Jak działa frytkownica beztłuszczowa?

Autor: Sara

Kochasz frytki, ale masz problemy z wysokim cholesterolem lub jesteś na diecie odchudzającej? Przekonaj się, jak działa frytkownica niskotłuszczowa oraz beztłuszczowa. Poznaj tajemnice nowoczesnej frytkownicy na gorące powietrze. Naucz się przygotowywać zdrowiej jedno ze swoich ulubionych dań. Nie będziesz musiał rezygnować z frytek, a przy okazji zaskoczysz bliskich.

frytki z frytkownicy beztłuszczowej

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jak działa frytkownica beztłuszczowa,

- jak działa frytkownica niskotłuszczowa,

- jakie funkcje może mieć frytkownica bezolejowa.

Jak działa frytkownica beztłuszczowa?

nowoczesna frytkownica na gorące powietrzeNowoczesna frytkownica bez oleju działa podobnie do piekarnika konwekcyjnego. Nie wymaga wlewania żadnego tłuszczu. Pieczenie odbywa się dzięki kontaktowi produktów spożywczych z gorącym powietrzem, w związku z czym urządzenie jest też nazywane frytkownicą na gorące powietrze.
Pieczenie bez tłuszczu umożliwia zachowanie przez frytki walorów aromatycznych i smakowych przy jednoczesnym obniżeniu ich kaloryczności. Nie musisz się martwić, że pogorszeniu ulega konsystencja. W przygotowanych w ten sposób frytkach skórka nadal jest chrupiąca, a środek miękki.
Ważne jednak, by wybrać odpowiedni model. Popularna frytkownica beztłuszczowa, taka jak RAVEN EFN002, ma ok. 1300 W. Mniej może nie wystarczyć do uzyskania chrupiących frytek. Z kolei bardziej rozbudowane modele, na przykład Caso Germany AF 400 Fryer, umożliwiają regulację temperatury do aż 2050 W. Przygotujesz w nich również inne potrawy: warzywa, mięsa, ryby, owoce morza.

Jak działa frytkownica niskotłuszczowa?

Frytkownica niskotłuszczowa także umożliwia przygotowywanie ulubionego dania w wersji mniej kalorycznej, jednak wymaga skorzystania z oleju. Wlewa się go znacznie mniej niż do klasycznej frytkownicy. Po podgrzaniu cząsteczki tłuszczu przenikają do powietrza, w którym pieczone są frytki.
Zalety frytkownicy niskotłuszczowej to:
 • szybsze przygotowywanie frytek względem klasycznego urządzenia (poznaj przepis na zdrowe i chrupiące frytki robione we frytkownicy),
 • korzystanie z mniejszej liczby składników, co oznacza mniejszy wydatek,
 • mniej elementów do mycia po przygotowaniu daniu,
 • atrakcyjniejszy zapach względem klasycznych frytek, ponieważ nie dochodzi tu do wchłonięcia przez danie spalonego oleju,
 • niższa kaloryczność posiłku,
 • zachowanie witamin i minerałów zawartych w ziemniakach.

FRYTKOWNICA BEZTŁUSZCZOWA CZY NISKOTŁUSZCZOWA?

Jeśli zależy Ci na dbaniu o zdrowie i sylwetkę, lepszą decyzją będzie zakup frytkownicy na gorące powietrze. Jeżeli jednak jesteś miłośnikiem tradycyjnego smaku frytek i nie wyobrażasz sobie jedzenia ich bez choćby niewielkiego dodatku oleju, wybierz wersję niskotłuszczową. Pamiętaj, że danie przygotowywane w tej drugiej nadal są bardzo zdrowe i korzystne dla organizmu.

Polecane frytkownice
 • 699 zł
 • 359 zł
 • 377,86 zł
 • 1 229 zł
 • 329 zł

Jakie funkcje może mieć frytkownica bezolejowa?

frytkownica niskotłuszczowa RAVEN EFN001Aby przedstawić Ci jak najwięcej możliwości nowoczesnych urządzeń do przygotowywania frytek, wybraliśmy do omówienia kilka popularnych modeli beztłuszczowych frytkownic. Zobacz, jakimi aspektami się wyróżniają:
 • RAVEN EFN001ma zbiornik o pojemności aż 3,2 litra, więc wykonasz w nim posiłek dla całej rodziny lub na przyjęcie. Jeśli będziesz miał ochotę, skorzystasz z funkcji grillowania bądź pieczenia gorącym powietrzem. Sam wyregulujesz temperaturę oraz nastawisz timer, by nie kontrolować przebiegu pracy.
 • Sencor SFR 3220WHumożliwia i smażenie, i grillowanie, i pieczenie. Model ten ma niewielkie wymiary, więc jest kompaktowy i mobilny. Bez problemu zabierzesz go na wyjazd. Pamiętaj jednak, że wymaga podłączenia do sieci.
 • Sencor SFR 5320WH – to model rozbudowany, wyposażony w programy automatyczne. Obsługuje się go za pomocą wygodnego i czytelnego panelu z wyświetlaczem LCD. O końcu pracy – smażenia, grillowania lub pieczenia – powiadomi Cię sygnał akustyczny.
Zobacz pełną listę frytkownic niskotłuszczowych i beztłuszczowych dostępnych w RTV EURO AGD. Przekonaj się także, jakie modele wybierają nasi klienci i dlaczego wolą je od innych.
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link