Przejdź do opisu produktu

AlcoSense Pro

alkomat

AlcoSense
nr kat.
1173416

Podaj numer katalogowy produktu podczas rozmowy z konsultantem.

855 855 855

pon.-pt. 8:00 - 21:00
sob. 9:00 - 18:00
niedz. 9:00 - 18:00

Rodzaj  elektrochemiczny
Funkcje dodatkowe  kalendarz, kontrola stanu baterii, pamięć ilości pomiarów, sensor elektrochemiczny, termometr, zegar
Zobacz pełny opis produktu

Opis produktu

AlcoSense Pro alkomat elektrochemiczny

Wyjątkowa dokładność pomiarów zbliżona do „alkomatów policyjnych”. Alkomat AlcoSense Pro w swoim przedziale cenowym jest prawdopodobnie najbardziej zaawansowanym urządzeniem dostępnym na naszym rynku. Alkomat wyposażono w chronione patentem rozwiązania, które wpływają na jego niezwykłą funkcjonalność.

Charakterystyka:

  • Czujnik elektrochemiczny 121mm2 – mniejsza wersja sensora używanego przez policję w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej
  • Asystent Pomiaru Blow Coach – pomaga w prawidłowym przeprowadzeniu testu
  • Oszacowanie czasu potrzebnego do wytrzeźwienia i przypomnienie o potrzebie powtórnego testu
  • Lista krajów wraz z dopuszczalnymi limitami zawartości alkoholu w organizmie
  • Nagrody za najlepsze wzornictwo produktu: 2016 Red Dot Product Design

Profesjonalna dokładność

Urządzenie wyposażono w profesjonalny czujnik wielkości 121mm2. Jest to pomniejszona wersja sensora 200mm2 używanego przez policję w Polsce, Wielkiej Brytanii oraz innych krajach Unii Europejskiej. Wyjątkowa dokładność przeprowadzanych testów.

Zaawansowany system badania próbki powietrza wraz z kompensacją temperatury

Urządzenie wyposażono w zaawansowany system badania wdmuchiwanego powietrza pozwalający na pozyskiwanie próbki oddechu z głębi płuc. Mierzy on ciśnienie, przepływ, objętość i natężenie wdmuchiwanego powietrza. Ponadto wskazania są dostrajane do temperatury urządzenia. Asystent pomiaru BlowCoach™ wspomaga użytkownika w poprawnym wykonaniu testu.

Asystent pomiaru BlowCoach™ (Patented by AlcoSense)

Asystent pomiaru wykorzystuje zaawansowaną technologię zaprojektowaną i opatentowaną przez firmę AlcoSense, która ułatwia użytkownikom poprawne wykonanie testu. Zbyt mocne lub zbyt słabe wdmuchiwanie próbki jest skorygowane poprzez podpowiedzi udzielane użytkownikom i widoczne na ekranie urządzenia. Aby poprawnie przeprowadzić test należy dmuchać w ustnik w taki sposób, aby górny pasek ciśnienia znajdował się pośrodku skali, a dolny wypełniał się w miarę wdmuchiwania coraz większej ilości powietrza.

Gdy wdmuchiwanie próbki nie zostało wykonanie poprawnie alkomat podpowie rozwiązanie.

Asystent pomiaru sprawia, że wykonanie testu nie sprawia użytkownikom żadnych problemów.

Wyeliminowanie ryzyka niedoszacowania wyniku testu

AlcoSense Pro jest wyposażony w nowoczesne oprogramowanie zapobiegające niedoszacowaniu wyniku testu. Test wykonany tradycyjnym alkomatem jest pokazywany z dokładnością +/- X.XX. Przedział tolerancji dla urządzenia AlcoSense wynosi nie +/- 0,10 ‰ BAC, ale wyłącznie -0,00 ‰ BAC oraz +0,10 ‰ BAC. Oprogramowanie alkomatu uwzględnia wyłącznie potencjalne „bezpieczne” przeszacowanie wyniku natomiast mamy pewność, że wynik nigdy nie będzie zaniżony!

Dowolny limit na świecie! (Patented by AlcoSense)

Za jednym naciśnięciem przycisku AlcoSense Pro automatycznie ustawi limit spożycia alkoholu obowiązujący w wybranym przez nas kraju. W Menu należy wybrać Kraj w którym będziemy uczestnikiem ruchu drogowego a alkomat automatycznie ustawi limit alkoholu zgodny z obowiązującym w danym kraju prawem. Ponadto program ustawi limit, jednostkę miary oraz wartość współczynnika BBR. Łatwa możliwość aktualizacji bazy limitów urządzenia dzięki użyciu oprogramowania dostępnego na stronie. Wygodne rozwiązanie dla osób podróżujących samochodem po Europie i świecie.

