Data publikacji: 21 marca 2019
Autor: Sara
ARTYKUŁ - RECENZJA PRODUKTOWA

Ranking najlepszych antywirusów 2019

Poleć znajomemu Drukuj

Antywirus jest niezbędnym programem w dobie stałego połączenia z internetem. Tego typu aplikacje mają coraz bardziej zaawansowane funkcje, pozwalające np. na biometryczne zabezpieczenie Twoich plików. Zobacz najlepsze programy antywirusowe na komputer i urządzenia przenośne.

Program antywirusowy

LISTING PRODUKTÓW

McAfee Mobile Security

G Data Internet Security

Kaspersky Internet Security Multi

Symantec Norton Security 3.0 Deluxe

McAfee LiveSafe

5. Antywirus McAfee Mobile Security

OCENA PRODUKTU: 8/10

McAfee Mobile SecurityJeśli zastanawiasz się, jaki antywirus może zabezpieczyć Twojego smartfona lub tablet, polecamy program McAfee Mobile Security. Został on opracowany z myślą o urządzeniach przenośnych.
Ten antywirus zapewnia ochronę w czasie rzeczywistym. Poszukuje złośliwego kodu w aplikacjach, plikach i na kartach SD. Funkcja Wi-Fi Program McAfee Mobile Security powiadomi Cię, gdy połączysz się z niezabezpieczoną siecią Wi-Fi. Aplikacja poinformuje Cię, gdy ktoś będzie chciał śledzić Twoją aktywność w sieci i automatycznie przerwie połączenie, jeśli zostanie podjęta taka próba.
Co więcej, jeśli będziesz przeglądał internet, McAfee Mobile Security jeszcze przed załadowaniem danej strony WWW sprawdzi ją pod kątem bezpieczeństwa. Zablokuje też witryny służące do wyłudzania informacji, zweryfikuje kody QR czy łącza w wiadomościach tekstowych i serwisach społecznościowych.
Dzięki McAfee Mobile Security możesz zlokalizować i zablokować telefon, gdy go zgubisz lub zostanie on skradziony. Masz też możliwość zdalnego wyczyszczenia danych. Telefon może sam dyskretnie zrobić zdjęcie osobie, która wpisze kilkukrotnie zły PIN w Twoim smartfonie.

 

PARAMETRY

Wersja językowa: polska

Liczba urządzeń: 1

Kompatybilne systemy operacyjne: Android

Kompatybilne urządzenia: smartfon, tablet multimedialny

PLUSY

+ stworzony specjalnie na urządzenia mobilne

+ wiele funkcji chroniących sprzęt

+ możliwość zdalnego zabezpieczenia danych i zlokalizowania urządzenia

+ przystępna cena

MINUSY

− tylko na urządzenia z Androidem

4. Antywirus G Data Internet Security

OCENA PRODUKTU: 8/10

G Data Internet SecurityG Data Internet Security to antywirus, który zainstalujesz na komputerze z Windowsem lub urządzeniu przenośnym z systemem Android. Chroni przed wirusami i trojanami, a także przed atakami hakerskimi, wykorzystując zaawansowaną zaporę sieciową.
G Data Internet Security skanuje nawet zaszyfrowane wiadomości e-mail, eliminuje luki bezpieczeństwa w oprogramowaniu, chroni przed tzw. zmanipulowanymi urządzeniami USB, czyli pendrive’ami, które dla systemu są widoczne jako myszka czy klawiatura.
Program ma również opcję ochrony transakcji bankowych i zakupów online oraz tryb kontroli rodzicielskiej. Swoje cenne dane możesz zabezpieczyć w chmurze G Data.
 

PARAMETRY

Wersja językowa: polska

Liczba urządzeń: 4

Kompatybilne systemy operacyjne: Windows, Android

Kompatybilne urządzenia: komputer PC, laptop, smartfon, tablet multimedialny

PLUSY

+ zabezpieczenie transakcji finansowych

+ kontrola rodzicielska

+ możliwość tworzenia kopii zapasowych w chmurze

+ wykrywanie zmanipulowanych urządzeń USB

MINUSY

− brak dostępności na urządzenia Apple’a

− ograniczona liczba urządzeń, na których można zainstalować program

3. Antywirus Kaspersky Internet Security Multi

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

Kaspersky Internet Security MultiKaspersky Internet Security Multi to kolejny produkt multiplatformowy w naszym rankingu programów antywirusowych. Aplikacja ochroni zarówno Twój komputer, jak i urządzenie przenośne z systemem Android lub iOS.
Kaspersky Internet Security Multi ma typowe funkcje antywirusa, które zabezpieczają Twoje urządzenia przed atakami i infekcjami złośliwego oprogramowania. Ma jednak również szereg funkcji dodatkowych.
Ostrzega przed niebezpiecznymi stronami internetowymi, blokuje spam, zapobiega śledzeniu Twojej aktywności czy blokuje nieautoryzowany dostęp do kamery internetowej. Kaspersky Internet Security Multi chroni także transakcje finansowe i wszelkie związane z nimi informacje (dane o kartach płatniczych, kontach itp.).
Może także blokować strony internetowe, które nie są przeznczone dla nieletnich i monitorować aktywność dzieci w mediach społecznościowych. Oprogramowaniem na komputerach, telefonach i tabletach możesz zarządzać przy pomocy jednego konta.

