Kuchenki mikrofalowe do 300 zł – ranking TOP 10 mikrofalówek

Autor: Sara

Kuchenka mikrofalowa jest przydatna w sytuacjach, gdy musisz szybko odgrzać jedzenie. Urządzenie jest niezastąpione także, gdy potrzebujesz rozmrozić mięso, pieczywo czy mrożone warzywa. Nasz ranking najlepszych kuchenek mikrofalowych obejmuje dostępne modele do 300 zł. Są tutaj najbardziej funkcjonalne, z wieloma dodatkowymi funkcjami, łatwe w czyszczeniu, sprawdzone urządzenia. Zapraszamy do zapoznania się z naszym zestawieniem mikrofalówek do 300 zł!

Kuchenka mikrofalowa

LISTING PRODUKTÓW

Sharp R200(IN)W

Samsung GE73M

Whirlpool MWD19SL

AMSF20M1W

Haier HGN-2070M

MPM 20-KMG-03

Zelmer ZMW3101B (MW3060E)

Panasonic NN-GD371S Inverter

Amica AMGF20E1GB

Sharp R-200BKW

Kuchenka mikrofalowa Sharp R200(IN)W

Sharp R200(IN)WZaczynamy od doskonałego modelu Sharp R200(IN)W. Ta solidnie wykonana kuchenka mikrofalowa przygotuje Ci frytki, mieszankę warzywną, pierogi, odgrzeje zupę oraz inne jedzenie. Wszystko zależy od Twoich potrzeb i aktualnego apetytu. Kuchenka posiada 5 poziomów mocy, dzięki czemu ustawiasz indywidualne parametry pracy urządzenia do rodzaju potrawy oraz od spodziewanego efektu, jaki chcesz osiągnąć. Na przykład poziom mocy 3 lub 4 możesz użyć do przygrzewania obiadu, a 5 do przygotowania popcornu. Kuchenka powiadomi Cię o skończonej pracy sygnałem dźwiękowym, dzięki czemu nie zapomnisz o daniu. Masz funkcję automatycznego rozmrażania, dzięki czemu będziesz mógł rozmrozić potrawę nie narażając jej na zbyt dużą moc skutkującą m.in. pozbyciem się wartościowych substancji odżywczych. Kuchenka mikrofalowa ma atrakcyjny, srebrny kolor, który sprawia, że urządzenie będzie pasowało do każdej kuchni.

PARAMETRY

Pojemność: 20 litrów

Wymiary (szer. x wys. x gł.): 33,9 x 44 x 25,7 cm

Funkcje podstawowe: podgrzewanie, rozmrażanie

Sterowanie: mechaniczne

Moc mikrofal: 800 W

PLUSY

+ Proste użycie

+ Dobre wykonanie

+ Równomierne podgrzewanie potraw

+ Dobry dobór mocy do rozmrażania potraw

 

MINUSY

– Dość głośna

 

OCENA PRODUKTU: 8/10

Kuchenka mikrofalowa Samsung GE73M

Samsung GE73MKuchenka mikrofalowa Samsung GE73M, zadziwi Cię stopniem zaawansowania. Mikrofalówka została wyposażona w 7 poziomów mocy, która umożliwia dobór parametrów pracy urządzenia do przygotowywanej potrawy. System emisji mikrofal TDS precyzyjnie rozprowadza fale w całym wnętrzu urządzenia, dzięki czemu potrawy podgrzewane są równomiernie. Sterowanie urządzeniem odbywa się poprzez dotykowy panel sterowania z czytelnymi symbolami. Kuchenka mikrofalowa Samsunga posiada również wbudowany ekran LED, który wyświetla zaprogramowaną godzinę, gdy urządzenie nie jest używane. Ceramiczne wnętrze kuchenki mikrofalowej jest trwałe i odporne na zarysowania. Wytrzymała obudowa ze stali nierdzewnej posiada właściwości antykorozyjne oraz ułatwia utrzymanie urządzenia. Tak samo brak wystających przycisków czy pokręteł sprawia, że urządzenie znacznie łatwiej utrzymać w czystości.

