Data publikacji: 16 lutego 2019
Autor: Ola
ARTYKUŁ - PORADNIK

Wybierasz się w podróż samochodem? Sprawdź, czego nie może Ci zabraknąć

Poleć znajomemu Drukuj

O czym należy pamiętać, wybierając się w długą podróż autem? Przede wszystkim o sprawdzeniu sprawności pojazdu oraz zabraniu ze sobą niezbędnych dokumentów. Należy jednak zadbać również o własną wygodę kierowania autem i zaopatrzyć się we wszystkie gadżety elektroniczne do samochodu, z którymi długa podróż będzie o wiele przyjemniejsza i bezpieczniejsza. Sprawdź, co koniecznie musisz ze sobą zabrać!

Możesz bezpiecznie rozmawiać w czasie jazdy, korzystając ze słuchawki Bluetooth

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- do czego przyda Ci się nawigacja samochodowa,

- jak bezpiecznie rozmawiać przez telefon w czasie jazdy,

- jakie inne gadżety do samochodu warto mieć.

Nawigacja GPS – zawsze do celu!

Z nawigacją samochodową zawsze dojedziesz na miejsceJednym z ważniejszych elementów wyposażenia, szczególnie jeśli jedziesz w miejsce, którego nie znasz, jest nawigacja GPS. Kupując takie urządzenie, najczęściej zyskujesz od razu szereg map Polski i Europy – jeśli jednak wybierasz się dalej, powinieneś sprawdzić, czy do danego modelu nawigacji samochodowej możesz dokupić odpowiednie mapy. Niektóre urządzenia, np. TomTom GO Professional 6250 EU, pokażą Ci nie tylko trasę do wybranego miejsca, ale również będą bardzo przydatne przez całą drogę. Pokażą Ci m.in. lokalizację fotoradarów oraz korki na drodze – w razie potrzeby wyznaczą także alternatywną trasę, byś nie musiał stać w zatorach. Ponadto nawigacja GPS podpowie Ci, jakie są dopuszczalne prędkości na poszczególnych drogach, tak że zawsze będziesz mógł jechać zgodnie z przepisami, nawet nie pamiętając zasad obowiązujących w innych krajach.

CZY WIESZ, ŻE...

Niektórzy nie decydują się na zakup nawigacji GPS, twierdząc, że wystarczą im mapy ze smartfona. Jednak dedykowane urządzenia wyróżniają się o wiele większą precyzją, są częściej aktualizowane niż mapy w telefonach, a ponadto używając ich, nie narażasz się na dodatkowe koszty za transmisję danych za granicą.

Bezpieczna podróż ze słuchawką Bluetooth

Prawo nie zabrania korzystania z telefonu w czasie jazdy. Prowadząc samochód, możesz rozmawiać z bliskimi czy współpracownikami. Karane jest dopiero trzymanie telefonu w ręce w trakcie prowadzenia auta – za to wykroczenie w Polsce możesz zapłacić 200 zł mandatu i dostać 5 punktów karnych, a za granicą konsekwencje mogą być jeszcze surowsze. Nie wspominając już o zagrożeniu, jakie stwarzasz, mając jedną rękę zajętą – czas reakcji w niespodziewanej sytuacji jest mocno opóźniony, co często jest przyczyną kolizji i wypadków.

Jeśli więc chcesz w podróży jednocześnie kierować autem i rozmawiać przez telefon, koniecznie zaopatrz się w słuchawkę Bluetooth z mikrofonem. Tym bardziej że urządzenia tego typu można kupić już za niespełna 50 zł, np. Xiaomi Mi Bluetooth Headset Basic. Alternatywą dla słuchawek są natomiast zestawy głośnomówiące Bluetooth, które równie dobrze pełnią swoją funkcję.

Proponowane produkty:
Navitel E500 Magnetic <%– –%>
Garmin DriveAssist 51 LMT-S EU + rejestrator jazdy <%– –%>
Mio Spirit 7700 LM PL <%– –%>
Mio Spirit 8670 LM EU <%– –%>
Mio MiVue Drive 65 LM EU + rejestrator jazdy <%– –%>

Pozostałe gadżety do samochodu

Kamera samochodowa przydaje się w wielu sytuacjachW czasie jazdy mogą Ci się przydać także inne gadżety elektroniczne do samochodu:

  • rejestrator jazdy – dzięki niemu możesz nagrywać swoją trasę, co często przydaje się np. w czasie ustalania sprawcy kolizji. Jeśli wybierzesz model z trybem parkingowym, jak Mio MiVue 792 WiFi Pro, będziesz mógł także sprawdzić, kto przypadkiem zarysował Twoje auto;
  • transmiter FM – gadżet do samochodu, który sprawdzi się przede wszystkim w autach ze starszym radiem. Dzięki temu urządzeniu możesz przesyłać muzykę, a nawet rozmowy telefoniczne do samochodowego systemu stereo. Chcesz zaopatrzyć się w taki sprzęt? Przeczytaj nasz artykuł: Wybieramy dobry transmiter do samochodu – na co zwrócić uwagę przy zakupie;
  • ładowarka samochodowa – najlepiej wybrać model, który będzie posiadał kilka portów, np. Reinston Ultra ELSA10 – dzięki temu możesz jednocześnie ładować nawigację, telefon i rejestrator jazdy;
  • kubek termiczny z gniazdem do zapalniczki – jeśli posiadasz ładowarkę samochodową, może być to również kubek na USB. Jeśli go podłączysz, Twoja kawa czy herbata utrzyma pożądaną temperaturę na dłużej;
  • odkurzacz samochodowy – akumulatorowy lub zasilany z zapalniczki w aucie. Dzięki niemu szybko pozbędziesz się okruszków na tapicerce po lunchu oraz wysprzątasz wnętrze auta przed przewiezieniem ważnego klienta.
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły
Jak przetrwać upały? Zobacz urządzenia, które ochłodzą Ciebie i mieszkanie!
Zobacz więcej   
Sprawdź, które klimatyzatory przenośne użytkownicy uznali za najlepsze.
Zobacz więcej   
Zobacz, jak prawidłowo ustawić klimatyzator!
Zobacz więcej   

Znajdź nas