Możliwość manualnego ustawienia dowolnego limitu, na przykład połowę dozwolonego prawem limitu poprzez wybór stosownej opcji w Menu (opcja Ustaw limit).

Wyróżnienia i nagrody

AlcoSense Pro i Ultra otrzymały prestiżową nagrodę Red Dot przyznaną za wzornictwo, wysoką jakość i innowacyjność produktów. W poprzednich latach laureatami były takie firmy, jak Apple (2001), BMW (2007), LG (2008), Porsche Design (2012), Lenowo (2013), Bose (2014) i Dell (2015).

Dokładny i czytelny wynik

Alkomat wyposażono w 1,8 calowy wyświetlacz LCD. Urządzenie dokładnie mierzy zawartość alkoholu w organizmie a wynik jest dla użytkownika czytelny. Wynik przedstawiany jest w następujących jednostkach miary: zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu (mg/l lub µg/100ml) lub promili we krwi (%BAC lub ‰BAC). Jeśli wynik testu przekracza limit lub jest blisko granicy, AlcoSense Pro poinformuje o tym użytkownika urządzenia. Na ekranie pojawi się ikona informująca o zakazie prowadzania pojazdu.

Oszacowanie czasu potrzebnego do wytrzeźwienia i przypomnienie o powtórnym teście

Alcosense Pro oszacuje czas, który musi upłynąć do momentu wytrzeźwienia. Informacja o przybliżonym czasie pojawi się w postaci widocznych na rysunkach komunikatów. Po naciśnięciu przycisku ikony alarmu Pro automatycznie przypomni o konieczności ponownego przeprowadzenia testu.

Pamięć wyników testów

Pro przechowuje w pamięci urządzenia aż do 128 ostatnich wyników testów wraz z informacją o dacie i godzinie ich przeprowadzenia.

Podświetlane gniazdo uchwytu ustnika

Dzięki wyposażeniu alkomatu AlcoSense Pro w podświetlane gniazdo uchwytu ustnika można bezproblemowo umieścić ustnik w alkomacie przy słabym oświetleniu. Urządzenie współpracuje z profesjonalnymi ustnikami z blokadą powrotną przepływu powietrza oraz ustnikami standardowymi.

Powiadomienie o rekalibracji

Każdy alkomat wymaga ponownej kalibracji po pewnym okresie użytkowania. AlcoSense Pro został fabrycznie skalibrowany na okres 12 miesięcy od daty pierwszego użycia przez nabywcę. Alkomat przypomni o potrzebie ponownego skalibrowania po upływie 11 miesięcy. Gdy upłynie okres ważności kalibracji alkomatu prosimy o odesłanie urządzenia do autoryzowanego serwisu AlcoSense. Urządzenie zostanie poddane procesowi kalibracji i alkomat zostanie odesłany do Państwa. Regularne kalibrowanie alkomatu jest niezwykle ważne, aby zapewnić wiarygodność testu i bezproblemowe korzystania z urządzenia.

 

Zakres temperatury użytkowania

Gdy użytkujemy alkomat w zakresie temperatur poniżej +5°C oraz powyżej +40°C może wystąpić ryzyko uzyskania błędnych wyników (zakres temperatur dotyczy faktycznej temperatury alkomatu, a nie otoczenia, w którym przeprowadzany jest pomiar).

Alkomat AlcoSense Pro poinformuje, jeśli urządzenie będzie pracowało poza dozwolonym zakresem temperatur. W odróżnieniu od tradycyjnych alkomatów AlcoSense Pro nie pozwoli wykonać testu, gdy zachodzi ryzyko uzyskania wyniku potencjalnie obarczonego błędem.

Ochrona czujnika przed przeciążeniem

Zjawisko przeciążenia czujnika może wystąpić w każdym alkomacie, w tym także w urządzeniach policyjnych. Spowodowane jest to bardzo wysokim stężeniem alkoholu w wydychanym powietrzu, które występuje na skutek przeprowadzenia testu krótko po spożyciu mocnego alkoholu. Podwyższona zawartość alkoholu w ustach może spowodować chwilowe rozregulowanie czujnika. AlcoSense Pro chroni użytkownika przed niedokładnym pomiarem wynikającym z przeciążenia czujnika.