PARAMETRY

Pojemność: 20 litrów

Wymiary (szer. x wys. x gł.): 48,9 x 27,5 x 35,2 cm

Funkcje podstawowe: gotowanie, grill, podgrzewanie, rozmrażanie

Sterowanie: elektroniczne - sensorowe

Moc mikrofal: 750 W

PLUSY

+ Nowoczesna konstrukcja

+ Grill

+ Równomierne podgrzewanie potraw

+ Elektroniczny panel sterowania

+ Tryb ekologiczny

MINUSY

– Zbyt krótki kabel zasilający

 

OCENA PRODUKTU: 10/10

Kuchenka mikrofalowa Whirlpool MWD19SL

Whirlpool MWD19SLKuchenka mikrofalowa Whirlpool MWD19SL to przede wszystkim nowoczesny wygląd. Jest to zasługa czarnego frontu, którego gładka powierzchnia oprócz tego, że jest ładna, to ułatwia usuwanie zabrudzeń. Otwieranie drzwi tego urządzenia możliwe jest za pomocą dużego i ładnego uchwytu. Czytelne symbole otaczające pokrętła sterowania mikrofalówką zapewniają intuicyjną obsługę sprzętu. 700 W mocy skraca czas potrzebny do przygotowania posiłku oraz umożliwia wygodne rozmrażanie mięs, ryb, pieczywa, warzyw i owoców. Regulacja intensywności podgrzewania możliwa jest za pomocą pięciu ustawień. Za ich pomocą możesz szybko i wygodnie dobrać optymalne parametry przygotowywania jedzenia do Twoich aktualnych potrzeb. Kuchenka mikrofalowa Whirpool ma emaliowane wnętrze, dzięki czemu jest łatwa w czyszczeniu. Gładka powierzchnia we wnętrzu urządzenia dokładnie rozprasza mikrofale, przyspieszając ogrzewanie dań.

PARAMETRY

Pojemność: 20 litrów

Wymiary (szer. x wys. x gł.): 44,2 x 26 x 35,5 cm

Funkcje podstawowe: podgrzewanie, rozmrażanie

Sterowanie: mechaniczne

Moc mikrofal: 700 W

PLUSY

+ Funkcjonalne wzornictwo

+ Łatwe rozmrażanie

+ Równomierne podgrzewanie potraw

+ Łatwość obsługi pokrętłami

MINUSY

– Niska moc maksymalna

 

OCENA PRODUKTU: 9/10

Kuchenka mikrofalowa AMSF20M1W

AMSF20M1WMikrofalówka AMSF20M1W wyposażona została w innowacyjny system rozchodzenia się fal oraz wyjątkową konstrukcję wnętrza, która daje pewność równomiernego podgrzewania dania. Dzięki funkcji rozmrażania szybko i wygodnie rozmrozisz mięso, warzywa i owoce, a także pieczywo. Dzięki temu możesz zapomnieć o niemiłych zapachach czy namnażaniu się bakterii. O zakończeniu pracy zostaniesz poinformowany wyraźnym sygnałem dźwiękowym, możesz zostawić kuchenkę w trakcie pracy, a Ty zajmiesz się czy innym. Możesz skorzystać z maksymalnego, średniego lub minimalnego poziomu mocy, przydatnego rozmrażania czy praktycznego trybu podgrzewania. Wnętrze jest emaliowane, co ułatwia czyszczenie kuchenki i usuwanie nawet największych zanieczyszczeń. Zachowujesz przez to higienę urządzenia. Wnętrze pozostanie czyste i co ważne – będzie cały czas wyglądało jak nowe.

