 20 kHz. Mikrofony dwukierunkowe o takich parametrach zapewniają optymalną słyszalność tonów od najniższych do najwyższych.

Opinie o mikrofonach dwukierunkowych poprawia także obecność dodatkowego osprzętu. Dla przykładu mikrofon z pop filtrem osłabia wymowę głosek zwarto-wybuchowych (K, G, D, T, P, B), które mogą brzmieć nieprzyjemnie dla odbiorcy.

Przydatnym akcesorium jest też koszyk antywstrząsowy niwelujący drgania wynikłe np. z gwałtownego położenia czegoś na biurko. Osoby nagrywające na dworze mogą zaopatrzyć się też w piankową nakładkę na mikrofon dwukierunkowy, blokującą nagrywanie podmuchów wiatru.
Więcej