Lodówka turystyczna – gadżet idealny dla podróżników

Autor: Klaudia

Lodówka turystyczna z agregatem, wkładem z pianki poliuretanowej czy ta na prąd? Często wiele osób nie wie, jak wybrać tę najodpowiedniejszą dla swoich potrzeb. Dlatego dziś podpowiadamy na co zwrócić uwagę, wybierając dany model.

Lodówka turystyczna na wkłady zapewni zimne napoje i przekąski podczas upalnych dni

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jakie są typy lodówek turystycznych;
  2. dlaczego warto wybrać lodówkę turystyczną na wkłady;
  3. jakie modele lodówek elektrycznych warto wybrać.

Jaką lodówkę turystyczną wybrać?

Wkłady do lodówki turystycznej schładzają temperaturę produktów przeznaczonych na grill

Decydując się na dany model lodówki turystycznej, pierwszym kryterium, które nasuwa się na myśl, jest często to, ile się w niej zmieści. Dla osób, którym zależy, aby było w niej jak najwięcej miejsca, warto polecić modele o pojemności ok. 30 litrów. Na krótkie wypady natomiast sprawdzą się te o mniejszych gabarytach. Mini lodówki turystyczne mają ok. 8–10 litrów pojemności. Są też sporo lżejsze, więc łatwo je przenosić.

Wybierając lodówkę turystyczną, dobrze zwrócić uwagę na klasę energetyczną (np. A++), zużycie energii, temperaturę chłodzenia oraz poziom hałasu, jaki wytwarza podczas swojej pracy. Wiele modeli ma także oprócz chłodzenia opcję podgrzewania produktów oraz inne przydatne funkcjonalności, jak np. wyświetlacz temperatury.

Lodówka turystyczna na prąd, którą można podłączyć do gniazdka (230 V) to świetne rozwiązanie dla osób planujących długi wyjazd. Urządzenie jest podpięte na stałe do zasilania, więc nie ma obawy, że jej zawartość po jakimś czasie straci świeżość. Lodówka turystyczna samochodowa, czyli taka, którą można podpiąć do zapalniczki w środku auta, to idealne rozwiązanie dla osób szykujących się na długie wojaże autem. Taka lodówka turystyczna samochodowa zapewnia produktom umieszczonym w jej środku odpowiednią temperaturę. Wiele modeli można nawet przypiąć pasami. Należy jednak pamiętać, że lodówka turystyczna 12 V podpięta do gniazdka zapalniczki będzie działała jedynie przy pracującym silniku.

Alternatywą dla wymienionych jest lodówka turystyczna na gaz, która sprawdza się np. podczas podróży kamperem. Jej wadę stanowi jednak to, że jest bardzo ciężka i dość kosztowna.

  • 1 999 zł
  • 1 699 zł
  • 1 199 zł
  • 1 999 zł
  • 2 798 zł

Lodówka turystyczna na wkłady

Lodówka turystyczna na wkłady dobrze sprawdza się na plaży

Taki rodzaj lodówki turystycznej to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą ją zabrać w plener. Gadżet ten sprawdzi się podczas pikniku czy wypoczynku na plaży, bo utrzymuje temperaturę nawet do 12 godzin. Mała lodówka turystyczna zwykle niewiele waży (najlżejsze modele mają ok. 2 kg) i jest wyposażona w rozwiązania ułatwiające jej przenoszenie, np. pasek na ramię czy kółka i uchwyt. Dzięki temu zamiast nosić, można ją ciągnąć jak walizkę. Jeśli chodzi o budowę, to zwykle są one wykonane z metalu lub tworzywa sztucznego, a ich wnętrze jest świetnie izolowane przed temperaturą dzięki zastosowaniu pianki poliuretanowej lub styropianu. Wkłady do lodówki turystycznej sprawiają, że gadżet ten nie potrzebuje zasilania, aby móc działać. Występują one pod postacią torebek z żelem (alternatywnie z wodą) i aby spełniły swoje zadanie, należy je odpowiednio wcześniej schłodzić w domowej zamrażarce. Umieszczając je w lodówce turystycznej, trzeba położyć je na produktach, a nie na samym dnie. To bardzo ważne, bo w przeciwnym razie cały chłód „ucieknie” w dół i zawartość nie zostanie należycie schłodzona. Liczba wkładów do lodówki turystycznej zależy od pojemności urządzenia oraz stopnia, w jakim chce się, aby napoje czy inne produkty były schłodzone.

Lodówka turystyczna – mała czy duża? Na jaką się zdecydować?

Dla osób, które szukają lodówki turystycznej, która będzie miała również funkcję podgrzewania, dobrym wyborem okaże się RAVEN ELT001. Do tego chłodzi ona do 18 stopni poniżej temperatury otoczenia i może pomieścić aż 30 litrów. Podobne funkcje i taką samą pojemność ma także turystyczna lodówka HB PC 1030.

Modelem zasilanym elektrycznie jest też Vesta ETCB01. Dzięki temu można go podłączyć nie tylko do domowego gniazdka, ale również np. w czasie podróży, podpinając do samochodowej zapalniczki.

Z kolei producent lodówki turystycznej elektrycznej Ezetil E3000 zastosował w niej dodatkowe funkcjonalności. Praktycznym rozwiązaniem jest możliwość przypięcia jej do siedzenia za pomocą pasów samochodowych. Ponadto można w niej wybrać tryb pracy boost, zapewniający większy efekt chłodzenia. Do izolacji zastosowano tu wysokiej jakości piankę poliuretanową, zaś uszczelniona pokrywa zmniejsza efekt skraplania wody. Atutem jest też czytelny wyświetlacz LCD. Kolejnym modelem, który wyszedł spod skrzydeł tej marki, jednak stworzony został z myślą o komfortowym przenoszeniu, jest wyposażona w kółka i uchwyt lodówka turystyczna Ezetil E28M. Jej pojemność to 26 litrów Wartym polecenia typem jest też mini lodówka turystyczna Sencor SCM 4800BL. Ma ona pojemność zaledwie 8 litrów, co czyni ją idealnym gadżetem np. na piknik w mieście. Łatwo jest ją też przenosić, bo została wyposażona w praktyczny pas, a do tego waży jedynie 3,1 kg.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link