Dla bezpieczeństwa użytkownika AlcoSense Pro przejdzie w tryb ochronny, który pozwoli sensorowi na pełną autoregenerację przed dopuszczeniem do kolejnych pomiarów

Gwarantowana jakość i niezawodność

AlcoSense Pro wyprodukowano zgodnie z wymogami ISO 13485 – międzynarodowej normy wyrobów medycznych gwarantującej najwyższą jakość i zaufanie do produktu. Przed opuszczeniem fabryki po kalibracji każdy alkomat jest trzykrotnie testowany, aby zapewnić dokładność i pewność odczytu.

Dane techniczne

alkomat AlcoSense Pro

Rodzaj  elektrochemiczny
Dokładność prezentowanego wyniku 0,001 ‰
Zakres pomiaru 0 - 4 ‰
Precyzja pomiaru  +/- 0,01 ‰
Możliwość kalibracji tak
Wymaga ustnika tak
Liczba ustników w komplecie  5
Zasilanie  bateryjne, 3 x AAA 1,5 V
Funkcje dodatkowe  kalendarz, kontrola stanu baterii, pamięć ilości pomiarów, sensor elektrochemiczny, termometr, zegar
Parametry fizyczne   
Waga (z bateriami) 147 g
Wymiary  55 x 107 x 29 mm
Wymiary opakowania  21 x 14 x 5 cm
Waga z opakowaniem  0,40 kg
Wyposażenie   
  instrukcja obsługi, ustniki, kabel USB
Gwarancja   
Gwarancja  od 2 do 3 lat zgodnie z informacjami Gwaranta
Producent   
Nazwa producenta / importera  APN Promise S.A.
Znak zgodności   
Znak zgodności 
Zgłoś błąd na tej stronie
Znajdź podobne produkty
  • Marka: AlcoSense
  • Możliwość kalibracji: tak
  • Rodzaj: elektrochemiczny

Ocena klientów

5 na podstawie 74 ocen
5
(73)
4
(1)
3
(0)
2
(0)
1
(0)
Najwyżej ocenione zalety:
  • łatwość użycia
  • precyzja pomiaru
100% osób oceniło ten produkt wysoko
Wczytywanie...
domyślne
pozytywne
negatywne
najświeższe
najstarsze
najbardziej przydatne
najmniej przydatne
wszystkie
wszystkie
Alco sense
łatwość użycia:
precyzja pomiaru:
wygląd:
jakość konstrukcji:
03-09-2021,
Mario
Potwierdzony zakup

Jest okkkkk naprawdę fajne urządzenie

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (0) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Alkomat AlcoSense Pro
łatwość użycia:
precyzja pomiaru:
wygląd:
jakość konstrukcji:
04-11-2021,
Andre
Potwierdzony zakup

Bardzo dobry sprzęt. Dokonałem zakupu posiłkując się opiniami w internecie oraz testami na YT. Urządzenie działa tak jak trzeba i wydaje się być bardzo przydatną rzeczą. Pomocną w określonych sytuacjach ;) Wykonanie solidne, instrukcja bardzo dobra. Schludnie zapakowane. Co prawda przy tej cenie etui powinno być w zestawie, no ale ponoć nie można mieć wszystkiego :)

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (1) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
AlcoSense Pro - Polecam
łatwość użycia:
precyzja pomiaru:
wygląd:
jakość konstrukcji:
05-12-2021,
Użytkownik
Potwierdzony zakup

Na zakup tego konkretnego produktu zdecydowałem się dzięki pozytywnym testom i opiniom w internecie oraz poleceniu przez moich znajomych. W porównaniu do mojego poprzedniego alkomatu ten jest znacznie lepiej wykonany, szybki w działaniu oraz prosty w obsłudze. Jedyne czego chciałoby się mieć dodatkowo w tej cenie to futerał ochronny tak aby w codziennym użytkowaniu ten pięknie wykonany alkomat się nie zniszczył. Wszystkim niezdecydowanym polecam.

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (0) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
AlcoSense Pro
łatwość użycia:
precyzja pomiaru:
wygląd:
jakość konstrukcji:
28-12-2021,
alice
Potwierdzony zakup

Produkt w pełni spełnia moje oczekiwania, jest dobrze wykonany, a co najważniejsze dokonuje rzetelnych pomiarów polecam!

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (0) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
AlcoSense Pro
łatwość użycia:
precyzja pomiaru:
wygląd:
jakość konstrukcji:
17-01-2022,
Vicky18130
Potwierdzony zakup

Alkomat użytkujemy od 3 tygodni i jesteśmy mega zadowoleni z zakupu. Na zakup zdecydowaliśmy się przede wszystkim dzięki opinii znajomym, którzy użytkują go od ponad roku i są nim zachwyceni, zresztą my tak samo. Jest mały, poręczny, bardzo prosty w obsłudze, ma duży wyświetlacz i precyzyjny pomiar. Plusem jest także możliwość wyboru kraju. Choć trochę kosztuje to jest wart swojej ceny i naprawdę szczerze go polecam :) To najlepszy świąteczny prezent jaki sobie sprawiliśmy :)

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (0) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
AlcoSense Pro
łatwość użycia:
precyzja pomiaru:
wygląd:
jakość konstrukcji:
01-09-2021,
Witek
Potwierdzony zakup

Zakup dokonany na podstawie recenzji i opinii internetowych. Produkt od samego początku robi dobre wrażenie, a co najważniejsze, jego główna funkcja działa bez zarzutu. Szybki i precyzyjny pomiar. Polecam każdemu kto poszukuje dobrego alkomatu.

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (0) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Alkomat na +
łatwość użycia:
precyzja pomiaru:
wygląd:
jakość konstrukcji:
21-09-2021,
Bogusia
Potwierdzony zakup

Długo zastanawialiśmy się nad zakupem alkomatu aż wybór padł na AlcoSense Pro i nie żałujemy swojej decyzji. Alkomat jest poręczny, łatwy w obsłudze, czytelny, a przede wszystkim dokładny wszystko czego potrzeba na duży plus. Najważniejszym plusem jest to, że teraz bez obaw można wsiąść za kółko bez stresu przed podróżą. Bardzo polecam!

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (0) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Alkomat AlcoSense Pro
łatwość użycia:
precyzja pomiaru:
wygląd:
jakość konstrukcji:
12-11-2021,
Beta320
Potwierdzony zakup

Dokonałem zakupu na podstawie wielu pozytywnych opinii na temat tego produktu - i się nie zawiodłem. Pro jest naprawdę profesjonalne! Czytelny kolorowy wyświetlacz, rzeczowa instrukcja obsługi, pomocne wskazania dotyczące limitów w różnych krajach i czasu potrzebnego do wyzerowania pomiaru. Po co się denerwować przed wsiadaniem za kierownicę - zdecydowane polecam!

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (0) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
polecam
łatwość użycia:
precyzja pomiaru:
wygląd:
jakość konstrukcji:
03-11-2021,
MIRRO
Potwierdzony zakup

Wygląda super więc zaczynam testy..:)

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (0) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Świetny produkt
łatwość użycia:
precyzja pomiaru:
wygląd:
jakość konstrukcji:
08-12-2021,
LXS
Potwierdzony zakup

Długo zastanawiałem się nad zakupem alkomatu, przeglądałem wiele testów na YT i czytałem wiele opinii, aż w końcu trafiłem na ten alkomat, jest świetny, prosty w użytkowaniu, z historią pomiarów, zasilany na baterie, z możliwością aktualizacji oprogramowania, sam alkomat jest rozsuwany z dwóch części, bez problemu można go schować do walizki i zabrać ze sobą w podróż, a dzięki wbudowanej bazie limitów obowiązujących w innych krajach, bez problemu można ustawić dopuszczalną wartość obowiązującą w danym kraju. Polecam ze względu na bardzo dobre parametry pomiarowe.

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (0) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Jest to opinia potwierdzona zakupem. Gwarantujemy, że autor tej opinii kupił w sklepie RTV EURO AGD opisywany produkt. Możesz być pewien, że zna ten model. Masz pytania? Zadaj je!
Jest to opinia niezależnego eksperta. Opinia powstała w wyniku testów recenzowanego produktu.
Wczytywanie...
domyślne
pozytywne
negatywne
najświeższe
najstarsze
najbardziej przydatne
najmniej przydatne
wszystkie
wszystkie

Pytania i odpowiedzi (1)

Powiadom o pytaniach
Witam, Czy po upływie 12 miesięcy będzie możliwe dalsze użytkowanie bez przeprowadzania re-kalibracji ? Czy alkomat zostanie zablokowany do czasu dokonania kalibracji ?
Informacje do wydruku
Powyższe informacje pochodzą ze strony euro.com.pl. W celu przeczytania opinii, pytań i odpowiedzi, promocji i innych informacji dotyczących AlcoSense Pro, wpisz 1173416 w wyszukiwarce euro.com.pl.