PARAMETRY

Pojemność: 20 litrów

Wymiary (szer. x wys. x gł.): 44 x 26 x 34,8 cm

Funkcje podstawowe: podgrzewanie, rozmrażanie

Sterowanie: mechaniczne

Moc mikrofal: 700 W

PLUSY

+ Prosta obsługa

+ Łatwe rozmrażanie

+ Równomierne podgrzewanie potraw

+ Czyszczenie wnętrza

MINUSY

– Niska moc maksymalna

 

OCENA PRODUKTU: 7/10

Kuchenka mikrofalowa Haier HGN-2070M

Haier HGN-2070MKuchenkę Mikrofalówkę Haier HGN-2070M wykorzystasz zarówno do podgrzewania gotowych posiłków, jak i gotowania warzyw. Ustawienie pokrętła sterowania w pozycji rozmrażania przyspieszy również ogrzanie produktów do temperatury pokojowej. Wnętrze o pojemności 20 l sprawdzi się przy przygotowywaniu nawet większej ilości produktów. Kuchenka została wyposażona w specjalny system przestrzennego rozprowadzania fal, dzięki któremu kierowane są one do wnętrza potrawy. Regulacja mocy kuchenki mikrofalowej przy pomocy pokrętła, umożliwia wygodne dopasowania parametrów pracy urządzenia do przygotowywanych dań. Obudowa sprzętu nie rozgrzewa się w trakcie podgrzewania produktów, minimalizując ryzyko poparzeń. Wbudowany programator czasu umożliwia ustawienie czasu podgrzewania lub rozmrażania, po którym kuchenka mikrofalowa przerwie pracę i zasygnalizuje ukończenie czynności sygnałem dźwiękowym.

PARAMETRY

Pojemność: 20 litrów

Wymiary (szer. x wys. x gł.): 45,2 x 26,2 x 33,2 cm

Funkcje podstawowe: gotowanie, podgrzewanie, rozmrażanie

Sterowanie: mechaniczne

Moc mikrofal: 700 W

PLUSY

+ 6 poziomów mocy

+ Estetyczny wygląd

+ Czyszczenie wnętrza

+ Równomierne podgrzewanie

MINUSY

– Dość głośna

 

OCENA PRODUKTU: 9/10

Kuchenka mikrofalowa MPM 20-KMG-03

MPM 20-KMG-03Kuchenka mikrofalowa MPM 20-KMG-03 nie musi służyć tylko do podgrzewania potraw. Dzięki funkcji gotowania możesz przygotować np. świeże lub mrożone warzywa. Urządzenie ma zabezpieczenie przez dostępem przez dzieci. Umożliwia przygotowywanie smacznych dań o odpowiedniej wilgotności. Pomogą Ci w tym programy automatyczne. Wystarczy, że określisz rodzaj potrawy, a kuchenka mikrofalowa sama dobierze odpowiednie parametry swojej pracy. Możesz wybrać z kilku ustawień. Dodatkowo urządzenie oferuje 5 poziomów mocy, dzięki czemu możesz ustawić indywidualne parametry pracy kuchenki do konkretnej potrawy i spodziewanego efektu. Sygnał dźwiękowy powiadomi Cię o skończonej pracy. Czarny oryginalny kolor urządzenia będzie pasował do większości wnętrz, a wyświetlacz LED wyświetla zegar, jeżeli urządzenie nie pracuje.

PARAMETRY

Pojemność: 20 litrów

Wymiary (szer. x wys. x gł.): 45,1 x 25,7 x 34,5 cm

Funkcje podstawowe: gotowanie, podgrzewanie, rozmrażanie

Sterowanie: mechaniczne

Moc mikrofal: 700 W

PLUSY

+ Programy automatyczne i programy gotowania

+ Ładny wygląd

+ Równomierne podgrzewanie

 

MINUSY

– Niska moc

 

OCENA PRODUKTU: 8/10

Kuchenka mikrofalowa Zelmer ZMW3101B (MW3060E)

