Przejdź do opisu produktu

AlcoSense Ultra

alkomat

AlcoSense
nr kat.
1173417

Podaj numer katalogowy produktu podczas rozmowy z konsultantem.

855 855 855

pon.-pt. 8:00 - 21:00
sob. 9:00 - 18:00
niedz. 9:00 - 18:00

Rodzaj  elektrochemiczny
Funkcje dodatkowe  alkomat profesjonalny, kalendarz, kontrola stanu baterii, pamięć ilości pomiarów, pamięć ostatniego pomiaru, sensor elektrochemiczny, termometr
Zobacz pełny opis produktu

Opis produktu

AlcoSense Ultra alkomat elektrochemiczny

w zestawie 100 ustników profesjonalnych oraz futerał na alkomat.

Produkt dla Klientów szukających profesjonalnych rozwiązań z najwyższej półki. Wyjątkowa dokładność, wygoda i intuicja w użytkowaniu. AlcoSense Ultra wyprzedza konkurencję na rynku alkomatów zarówno pod względem ceny jak i dokładności przeprowadzanych testów. Posiadając w rękach alkomat Ultra mają Państwo możliwość przeprowadzania testów z dokładnością równą alkomatom policyjnym.

Charakterystyka:

  • Czujnik elektrochemiczny 200 mm2 – czujnik używany przez policję w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej
  • Asystent pomiaru BlowCoach – pomaga w prawidłowym wykonaniu testu
  • Lista krajów wraz z dopuszczalnymi limitami zawartości alkoholu w organizmie
  • Dostęp do wyników testów na komputerze po zaimportowaniu danych do PC
  • Zdobywca nagrody Red Dot Product Design w 2016 roku za najlepsze wzornictwo

Policyjny rodowód

AlcoSense Ultra to pierwszy dostępny dla użytkowników indywidualnych alkomat, który wyposażony został w czujnik tej samej wielkości (200mm²) jaki jest stosowany w urządzeniach używanych przez policję w Polsce, Wielkiej Brytanii oraz kilku innych krajach Unii Europejskiej.

Zaawansowany system badania próbki powietrza wraz z kompensacją temperatury

Urządzenie wyposażono w zaawansowany system badania wdmuchiwanego powietrza pozwalający na pozyskiwanie próbki oddechu z głębi płuc. Mierzy on ciśnienie, przepływ, objętość i natężenie wdmuchiwanego powietrza. Dodatkowo wskazania są dostrajane do temperatury urządzenia. Ponadto Asystent pomiaru BlowCoach™ wspomaga użytkownika w poprawnym wykonaniu testu.

Pamięć wyników i połączenie z komputerem

Ultra przechowuje w pamięci alkomatu aż do 128 ostatnich wyników testów wraz z informacją o dacie i godzinie ich przeprowadzenia. Port USB i oprogramowanie pozwalają na zgranie wyników testów na komputer wykorzystujący system operacyjny Windows w celu ich dalszej analizy i archiwizacji.

Asystent pomiaru BlowCoach™ (Patented by AlcoSense)

Asystent pomiaru wykorzystuje zaawansowaną technologię zaprojektowaną i opatentowaną przez firmę AlcoSense, która ułatwia użytkownikom poprawne wykonanie testu. Zbyt mocne lub zbyt słabe wdmuchiwanie próbki jest korygowane poprzez podpowiedzi udzielane użytkownikom i widoczne na ekranie urządzenia. Aby poprawnie przeprowadzić test należy dmuchać w ustnik w taki sposób, aby górny pasek ciśnienia znajdował się pośrodku skali, a dolny wypełniał się w miarę wdmuchiwania coraz większej ilości powietrza.

Gdy wdmuchiwanie próbki nie zostało wykonanie poprawnie alkomat podpowie rozwiązanie.

Dzięki podpowiedziom użytkownik bezproblemowo przeprowadzi kolejne pomiary. Asystent testu sprawia, że użytkowanie alkomatu jest intuicyjne i łatwe.

Wyeliminowanie ryzyka niedoszacowania odczytu

AlcoSense Ultra jest wyposażony w nowoczesne oprogramowanie zapobiegające niedoszacowaniu wyniku testu. Test wykonany tradycyjnym alkomatem jest pokazywany z dokładnością +/- X.XX. Przedział tolerancji dla urządzenia AlcoSense wynosi nie +/- 0,10 ‰ BAC, ale wyłącznie -0,00 ‰ BAC oraz +0,07 ‰ BAC . Oznacza to, że oprogramowanie alkomatu uwzględnia wyłącznie potencjalne „bezpieczne” przeszacowanie wyniku natomiast mamy pewność, że wynik nigdy nie będzie zaniżony!

