Które gadżety elektroniczne do samochodu warto wybrać?

Autor: Ola

Elektroniczne urządzenia otaczają nas z każdej strony, dlatego nie ma sensu się przed nimi bronić, lecz warto z nich korzystać, ponieważ mogą być bardzo użyteczne. Słowo „gadżet” nie kojarzy się raczej ze wspomnianą użytecznością, ale niektóre z małych i niepozornych sprzętów naprawdę przydają się w wielu sytuacjach.

Możesz bezpiecznie rozmawiać w czasie jazdy, korzystając ze słuchawki Bluetooth

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jakie gadżety elektroniczne warto wypróbować w aucie
  2. które z nich warto kupić

Jakie gadżety samochodowe warto wypróbować?

Z nawigacją samochodową zawsze dojedziesz na miejsce

Samochody są naszpikowane elektroniką, a może być jej jeszcze więcej. Elektroniczne gadżety do auta to niewielkie elementy, które ułatwią funkcjonowanie podczas jazdy – i to w różnych aspektach. Gadżety elektroniczne do samochodu są bowiem przede wszystkim praktyczne. Nie ma przecież potrzeby gromadzenia rzeczy zbędnych, kiedy musimy się skoncentrować na tym, co jest na drodze.

Jednym z takich gadżetów są czujniki parkowania. To bardzo dobry wybór dla tych, którzy mają starszy samochód, gdzie brakuje takiej funkcji. Czujnik sygnalizuje dźwiękiem i obrazem na ekranie radiootwarzacza lub smartfona, że zbliża się przeszkoda i trzeba zatrzymać auto. To bardzo duże ułatwienie w zaparkowaniu samochodu.

Elektroniczne gadżety do samochodu, które pełnią podobną funkcję, to kamery cofania. Są one nieco bardziej zaawansowane. W kamerze cofania wyświetla się wyraźny widok, będący lustrzanym odbiciem tego, co znajduje się za samochodem. Warto dodać, że takie kamery często są wodoodporne, co sprawia, że sprawdzą się świetnie nawet w ulewnym deszczu.

Elektroniczne gadżety samochodowe mogą być także pod ręką kierowcy. Tak jest w przypadku uchwytu na napoje. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy wyruszają w długie trasy. Butelka lub kubek będą zawsze w stabilnym położeniu i będzie można po nie wygodnie sięgnąć.

Powszechnym urządzeniem w autach jest oczywiście radio samochodowe. Nie każde z nich jest jednak tak zaawansowane, jak radio cyfrowe DAB. To niewielkie urządzenie wyświetla na swoim ekranie nazwy utworów czy wykonawców, a co najważniejsze – gra w znakomitej jakości i nie wydaje żadnych szumów, dzięki czemu słuchanie jest prawdziwą przyjemnością.

  • 669 zł
  • 829 zł
  • 1 599 zł
  • 1 099 zł
  • 799 zł

Jakie gadżety samochodowe warto sprawdzić?

Kamera samochodowa przydaje się w wielu sytuacjach

Skoro mowa o zaawansowanych radiach samochodowych, to godny polecenia będzie sprzęt TechniSat DIGITRADIO Car 1. Urządzenie to nie tylko obsługuje najnowocześniejszy standard radiowy DAB+. Potrafi również odtwarzać muzykę z innych urządzeń na różne sposoby – poprzez łączność Bluetooth, z karty microSD, a także innych sprzętów podłączonych przewodowo. Jednak to nie wszystkie zalety tego niewielkiego radia. Może ono też odgrywać rolę zestawu głośnomówiącego, co jest niezwykle cenne. Dzięki temu bowiem nie ma potrzeby trzymania w samochodzie dwóch oddzielnych urządzeń, skoro jest sprzęt, który może być radiem i zestawem głośnomówiącym jednocześnie. Radio da się łatwo zamocować przy pomocy magnesów.

Pod ręką kierowcy może znajdować się uchwyt na napoje, np. Navitel TC500. Ten konkretny model świetnie sprawdzi się w każdym samochodzie z zasilaniem 12V/24V, co oznacza, że może być używany zarówno w samochodach osobowych, jak i ciężarowych. Zwłaszcza kierowcy tych drugich wyruszają w długie trasy, a napoje są podatne na zmiany temperatur. Dzięki uchwytowi Navitel nie będą stygły w zimniejsze dni i nagrzewały się w upalne, ponieważ posiada on funkcję utrzymywania stałej temperatury. Uchwyt ten jest prosty do zamontowania, a korzystanie z niego będzie bardzo dobrą opcją podczas długich podróży.

Godne polecenia są również czujniki parkowania. Pioneer ND-PS1 to sprzęt, który łatwo zamontować. Okaże się on niezwykle przydatny dla osób, które chcą sobie ułatwić parkowanie, a ich auta nie są wyposażone we wbudowane fabrycznie czujniki. Po tym, jak podłączy się czujniki, będą one wydawały ostrzeżenia i wyświetlały je lub emitowały charakterystyczne dźwięki. Takie rozwiązanie jest bardzo dobre – angażuje i wzrok, i słuch, więc praktycznie nie występuje ryzyko przeoczenia alarmu przez kierowcę. Urządzenie to zapewnia nie tylko bezpieczeństwo, lecz także wygodę użytkowania. Można je zsynchronizować ze swoim smartfonem, na ekranie którego będą się wyświetlały pomocne wskazówki dotyczące parkowania.

Jeszcze bardziej zaawansowanym gadżetem jest kamera cofania Pioneer ND-BC8. Dzięki wbudowanemu czujnikowi rozdzielczość wyświetlanego obrazu jest lepsza. Dodatkowo nie ma efektu rozmazania, który występuje przy intensywnym świetle słonecznym czy innego rodzaju mocnym oświetleniu. Kamerę łatwo zamontować, a bez wątpienia przydaje się ona szczególnie podczas parkowania w zatłoczonych miejscach, gdzie występuje pewne ryzyko.

Innym ciekawym urządzeniem tego rodzaju jest Kenwood CMOS-230. Dużą zaletą tej kamery cofania jest wodoodporność. Intensywne opady deszczu czy rozpuszczający się śnieg nie będą miały negatywnego wpływu na funkcjonowanie urządzenia. Warto zwrócić uwagę, że w tej kamerze da się regulować pochylenie. Dlatego każdy może dopasować ustawienia kamery cofania w taki sposób, jaki uzna za najbardziej odpowiedni. Emituje ona obraz w kolorze, co jest również dużym udogodnieniem dla kierowcy.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link