Jaka powinna być deskorolka elektryczna dla dziecka? Przegląd modeli cieszących się uznaniem wśród konsumentów

Autor: Ola

Dziecko, będące fanem sportu, jest wyzwaniem dla rodziców. Co i rusz próbuje ono nowych aktywności, dopóki nie znajdzie czegoś, co wyjątkowo lubi. Jednym z takich sportów jest jazda na deskorolce, którą można kupić w większości sklepów. Dostępne modele to: klasyczny lub elektryczny. Nie wiesz, który sprawdzi się u twojego dziecka? Nic nie szkodzi. Podpowiadamy, na co szczególnie zwrócić uwagę przed zakupem takiego sprzętu.

klasyczna deskorolka dla początkujących

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jaki wiek dziecka jest najlepszy do rozpoczęcia nauki jazdy na deskorolce
 2. jakie rodzaje deskorolek można kupić w sklepach
 3. czym się różni elektryczna deskorolka od klasycznej i na co zwrócić zwrócić uwagę przed zakupem
 4. które modele deskorolek elektrycznych dla dzieci zyskały wyjątkową popularność wśród konsumentów

Nauka jazdy na deskorolce a wiek dziecka

elektryczna deskorolka dla dzieci

Za pewne wielu rodziców zastanawia się, jaki jest idealny wiek do rozpoczęcia nauki jazdy na deskorolce i który model sprawdzi się najlepiej, jeśli chodzi o początkującego użytkownika. Ogólnie rzecz biorąc, nie ma ustalonego przedziału wiekowego przy rozpoczęciu przygody z tym sportem. Na deskorolce może jeździć zarówno przedszkolak, jak i uczeń szkoły podstawowej. Ważne, aby sprzęt był dostosowany do małoletniego. Deskorolki elektryczne dla dzieci, podobnie jak klasyczne, są krótsze i węższe, aniżeli te przeznaczone dla dorosłych. Wybierając konkretny model, powinniśmy sprawdzić jego parametry lub zapytać o nie sprzedawcę.

Rodzaje deskorolek dostępnych na rynku

Na półkach w sklepach sportowych można kupić szereg rodzajów deskorolek. Niektóre modele są przeznaczone wyłącznie dla dorosłych, ponieważ są długie i szerokie. Podstawowy podział obejmuje 3 rodzaje: deskorolkę klasyczną, krótką oraz deskorolkę elektryczną. Dla dzieci poleca się wariant klasyczny, ponieważ nie mają one jeszcze wyćwiczonej równowagi. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby nieletni nauczył się korzystać z bardziej zaawansowanego sprzętu.

 • 1 359 zł
 • 1 379 zł
 • 3 499 zł
 • 1 859 zł
 • 1 649 zł

Czym się różni elektryczna deskorolka od klasycznej i na co zwrócić zwrócić uwagę przed zakupem konkretnego modelu?

elektryczna deskorolka Kawasaki KX-CROSS 8,5"

Jak sama jej nazwa wskazuje, deskorolka elektryczna jest zasilana akumulatorowo. W klasycznej nie ma takiego udogodnienia, dlatego wszelkie ruchy należy wykonywać za pomocą nóg. W deskorolce elektrycznej odpychanie nie jest w ogóle potrzebne, ponieważ cały proces jest zautomatyzowany. Jednak aby wybrać konkretny i dobry model deskorolki, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów:

 • stan techniczny – mimo sporej oszczędności gotówki, lepiej wybrać nowy model,  aniżeli używany. Najlepszą deskorolką elektryczną dla dzieci jest sprzęt wąski i krótki, na co koniecznie należy zwrócić uwagę przed zakupem. Taką deskorolkę nazywa się hoverboardem, ponieważ zamiast małych kółek, posiada wyłącznie dwa duże;
 • liczba warstw powłoki – osoby dorosłe nie muszą mieć ich dużo, ale dla dzieci najlepszy jest model 8 lub więcej warstwowy. Zapewnia im to stabilność i dodatkowe bezpieczeństwo;
 • prędkość deskorolki – nie powinna być większa, niż 10 km/h, ponieważ stwarza to zagrożenie dla małoletniego;
 • twardość kółek –  dla dziecka najlepsza jest twardość oznaczana symbolem A.

Ważnym elementem jest też pojemność akumulatora. Decyduje ona o czasie, w jakim dziecko będzie mogło użytkować deskorolkę elektryczną. Im bardziej pojemny akumulator, tym więcej przyjemności z jazdy.

Popularne modele deskorolek elektrycznych

W sklepach sportowych i elektronicznych jest szereg modeli deskorolek elektrycznych dla dzieci i dorosłych. Kilka z nich cieszy się wyjątkową popularnością popularnością wśród konsumentów. Są to:

 • Motus Take it XD 6.5 – deskorolka elektryczna dla dzieci i dorosłych. Jej prędkość maksymalna to 10 km/h. Na jednym ładowaniu akumulatora można przejechać do 16 km.  Obciążenie, jakie wytrzyma, to aż 100 kilogramów. W deskorolce nie ma funkcji Bluetooth;
 • Cavion GO 10 – deskorolka z bardzo pojemnym akumulatorem i praktycznym etui. Na jednym ładowaniu można przejechać nawet do 20 km, co wiąże się z dużym komfortem użytkowania. Co ciekawe, model sprawdza się również na trawnikach. Jego maksymalne obciążenie to 120 kilogramów;
 • Forever Chic Pi 6,5" – model deskorolki elektrycznej o niewielkich gabarytach. Można na nim przejechać do 20 km, a ostateczna waga jaką utrzyma, to 100 kilogramów. Deskorolka posiada Bluetooth, światła LED i jest wodoodporna;
 • Blaupunkt EHB206 6,5" – jest jedną z droższych deskorolek elektrycznych, a mimo tego, cieszy się sporą popularnością wśród konsumentów. Ważny najmniej, bo tylko 10 kg, ale jest w stanie utrzymać nawet dość ciężkiego użytkownika. Maksymalny zasięg na jednym  ładowaniu, to w tym modelu 15 km.

Ceny deskorolek elektrycznych dla dzieci i dorosłych zaczynają się od 400 złotych. Za droższe modele przyjdzie nam zapłacić blisko 1000 złotych.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link