 

PARAMETRY

Wersja językowa: polska

Liczba urządzeń: 2

Kompatybilne systemy operacyjne: Windows, Android, iOS

Kompatybilne urządzenia: komputer PC, laptop, smartfon, tablet multimedialny

Parametr

PLUSY

+ liczba obsługiwanych systemów operacyjnych

+ zabezpieczenie transakcji finansowych

+ kontrola rodzicielska

+ zarządzanie przy pomocy jednego konta

MINUSY

− mała liczba urządzeń, na których można zainstalować program

− proces instalacji

2. Antywirus Symantec Norton Security 3.0 Deluxe

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

Symantec Norton Security 3.0 DeluxeW zestawieniu antywirusów nie mogło zabraknąć propozycji marki Symantec, od lat cieszącej się renomą w zakresie tworzenia oprogramowania zabezpieczającego. Dzięki Symantec Norton Security 3.0 Deluxe możesz w ramach jednej subskrypcji ochronić niemal dowolny sprzęt, komputery z systemem Windows, telefony i tablety z Androidem oraz modele marki Apple.
Co oferuje Symantec Norton Security 3.0 Deluxe poza standardowym antywirusem? M.in. funkcje służące do ochrony Twoich prywatnych danych oraz finansowych transakcji dokonywanych online.
Oprogramowanie ma wbudowaną możliwość blokowania spyware’a. Ponadto broni dostępu do Twojej sieci domowej poprzez funkcję inteligentnej zapory. Dodatkowo Symantec Norton Security 3.0 Deluxe sprawdza, czy aplikacje, które chcesz zainstalować, są bezpieczne, i blokuje pobieranie, jeśli wykryje niebezpieczeństwo.

 

PARAMETRY

Wersja językowa: polska

Liczba urządzeń: 5

Kompatybilne systemy operacyjne: Windows, Android, iOS

Kompatybilne urządzenia: komputer PC, laptop, smartfon, tablet multimedialny

PLUSY

+ liczba obsługiwanych systemów operacyjnych

+ zabezpieczenie transakcji finansowych

+ zarządzanie przy pomocy jednego konta

+ zapora sieciowa

MINUSY

− ograniczona liczba urządzeń, na których można zainstalować program

1. Antywirus McAfee LiveSafe

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

McAfee LiveSafeMcAfee LiveSafe jest rozwiązaniem o najszerszym wachlarzu zastosowań w naszym rankingu programów antywirusowych 2019. Dzięki temu oprogramowaniu zabezpieczysz PC, komputery, smartfony i tablety Apple’a oraz urządzenia z systemem Android. W odróżnieniu od konkurencji McAfee LiveSafe zainstalujesz na dowolnej liczbie urządzeń. Zaletą jest także przystępna cena.
Ochrona przed złośliwym oprogramowaniem i wirusami to funkcje podstawowe. Do tego dochodzą m.in. zabezpieczenie transakcji bankowych i zakupów internetowych, blokada spamu i niebezpiecznych wiadomości e-mail.
McAfee LiveSafe ma specjalne rozwiązania przeznaczone dla urządzeń przenośnych. Sprawdza aplikacje jeszcze przed instalacją, ma funkcje tworzenia kopii zapasowych i czyszczenia danych w razie zgubienia sprzętu lub jego kradzieży, a także lokalizowania telefonu.
W skład oprogramowania wchodzi McAfee Personal Locker. Jest to specjalny magazyn w chmurze, w którym zabezpieczysz poufne dane. Dostęp do plików jest biometryczny, wykorzystuje rozpoznawanie twarzy i głosu, więc nikt niepowołany nie będzie miał możliwości dotarcia do cennych dla Ciebie informacji.
 

PARAMETRY

Wersja językowa: polska

Liczba urządzeń: nieograniczona

Kompatybilne systemy operacyjne: Windows, Android, iOS

Kompatybilne urządzenia: komputer PC, laptop, smartfon, tablet multimedialny

PLUSY

+ możliwość instalacji na dowolnej liczbie urządzeń

+ przystępna cena

+ liczba obsługiwanych systemów operacyjnych

+ chmura z zabezpieczeniem biometrycznym

MINUSY

− czasami spowalnia działanie systemu

PODSUMOWANIE

Programy antywirusowe to aplikacje, które powinieneś instalować na swoich urządzeniach w pierwszej kolejności. Utrata cennych danych czy kradzież informacji, które mogą pozbawić Cię oszczędności, to zagrożenia, przed którymi możesz się ochronić. Wybierając antywirus, zwróć uwagę na obsługiwane systemy oraz liczbę urządzeń, na których możesz zainstalować aplikację. Jeśli masz pod opieką dzieci, zdecyduj się na program z kontrolą rodzicielską. Jeżeli przechowujesz dużo plików z danymi wrażliwymi, pomyśl o rozwiązaniu z zabezpieczoną chmurą.
Chcesz się dowiedzieć więcej o obsłudze systemu i oprogramowaniu? Przeczytaj nasz poradnik Najlepsze metody na przyspieszenie pracy komputera.
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły
 Zestawy kina domowego różnią się parametrami i elementami. Jaki sprzęt wybrać oraz na co zwrócić uwagę?
Zobacz więcej   
 Odpowiednie akcesoria do parownicy są niezbędne w procesie sprzątania.
Zobacz więcej   
 Chcąc nabyć najbardziej podstawowy sprzęt grający, subwoofer i wzmacniacz do 500 zł może stać się całkiem niezłą opcją.
Zobacz więcej   

Znajdź nas

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów