Irygator do zębów – co to jest i jakie są rodzaje? Opinie użytkowników o urządzeniu

Autor: Sara

Irygator do zębów to urządzenie dedykowane osobom, które przywiązują szczególną wagę do higieny jamy ustnej. Jego zadaniem jest czyszczenie przestrzeni międzyzębowych. Ze względu na to, że irygator dentystyczny to mało znany sprzęt, przed jego zakupem warto zapoznać się z opiniami użytkowników.

Z irygatorem do zębów łatwiej zadbasz o higienę jamy ustnej

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. co to jest irygator
 2. jakie są rodzaje irygatorów
 3. jakie modele irygatorów są najbardziej popularne

Irygator – co to jest?

Irygator do zębów poprawi zdrowie zębów i dziąseł

Irygator to dość mało znane urządzenie, które służy do przepłukiwania przestrzeni międzyzębowych. Stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnej nici dentystycznej. Dzięki niemu utrzymanie należytej higieny jamy ustnej będzie znacznie prostsze. Irygator ogranicza osadzanie się płytki nazębnej, która jest jednym z głównych powodów powstawania próchnicy i innych chorób zębów. Oddziałuje również pozytywnie na kondycję dziąseł. Na czym polega używanie irygatora? Wystarczy przystawić końcówkę urządzenia do szpary między zębami i uruchomić. Umieszczony w nim płyn wydostaje się pod ciśnieniem i usuwa nagromadzone między zębami zanieczyszczenia. W RTV EURO AGD nabyć można irygatory różnych marek, w tym m.in.: Braun, Philips, RAVEN, Panasonic, Seysso, Waterpik. Cena urządzenia waha się od ponad stu do nawet kilkuset zł. Podczas zakupu irygatorów warto uwzględnić kilka czynników, a zwłaszcza: typ urządzenia, możliwość i liczbę stopni regulacji ciśnienia wody, tryby pracy, pojemność zbiornika na wodę czy czas działania na naładowaniu.

Irygator do zębów – jakie są rodzaje?

Wśród irygatorów do zębów wyróżnia się modele stacjonarne i bezprzewodowe. Te pierwsze, mimo że droższe, są najwygodniejsze w użytkowaniu. Posiadają dość duże zbiorniki na wodę, dzięki czemu nie ma potrzeby uzupełniania jej podczas zabiegu. Co więcej, część modeli ma akumulatorowe zasilanie. Te drugie nie mają bazy. Są mniejsze, a przez to z powodzeniem da się je zabrać w podróż. Składają się z rączki z wbudowanym zbiorniczkiem na wodę, który trzeba często uzupełniać. Z czego zatem składa się irygator? Kluczowe elementy budowy tego urządzenia stanowią: pojemnik na wodę, do którego można też wlać płyn dezynfekujący, rączka oraz zaokrąglona końcówka, która, w przeciwieństwie do szczoteczki do zębów, nie ma włosia.

W sprzedaży znajdziemy też elektryczne szczoteczki do zębów z irygatorem. Zaraz po szczotkowaniu zmienia się końcówkę i wykonuje irygację. Rozwiązanie to wiąże się z oszczędnością miejsca w łazience i mniejszymi wydatkami, bowiem nie ma konieczności kupowania dwóch osobnych urządzeń do pielęgnacji jamy ustnej. Przykładem takiego sprzętu jest Philips Sonicare ProtectivClean i Airfloss Ultra HX8424/30. Można o nim przeczytać taką opinię: Irygator jest bardzo przydatny. Zdecydowanie polepsza efekt szczotkowania zębów. Polecam z czystym sumieniem. Szczoteczka rewelacja jakość na najwyższym poziomie.

 • 999 zł
 • 199,99 zł
 • 99 zł
 • 139,99 zł
 • 509 zł

Irygator do zębów – najpopularniejszy model do 200 zł

Szczoteczka elektryczna z irygatorem Braun Oral-B Professional Care Oxyjet + 3000 OC20

Przed zakupem irygatora do zębów warto poznać opinie osób, które nabyły to urządzenie. Ich zdanie może okazać się pomocne w podjęciu decyzji o wyborze sprzętu. Najbardziej popularny model w kwocie do 200 zł to RAVEN EI001. Urządzenie kosztuje 149,99 zł. Posiada regulację ciśnienia wody, którą można ustawić na trzech poziomach. Dysponuje dwoma trybami pracy – czyszczenie i delikatny. Czas ciągłego działania wynosi 60 minut. Na temat RAVEN EI001 przeczytamy wiele pochlebnych opinii. Wybrane z nich:

 • Dobrze spełnia swoje zadanie. Dokładnie wypłukuje przestrzenie międzyzębowe.
 • Bardzo fajny. W 100% spełnia moje oczekiwania. Polecam.
 • Spełnia swoją rolę, łatwy w obsłudze, przystępna cena, szybka dostawa. Jestem bardzo zadowolona.
 • Długo się zastanawiałam, czy kupić ten produkt. To była bardzo dobra decyzja. Produkt bardzo dobrze się sprawdza.

Inne modele w tej grupie cenowej cieszące się popularnością i uznaniem klientów to Panasonic EW1311G845 i Panasonic EW1211W845.

Irygator do zębów – najpopularniejszy model powyżej 200 zł

W wyborze dobrego irygatora do zębów pomogą opinie klientów. Spośród modeli powyżej 200 zł najpopularniejszy jest Seysso Oxygen, za który zapłacimy 289 zł. Urządzenie ma trzy stopnie regulacji ciśnienia wody. Posiada następujące tryby pracy: delikatny, głębokie czyszczenie, pielęgnacja dziąseł. Czas ciągłego działania to 70 minut. Oto, co klienci piszą na jego temat:

 • Produkt bardzo pożyteczny przy higienie jamy ustnej. Zastanawiałem się, czy kupić, czy nie, i po ponad 2 miesiącach użytkowania nie żałuję zakupu.
 • Jestem bardzo zadowolona ze sprzętu. Czyszczenie zębów jest dużo łatwiejsze i efektywniejsze od nitkowania. Łatwość użycia zadowalająca, efekt wizualny również. Minusem może być niewielki zbiorniczek na wodę, lecz dzięki jego małym wymiarom poręczność sprzętu jest idealna.
 • Wygodny, poręczny, delikatny dla dziąseł. Łatwy w obsłudze. 3 końcówki w zestawie i 3 tryby pracy.

Inne modele najczęściej wybierane przez kupujących w tej grupie cenowej, o których można przeczytać pozytywne komentarze, to: Braun Oral-B Oxyjet MD 20, Waterpik WP112 E2 + 7 końcówek, Waterpik WP811.

20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów