Sklepy
855 855 855
Obserwowane
Koszyk
Euro Hit Cenowy - baner domyślny - belka 396x116
Majowe inspiracje - 0524 - belka 1024x85

Mikrofony konferencyjne (5)

Mikrofon Savio Sonar Pro Przewodowy Pojemnościowy Czarny
  • Typ podłączenia:  przewodowy
  • Złącze:  USB, USB-C
  • Długość przewodu:  1,8 m
  • Pasmo przenoszenia:  60 Hz - 18 kHz
Mikrofon Natec BEE Przewodowy Pojemnościowy Czarny
  • Typ podłączenia:  przewodowy
  • Złącze:  3,5 mm
  • Długość przewodu:  1,8 m
  • Pasmo przenoszenia:  50 Hz - 16 kHz
Zobaczyłeś 5 z 5 produktów

Mikrofon konferencyjny – specyfikacja

Mikrofon konferencyjny to sprzęt niezbędny na wszelkiego rodzaju eventach, podczas których osoby przemawiają do publiczności w dużej sali. Wzmocnienie dźwięku jest wtedy konieczne, a wybierając konkretny model, warto zwrócić uwagę na podstawową klasyfikację tych urządzeń. Mikrofony konferencyjne występują w wersjach dynamicznych i pojemnościowych. Mikrofony dynamiczne są wytrzymałe na uszkodzenia i sprawdzą się nawet na zewnątrz, ale cechują się mniejszą czułością niż mikrofony pojemnościowe. Te ostatnie wyłapują bowiem nawet najcichsze dźwięki, ale nie nadają się zbytnio do spotkań na zewnątrz. Dobrze spiszą się natomiast w niewielkich pomieszczeniach. Poza tym wyróżnić można także mikrofony konferencyjne wielokierunkowe i jednokierunkowe. Pierwszy typ rejestruje wszystkie dźwięki dookoła, a drugi wychwytuje fale dźwiękowe tylko z jednej strony.

Zastosowanie mikrofonów konferencyjnych

Konferencje, wykłady czy prelekcje to najczęstsze okazje, podczas których wykorzystuje się mikrofony konferencyjne. Poszczególne modele różnią się od siebie m.in. złączami. To ważne, by dobrać model mikrofonu, który będzie można podłączyć w konkretnym miejscu do konkretnego sprzętu. Może to być np. mikrofon konferencyjny USB, XLR czy 3,5 mm. Mikrofony konferencyjne można stosować nie tylko podczas spotkań na salach wykładowych, ale także podczas eventów online. Są one w stanie zapewnić dobrą jakość dźwięku po podłączeniu do komputera.

Różnorodność mikrofonów do sali konferencyjnej

Mikrofon do sali konferencyjnej może mieć różny kształt, design i specyfikację. Często spotyka się mikrofony w postaci niewielkiej kulki umieszczone na długiej, regulowanej szyjce, która jest przytwierdzona do podstawy. Dzięki elastyczności szyjki prelegent jest w stanie dopasować wysokość czy kierunek mikrofonu do własnych potrzeb. Modele te nazywa się mikrofonami z gęsią szyją. Wiele osób decyduje się także na niewielkie urządzenia na podstawce, które można ustawić na biurku czy stoliku. Niektóre z nich są płaskie, a niektóre kształtem przypominają mały walec. Poza wspomnianymi już jedno- i wielokierunkowymi mikrofonami konferencyjnymi na rynku są także mikrofony stereo. Model ten zapewnia przestrzenność rejestrowanego dźwięku.

Mikrofon konferencyjny – ceny i opinie

Ceny mikrofonów konferencyjnych są bardzo zróżnicowane. Przykładowo niektóre modele mikrofonów Natec można kupić już za kilkadziesiąt złotych, a niektóre mikrofony Takstar warte są nawet kilkaset złotych. Wiele zależy od jakości przekazywanego dźwięku (czułość, pasmo przenoszenia), typu podłączenia, a także rodzaju (pojemnościowy, dynamiczny). Przed wyborem własnego modelu koniecznie przeczytaj opinie o mikrofonach konferencyjnych innych użytkowników. Może okazać się, że wcale nie potrzebujesz najdroższego sprzętu, by sprawdził się na organizowanej przez Ciebie konferencji czy innym wydarzeniu.
Więcej