Dowolny limit na świecie! (Patented by AlcoSense)

Za jednym naciśnięciem przycisku AlcoSense Ultra automatycznie ustawi limit spożycia alkoholu obowiązujący w wybranym przez nas kraju. W Menu należy wybrać Kraj w którym będziemy uczestnikiem ruchu drogowego, a alkomat automatycznie ustawi limit alkoholu zgodny z obowiązującym w danym kraju prawem. Ponadto program ustawi limit, jednostkę miary oraz wartość współczynnika BBR. Łatwa możliwość aktualizacji bazy limitów urządzenia dzięki użyciu oprogramowania dostępnego na stronie. Wygodne rozwiązanie dla osób podróżujących samochodem po Europie i świecie.

Możliwość manualnego ustawienia dowolnego limitu, na przykład połowę dozwolonego prawem limitu poprzez wybór stosownej opcji w Menu (opcja Ustaw limit).

Wyróżnienia i nagrody

AlcoSense Ultra i Pro otrzymały prestiżową nagrodę Red Dot przyznaną za wzornictwo, wysoką jakość i innowacyjność produktów. W poprzednich latach laureatami były takie firmy, jak Apple (2001), BMW (2007), LG (2008), Porsche Design (2012), Lenowo (2013), Bose (2014) i Dell (2015).

Dokładny i czytelny wynik

Alkomat wyposażono w 1,8 calowy wyświetlacz LCD. Urządzenie dokładnie mierzy zawartość alkoholu w organizmie a wynik jest dla użytkownika czytelny. Wynik przedstawiany jest w następujących jednostkach miary: zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu (mg/l lub µg/100ml) lub promili we krwi (%BAC lub ‰BAC). Jeśli wynik testu przekracza limit lub jest blisko granicy, AlcoSense Ultra poinformuje o tym użytkownika urządzenia. Na ekranie pojawi się ikona informująca o zakazie prowadzania pojazdu.

Czas potrzebny na wytrzeźwienie i alarm powtórnego pomiaru

Alcosense Ultra oszacuje czas, który musi upłynąć do momentu wytrzeźwienia. Informacja o przybliżonym czasie pojawi się w postaci widocznych na rysunkach komunikatów. Po naciśnięciu przycisku ikony alarmu Ultra automatycznie przypomni o konieczności ponownego przeprowadzenia testu.

Pamięć wyników

Ultra przechowuje w pamięci urządzenia aż do 128 ostatnich wyników testów wraz z informacją o dacie i godzinie ich przeprowadzenia. Dla celów dalszej analizy i przechowywania danych mogą Państwo wyniki przeprowadzonych pomiarów zarchiwizować na komputerze osobistym posiadającym system operacyjny Windows. Do tego celu należy pobrać oprogramowanie dostępne na stronie www.alcosense.pl a następnie połączyć alkomat z komputerem za pośrednictwem portu Micro USB.

Podświetlane gniazdo uchwytu ustnika

Dzięki wyposażeniu alkomatu AlcoSense Ultra w podświetlane gniazdo uchwytu ustnika można bezproblemowo umieścić ustnik w alkomacie przy słabym oświetleniu. Urządzenie współpracuje z profesjonalnymi ustnikami z blokadą powrotną przepływu powietrza oraz ustnikami standardowymi.

Powiadomienie o rekalibracji

Każdy alkomat wymaga ponownej kalibracji po pewnym okresie użytkowania. AlcoSense Ultra został fabrycznie skalibrowany na okres 12 miesięcy od daty pierwszego użycia przez nabywcę. Alkomat przypomni o potrzebie ponownego skalibrowania po upływie 11 miesięcy. Gdy upłynie okresu ważności kalibracji alkomatu prosimy o odesłanie urządzenia do autoryzowanego serwisu AlcoSense. Produkt zostanie poddany procesowi ponownej kalibracji i alkomat zostanie odesłany do Państwa. Regularne kalibrowanie urządzenia jest niezwykle ważne, aby zapewnić użytkownikowi wiarygodność testu i bezproblemowe korzystania z urządzenia.

 

Zakres temperatury użytkowania

Gdy użytkujemy alkomat w zakresie temperatur poniżej +5°C oraz powyżej +40°C może wystąpić ryzyko uzyskania błędnych wyników (zakres temperatur dotyczy faktycznej temperatury alkomatu, a nie otoczenia, w którym przeprowadzany jest pomiar).

Alkomat AlcoSense Ultra poinformuje, jeśli urządzenie będzie pracowało poza dozwolonym zakresem temperatur. W odróżnieniu od tradycyjnych alkomatów AlcoSense Ultra nie pozwoli wykonać testu, gdy zachodzi ryzyko uzyskania wyniku potencjalnie obarczonego błędem.

