liked-products 0

Obserwowane

855 855 855

8:00 - 21:00

Euro Hit Cenowy - baner domyślny - belka 396x116
Euro Super Days - 0224 - belka 1024x85-vs. 4

Mikrofony gamingowe (21)

Mikrofon HyperX SoloCast  Przewodowy Pojemnościowy Biały

Dostępne kolory

  • Typ podłączenia:  przewodowy
  • Złącze:  USB
  • Długość przewodu:  2 m
  • Pasmo przenoszenia:  20 Hz - 20 kHz

Warianty produktu

Kolor: 
Biały
Mikrofon Savio Sonar Pro Przewodowy Pojemnościowy Czarny
  • Typ podłączenia:  przewodowy
  • Złącze:  USB, USB-C
  • Długość przewodu:  1,8 m
  • Pasmo przenoszenia:  60 Hz - 18 kHz
Zobaczyłeś 15 z 21 produktów

Mikrofon gamingowy – znaczenie

Mikrofon gamingowy jeszcze do niedawna nie był uznawany za sprzęt niezbędny graczowi. Do tego grona zaliczały się wyłącznie klawiatura z myszką i jakikolwiek odtwarzacz audio. Jednak na przestrzeni ostatnich lat, wraz ze wzrostem popularności gier multiplayer, przetwornik stawał się coraz istotniejszym elementem na biurku gamera. Dziś, w zasadzie każda produkcja opierająca się na współpracy zaleca użycie mikrofonu. Poza tym możliwość komunikowania się z pozostałymi członkami drużyny zapewnia o wiele większą imersję, której tak często brakuje w grach online.

Mikrofony gamingowe a jakość dźwięku

Mikrofony gamingowe muszą wyróżniać się przede wszystkim czystym brzmieniem. Nie jest to przecież jedyny sprzęt na stanowisku gracza. Klawiatura, myszka, komputer, konsola lub nawet samo biurko wydają różne dźwięki – odgłosy klikania przycisków czy szum wirników chłodzących urządzenia potrafi dość mocno irytować współgrających. Z tego powodu większość mikrofonów gamingowych posiada wbudowane systemy redukcji szumów. Dzięki temu rozwiązaniu przetwornik jest w stanie zarejestrować Twój głos i w dużym stopniu wyciszyć otaczające Cię dźwięki. Z oczywistych względów, mikrofony punktowe najlepiej sprawdzą się w izolacji wypowiadanych przez Ciebie słów. Dużym minusem używania sprzętu tego typu jest konieczność pilnowania, czy przetwornik został idealnie skierowany w kierunku Twoich ust. Z tego powodu warto zainteresować się urządzeniami takimi, jak mikrofon pojemnościowy XLR, które zbierają dźwięk z szerszego kąta.

Mikrofon gamingowy i jego design

Mikrofon gamingowy wyróżnia się na tle innych rejestratorów dźwięku przede wszystkim swoim designem. Większość sprzętu dla graczy rozświetlają ledowe światła RGB. Nie inaczej jest w przypadku przetworników. Mikrofon podświetlany nie dość, że pasuje jak ulał do pokoju gamera, dodatkowo pozwala na ustawienie go we właściwym miejscu nawet podczas nocnej sesji levelowania. Jednak design tego sprzętu to nie tylko lampki LED. Poza ciemnymi odcieniami, które zwykle dominują w wyglądzie rejestratorów, mikrofony dla graczy często wzbogacone są czerwienią, błękitami, czy bielą. Dzięki swojej palecie kolorów przetworniki przykuwają uwagę i zdecydowanie łatwiej dopasować je do reszty gamingowego setupu. W tej kwestii na tapetę można wziąć np. mikrofony Tracer pokazujące, w jaki sposób można uchwycić gamingowy charakter tego typu sprzętu.

Mikrofony dla gracza – zastosowanie

Mikrofony dla gracza nie tylko umożliwiają komunikację z innymi członkami drużyny. W świecie gamingu dzielenie się transmisjami z rozgrywki poprzez materiały wideo czy streaming jest bardzo popularnym zabiegiem. Chyba każdy, kto choć raz oglądał gameplay, wie, że komentarz głosowy jest czymś, co może wyróżnić materiał spośród wielu podobnych. Dodatkowo, dzięki wspomnianemu wyżej designowi, mikrofony ładnie prezentują się na kamerze, przez co bez problemu sprawdzą się w różnego rodzaju vlogach czy wstawkach z widokiem z kamerki internetowej. Opinie o mikrofonach gamingowych w roli rejestratorów głosu w podcastach lub contencie podobnego typu, są zwykle bardzo przychylne. Jeśli natomiast szukasz sprzętu, który będziesz mógł bez problemu przekazywać z rąk do rąk, sprawdź mikrofony Vivanco. Produkty tej firmy to bez wątpienia bardziej budżetowa opcja, nie oznacza to jednak, że drastycznie różnią się jakością od swoich droższych odpowiedników. Średnia cena mikrofonu gamingowego jest co najmniej trzycyfrowa, tymczasem za urządzenia Vivanco, plus odpowiedni stojak, nie zapłacisz więcej niż połowa tej sumy!

Mikrofon dla gracza a funkcjonalność

Mikrofon dla gracza, oprócz rejestrowania dźwięku w wysokiej jakości, powinien przede wszystkim być praktyczny i łatwy w obsłudze. Większość z urządzeń tego typu posiada wbudowany software pozwalający w pełni cieszyć się z możliwości sprzętu od razu po połączeniu. To rozwiązanie jest stosowane szczególnie często w mikrofonach USB do komputera. Co więcej, według wielu użytkowników, to właśnie rejestratory z tym typem złącza oferują najwyższą jakość w przystępnej cenie.

Przy zakupie mikrofonu gamingowego warto także zastanowić się nad doborem odpowiednich akcesoriów. W zależności od warunków pomieszczenia (jego akustyka, rozmiar etc.), w którym zostanie umieszczone urządzenie, rejestrowany dźwięk może brzmieć lepiej, bądź gorzej. Aby zapewnić sobie krystalicznie czyste nagrania, można np. zainwestować w pianki akustyczne, które wytłumiają dźwięki otoczenia. Dobrym rozwiązaniem będzie także pop filtr, który redukuje hałas tworzony przez szybko poruszające się powietrze. Filtr umieszcza się z przodu przetwornika, zwykle przymocowując go do uchwytu. Mikrofony na statywie najczęściej mają miejsce przeznaczone na przymocowanie właśnie tego akcesorium.
Więcej