Zelmer ZMW3101B (MW3060E)Kuchenka mikrofalowa Zelmer ZMW3101B (MW3060E) wyposażona jest w grill kwarcowy. Jest to nowoczesne rozwiązanie w postaci lampy szybko przyrumieniającej potrawy. Grill kwarcowy pomaga także oszczędzić prąd, ponieważ zużywa niewiele energii. Urządzenie zostało wyposażone w specjalny system przestrzennego rozprowadzania fal. To sprawia, że mikrofale docierają do wnętrza potrawy, dzięki czemu szybko i równomiernie ją podgrzewają. Masz do dyspozycji grzanie kombinowane tzn. wykorzystujące grill i mikrofale do dokładnego podgrzewania potraw i uzyskiwania efektu przypieczenia. Możesz to wykorzystać do przygotowywania zapiekanek czy pieczonych ziemniaków. Co istotne, urządzenie wyposażone jest w funkcję szybki start. To opcja, która pozwala na szybkie uruchomienie urządzenia z maksymalną mocą mikrofal.

PARAMETRY

Pojemność: 20 litrów

Wymiary (szer. x wys. x gł.): 45,3 x 25,8 x 35,1 cm

Funkcje podstawowe: gotowanie, grill, podgrzewanie, rozmrażanie

Sterowanie: elektroniczne

Moc mikrofal: 800 W

PLUSY

+ Grill

+ Grzanie kombinowane

+ Funkcja szybki start

+ Równomierne ogrzewanie potraw

+ Sterowanie elektroniczne

MINUSY

– Dość skomplikowana obsługa

 

OCENA PRODUKTU: 10/10

Kuchenka mikrofalowa Panasonic NN-GD371S Inverter

Panasonic NN-GD371S InverterKuchenka mikrofalowa Panasonic NN-GD371S Inverter o mocy mikrofal 950 W umożliwia szybkie podgrzewanie potraw i płynów. Dzięki krótszej pracy, urządzenie zużywa też mniej prądu w porównaniu do mikrofalówek o mniejszej mocy. Urządzenie wyposażone jest w grill kwarcowy. Jeżeli uwielbiasz chrupiące kurczaki, zapiekanki czy opiekane ziemniaki to kuchenka będzie idealnym wyborem. Funkcja opiekania na chrupko przypieka potrawy, dzięki czemu są idealnie opieczone i smakowicie chrupiące. Kuchenka została wyposażona w specjalny system przestrzennego rozprowadzania fal. Dzięki temu mikrofale docierają do wnętrza potrawy i równomiernie ją podgrzewają. Co istotne, urządzenie ma pojemność aż 23 litry. Nawet duże talerze zmieszczą się w kuchence bez problemu. Wszystkie funkcje są dostępne za pomocą elektronicznego sterowania i wyświetlacza LCD.

PARAMETRY

Pojemność: 23 litry

Wymiary (szer. x wys. x gł.): 48,9 x 27,9 x 39,5 cm

Funkcje podstawowe: grill, opiekanie na chrupko, podgrzewanie, rozmrażanie

Sterowanie: elektroniczne

Moc mikrofal: 950 W

PLUSY

+ Grill

+ Duża moc mikrofal

+ 13 automatycznych programów

+ Równomierne ogrzewanie potraw

+ Sterowanie elektroniczne

MINUSY

– Duże rozmiary urządzenia

 

OCENA PRODUKTU: 10/10

Kuchenka mikrofalowa Amica AMGF20E1GB

Amica AMGF20E1GBAmica AMGF20E1GB pozwala na zmienianie ustawień z dużą dokładnością i łatwością za pomocą sterowania elektronicznego. Urządzenie ma przydatne, automatyczne programy gotowania. Wykorzystując je możesz szybko przygotować swoje dania. Trzeba tylko wskazać odpowiednią wagę lub ilość porcji, a kuchenka samodzielnie dostosuje najlepsze ustawienia. Te programy sprawdzają się w typowych sytuacjach, gdy nie masz czasu na zastanawianie się nad sposobem przyrządzania potrawy. Funkcja Quick Start jest dostępna pod jednym przyciskiem. Urządzenie natychmiast osiągnie najwyższą moc grzania. Sprzęt został wyposażony w innowacyjny system rozchodzenia się fal oraz wyjątkową konstrukcję wnętrza, która daje pewność równomiernego podgrzewania dania. Funkcja grzania kombinowanego pozwala przyrządzać potrawy przy jednoczesnym wykorzystaniu grilla oraz mikrofal.

