Data publikacji: 25 czerwca 2015
Autor: Ula
ARTYKUŁ - AKTUALNOŚCI
polecamy

Jak zaoszczędzić miejsce w walizce, czyli testujemy turystyczne urządzenia do stylizacji włosów

Poleć znajomemu Drukuj

Te produkty doceni każda kobieta. Zmieszczą się w małej kosmetyczce i sprawią, że będziesz wyglądać olśniewająco gdziekolwiek i kiedykolwiek zechcesz! Mini-produkty do stylizacji włosów mieszczą się w dłoni i ważą mniej niż mała butelka wody mineralnej. 


Czy Wasze przedwakacyjne pakowanie często kończy się synchronicznym zapinaniem zamka w walizce – w układzie jedna osoba ściska brzegi, druga delikatnie zapina – byleby tylko nie zniszczyć zamka? Jest pewien sposób, aby tego uniknąć! I wcale nie wiąże się on z odwiecznym dylematem „z której rzeczy tym razem zrezygnować?”  
Wystarczy zamienić tradycyjną lokówkę lub prostownicę na wersję turystyczną. Poprosiliśmy Ulę o przetestowanie ich możliwości i oto jej opinia.

W walizce zmieści się nawet najlepszy towarzysz dalekich podróży! ;)


 
Co prawda początkowo byłam do nich nastawiona sceptycznie. Materiał, z którego zrobione są te urządzenia wyglądał na niezbyt trwały. Szczerze mówiąc wszystkie te produkty przypominają zabawki dołączane do zestawu razem z lalkami. Jednak rację mają Ci, którzy mówią, że nie należy ufać pozorom. Okazało się, że urządzenia są trwałe i odporne na uszkodzenia. Można zatem bez wahania zabrać je ze sobą na dalekie wakacje, lub do podręcznej kosmetyczki i nosić w torebce – zawsze przy sobie. 
Najważniejszymi kryteriami, które towarzyszą zakupowi urządzeń turystycznych są ich wymiary, oraz waga. Praktycznie każdy z testowanych przeze mnie produktów mieścił się na dłoni. Wyjątek stanowiła lokówko-suszarka. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że dzięki niej możemy zrezygnować z zabierania na wakacje suszarki jestem skłonna wybaczyć producentowi te parę dodatkowych centymetrów :)


 
Waga każdego z urządzeń wynosi nie więcej niż kilkaset gramów. Aby sprawdzić, czy taki dodatek jest zauważalny i przeszkadza w codziennym życiu postanowiłam przeprowadzić specjalny test. Każdej ze swoich współlokatorek dorzuciłam do torebki po dwa urządzenia turystyczne. Żadna z dziewczyn nie zorientowała się, że je nosi – do czasu gdy jedna z nich umówiła się na niespodziewaną randkę. Znalezienie prostownicy w torebce w takiej sytuacji – bezcenne.
 
 


Zastanawiacie się pewnie jak wyglądają fryzury wykonane produktami turystycznymi. Czy ich jakość znacząco odbiega od stylizacji wykonanych standardowymi urządzeniami?

Absolutnie nie!

Zdjęcia przed i po:

Oczywiście w salonach fryzjerskich nie znajdziemy żadnego z produktów wersji mini. Ale dla standardowego, codziennego użytku nie ma tak naprawdę znaczenia, które z urządzeń wykorzystamy. A zawsze lepiej postawić na wygodę i mieć przy sobie lżejszy i poręczniejszy sprzęt turystyczny.

Każdy z testowanych przeze mnie produktów wyposażony był w powłokę ceramiczną. Dzięki niej urządzenia równomiernie się nagrzewały, co minimalizowało ryzyko przypalenia włosów. Powłoki ceramiczne są dość śliskie, co ułatwia również stylizację fryzury.


Szczerze mówiąc, jeśli o mnie chodzi to mini prostownica przy kręceniu włosów sprawdza się dużo lepiej, niż jej większa siostra, ponieważ loki (ze względu na mniejsze pole grzewcze) wychodzą drobniejsze i delikatniejsze niż te, robione standardową prostownicą.

 
Uważam, że jedyną wadą urządzeń turystycznych jest fakt, że przygotowanie niektórych fryzur zajmuje więcej czasu, niż w przypadku posłużenia się produktami pełnych wymiarów. Jednak warto zainwestować w sprzęt turystyczny, który przyda się nie tylko w trakcie dalekich podróży, ale również nie raz uratuje Ci życie przy okazji niespodziewanych spotkań.

 


100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj
Zobacz inne porady dotyczące wyboru sprzętu
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij

Ostatnio

dodane artykuły

Czy wybór procesora jest trudny? Na co zwrócić uwagę?

Sprawdź, jak wybrać wydajny procesor do komputera!
Zobacz więcej   

Hotspot w smartfonie – jak włączyć własne Wi-Fi w podróży?

Przekonaj się, czym jest i jak uruchomić hotspot Wi-Fi.
Zobacz więcej   

Co warto wiedzieć o Gorilla Glass?

Dowiedz się, czym jest Gorilla Glass!
Zobacz więcej   

Znajdź nas