Ochrona czujnika przed przeciążeniem

Zjawisko przeciążenia czujnika może wystąpić w każdym alkomacie, w tym także w urządzeniach policyjnych. Spowodowane jest to bardzo wysokim stężeniem alkoholu w wydychanym powietrzu, które występuje na skutek przeprowadzenia testu krótko po spożyciu mocnego alkoholu. Podwyższona zawartość alkoholu w ustach może spowodować chwilowe rozregulowanie czujnika. AlcoSense Ultra chroni użytkownika przed niedokładnym pomiarem wynikającym z przeciążenia czujnika.

Dla bezpieczeństwa użytkownika AlcoSense Ultra przejdzie w tryb ochronny, który pozwoli sensorowi na pełną autoregenerację przed dopuszczeniem do kolejnych pomiarów

Gwarantowana jakość i niezawodność

AlcoSense Ultra wyprodukowano zgodnie z wymogami ISO 13485 – międzynarodowej normy wyrobów medycznych gwarantującej najwyższą jakość i zaufanie do produktu. Przed opuszczeniem fabryki po kalibracji każdy alkomat jest trzykrotnie testowany, aby zapewnić dokładność i pewność odczytu.

Dane techniczne

alkomat AlcoSense Ultra

Rodzaj  elektrochemiczny
Dokładność prezentowanego wyniku 0,001 ‰
Zakres pomiaru 0 - 4 ‰
Możliwość kalibracji tak
Wymaga ustnika tak
Liczba ustników w komplecie  100
Zasilanie  bateryjne, 3 x AAA 1,5 V
Funkcje dodatkowe  alkomat profesjonalny, kalendarz, kontrola stanu baterii, pamięć ilości pomiarów, pamięć ostatniego pomiaru, sensor elektrochemiczny, termometr
Parametry fizyczne   
Waga (z bateriami) 152 g
Wymiary  55 x 107 x mm
Wymiary opakowania  21 x 13,50 x 13,50 cm
Waga z opakowaniem  0,90 kg
Wyposażenie   
  instrukcja obsługi, ustniki, kabel USB, etui
Gwarancja   
Gwarancja  od 2 do 3 lat zgodnie z informacjami Gwaranta
Producent   
Nazwa producenta / importera  APN Promise S.A.
Znak zgodności   
Znak zgodności 
Zgłoś błąd na tej stronie
Znajdź podobne produkty
  • Marka: AlcoSense
  • Możliwość kalibracji: tak
  • Rodzaj: elektrochemiczny

Ocena klientów

5 na podstawie 33 ocen
5
(33)
4
(0)
3
(0)
2
(0)
1
(0)
Najwyżej ocenione zalety:
  • łatwość użycia
  • precyzja pomiaru
100% osób oceniło ten produkt wysoko
Wczytywanie...
domyślne
pozytywne
negatywne
najświeższe
najstarsze
najbardziej przydatne
najmniej przydatne
wszystkie
wszystkie
DOBRY WYBÓR
łatwość użycia:
precyzja pomiaru:
wygląd:
jakość konstrukcji:
15-11-2021,
Jarek Ch
Potwierdzony zakup

Precyzyjny, szybki pomiar. B. dobre wykonanie. Duży zapas ustników, etui w komplecie. Polecam dla tych którzy chcą mieć pewny i wiarygodny alkomat a nie zabawkę.

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (0) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Wydaje się byś godnym zaufania
łatwość użycia:
precyzja pomiaru:
wygląd:
jakość konstrukcji:
05-12-2021,
daro_me
Potwierdzony zakup

Na wstępie muszę dodać, że do dodania opinii zmobilizowała mnie dodatkowe 25 szt. ustników jakie mogę dostać od producenta. Alkomat używam tydzień. Jest mały, poręczny z porządnym etui wiec mogę go bez obaw trzymać w schowku samochodu. Duża liczba ustników, to duży plus. Dmuchałem kilka razy, odczucia są pozytywnie i na chwilę obecną ufam wyświetlanym wynikom. Dmuchanie też nie sprawia problemu :) Łatwy w obsłudze. Ustawienie go pod swoje preferencje, nie sprawiło mi żadnych problemów. Cena kalibracji dość duża jak na ten segment, lecz dla mnie ma to mniejsze znaczenie. Ma działać. Mam nadzieję że za rok i za dwa lata użytkowania sprzętu moja opinia będzie na plus lub na duży plus.

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (0) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
AlcoSense Ultra
łatwość użycia:
precyzja pomiaru:
wygląd:
jakość konstrukcji:
07-01-2022,
wiewiur32
Potwierdzony zakup

Bardzo dobry tylko nie wiem jak będzie z czyszczeniem bo dopiero będzie za rok ale na razie sprawa się bardzo dobrze łatwy w obsłudze i informuje za ile god będziesz trzeżwy i dokładny

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (0) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Porządny produkt.
łatwość użycia:
precyzja pomiaru:
wygląd:
jakość konstrukcji:
03-08-2021,
EP
Potwierdzony zakup

Schludne wykonanie. Pokazuje czas do możliwości prowadzenia pojazdu. Praktyczne etui ułatwiające przechowywanie.

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (0) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Świetny wybór
łatwość użycia:
precyzja pomiaru:
wygląd:
jakość konstrukcji:
19-09-2021,
Paweł
Potwierdzony zakup

Wysoka jakość wykonania, bardzo prosty w obsłudze - posiada wskaźnik, który informuje, w jaki sposób należy dmuchać. W komplecie bardzo dużo ustników. Polecam.

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (0) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Bardzo dobry produkt
łatwość użycia:
precyzja pomiaru:
wygląd:
jakość konstrukcji:
24-11-2021,
Joanna
Potwierdzony zakup

Łatwość użytkowania, jasne instrukcje, świetny design, czuły. Nie ma się czego przyczepić.

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (0) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Dobry zakup i w końcu święty spokój.
łatwość użycia:
precyzja pomiaru:
wygląd:
jakość konstrukcji:
27-12-2021,
iplyr
Potwierdzony zakup

Dokładny, bardzo poręczny, mały, ładny design, bardzo duży zapas ustników, prosty w użyciu i obsłudze. Od jakiegoś czasu był planowany zakup, ale inne modele, tańsze jakoś nie przekonywały. Ten jak na razie wydaje się być bardzo dobrym zakupem. Najważniejsze, że spełnia swoje zadanie i poprawia w ten sposób poziom bezpieczeństwa. W zasadzie to powinien być powszechnie używanym urządzeniem.

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (0) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Bardzo udany zakup
łatwość użycia:
precyzja pomiaru:
wygląd:
jakość konstrukcji:
17-12-2019,
Tom
Potwierdzony zakup

Korzystam z alkomatu prawie rok. Posiadam już jeden innej firmy, ale ten to rewelacja. W lutym czeka mnie kalibracja. Do tej pory spełniał swoją rolę bez problemów. Bardzo dokładny, szybki, poręczny.

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (1) (1) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Alcosense ultra
łatwość użycia:
precyzja pomiaru:
wygląd:
jakość konstrukcji:
24-03-2019,
klient, Kielce
Potwierdzony zakup

Urządzenie kupiłem zachęcony testem przeprowadzonym na jednym z portali internetowych. Użytkowanie bardzo łatwe, wszystkie zalety wymieniane w teście sprawdzają się/ są obecne w użytkowaniu. Zdecydowanie polecam.

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (0) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
alkomat ultra
łatwość użycia:
precyzja pomiaru:
wygląd:
jakość konstrukcji:
20-03-2019,
izapaw
Potwierdzony zakup

Super urządzenie, sprawdzane z policyjnym, takie same wskazania, człowiekowi wydaje się że jest trzeźwy, ale może się nie miło zdziwić podczas kontroli policyjnej na drugi dzień, z tym urządzeniem to nie może wystąpić.

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (0) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Jest to opinia potwierdzona zakupem. Gwarantujemy, że autor tej opinii kupił w sklepie RTV EURO AGD opisywany produkt. Możesz być pewien, że zna ten model. Masz pytania? Zadaj je!
Jest to opinia niezależnego eksperta. Opinia powstała w wyniku testów recenzowanego produktu.
Wczytywanie...
domyślne
pozytywne
negatywne
najświeższe
najstarsze
najbardziej przydatne
najmniej przydatne
wszystkie
wszystkie

Pytania i odpowiedzi (1)

Powiadom o pytaniach
Dzień dobry jaki rozmiar czujnika jest w alkomacie promiler 9000 lite a w alcosense ultra 3 w obu przypadkach ustniki są wielokrotnego użytku ? Jaki okres kalibracji i gwarancji jest przy kupnie ? I ktory alkomat z tych dwoch jest wart kupna.dziekuje za odpowiedź i pozdrawiam
Informacje do wydruku
Powyższe informacje pochodzą ze strony euro.com.pl. W celu przeczytania opinii, pytań i odpowiedzi, promocji i innych informacji dotyczących AlcoSense Ultra, wpisz 1173417 w wyszukiwarce euro.com.pl.