PARAMETRY

Pojemność: 20 litrów

Wymiary (szer. x wys. x gł.): 45,2 x 26,2 x 33,3 cm

Funkcje podstawowe: grill, podgrzewanie, rozmrażanie

Sterowanie: elektroniczne

Moc mikrofal: 700 W

PLUSY

+ Grill

+ Grzanie kombinowane

+ 5 poziomów mocy, 9 programów automatycznych

+ Rozmrażanie wagowe

+ Sterowanie elektroniczne

MINUSY

– Nieczytelne ikony klawiszy

 

OCENA PRODUKTU: 10/10

Kuchenka mikrofalowa Sharp R-200BKW

Sharp R-200BKWUrządzenie Sharp R-200BKW oferuje 5 poziomów mocy, dzięki czemu możesz ustawić indywidualne parametry pracy urządzenia do konkretnej potrawy. Kuchenka posiada proste, ale jakże funkcjonalne sterowanie mechaniczne, za pomocą, którego ustawisz wszystkie parametry pracy urządzenia. Wnętrze jest wykonane z emalii, co pozwala na łatwe utrzymanie porządku i czystości. Sygnał dźwiękowy powiadomi Ciebie o tym, że urządzenie skończyło pracę i potrawa jest gotowa. Średnica talerza obrotowego 25,5 cm oznacza, że zmieciesz w kuchence większość naczyń i potraw nawet w dużym naczyniu. Pojemność kuchenki wynosząca 20 litrów też potwierdza, że możesz odgrzewać potrawy zajmujące sporo miejsca. Jednocześnie kuchenka mikrofalowa jest kompaktowych rozmiarów i zmieści się w każdej kuchni. Jej czarny kolor sprawi, że będzie się dobrze prezentowała w każdym wnętrzu.

PARAMETRY

Pojemność: 20 litrów

Wymiary (szer. x wys. x gł.): 44 x 25,7 x 33,9 cm

Funkcje podstawowe: podgrzewanie, rozmrażanie

Sterowanie: mechaniczne

Moc mikrofal: 800 W

PLUSY

+ Dobre wykonanie, ładny wygląd

+ Proste użycie

+ Równomierne podgrzewanie potraw

+ Dobry dobór mocy do rozmrażania potraw

 

MINUSY

– Stosunkowo głośna

 

OCENA PRODUKTU: 7/10

Podsumowanie

Wybór kuchenki mikrofalowej jest dość skomplikowany ze względu na ilość tych urządzeń. Wybranie właściwej mikrofalówki ułatwi zapewne niniejszy ranking. Zapoznaj się ponadto z artykułami Kuchenka mikrofalowa – na co zwrócić uwagę przy zakupie? oraz Kuchenka mikrofalowa z grillem – najlepszy prezent na nowe mieszkanie. Przejrzyj wszystkie kuchenki mikrofalowe do 300 zł w naszym sklepie.

Zwróć uwagę na kilka kluczowych kwestii:

  • funkcje – większość kuchenek mikrofalowych ma oprócz funkcji podgrzewania także funkcję rozmrażania żywności oraz grill. Niektóre oferują także funkcje gotowania,
  • sterowania – są kuchenki mikrofalowe ze sterowaniem mechanicznym oraz elektronicznie. Nowocześniejsze jest sterowanie elektroniczne, ale oba rozwiązania cieszą się dużą popularnością,
  • średnica talerza obrotowego – im większa, tym większą porcję podgrzejemy za jednym razem.
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link