Aparaty Instax i Polaroid – opinie naszych klientów

Autor: Joanna

W erze cyfrowej fotografii rzadko wywołuje się zdjęcia – zamiast tego najczęściej przegląda się je na ekranie telefonu, tabletu czy smartfona. Jednak pamiątkowe fotografie na papierze nie są przeżytkiem, o czym świadczy popularność aparatów Instax i Polaroid. Zastanawiasz się, czy sprawić sobie taki gadżet? Przeczytaj opinie klientów o aparatach drukujących zdjęcia!

Robienie zdjęć aparatem natychmiastowym

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jak działają aparaty wywołujące zdjęcia i jakie modele są dostępne,

- kiedy zdaniem klientów przydaje się aparat natychmiastowy,

- jakie zalety ma aparat Polaroid i aparat Instax,

- jakie są wady aparatów drukujących zdjęcia.

Polaroid i Instax– jak działają?

Idea aparatów, które od razu po wykonaniu zdjęcia drukują je, umożliwiając w ten sposób natychmiastowy podgląd, sięga ery lat 90. i wyłącznie analogowego sprzętu fotograficznego. Gdy aparaty nie posiadały cyfrowego podglądu a wywołanie zdjęć z tradycyjnej kliszy trwało kilka dni, aparat Polaroid pozwalał podziwiać efekt chwilę po pstryknięciu.
Dzisiejsze aparaty natychmiastowe działają na tej samej zasadzie – zdjęcie wykonuje się z pomocą wizjera optycznego, a obraz zostaje automatycznie wydrukowany na specjalnym papierze. Te urządzenia nie konkurują już z cyfrowymi aparatami, które oczywiście dają fotografowi znacznie większe możliwości. To raczej zabawne gadżety, za pomocą których możesz uchwycić miłe chwile spędzone z bliskimi osobami i podzielić się z nimi taką nietypową pamiątką ze spotkania, wspólnych wakacji czy imprezy.

Aparat natychmiastowy – kiedy się przydaje?

Dziewczyna robi selfie aparatem InstaxZastanawiasz się, do czego może przydać się aparat wywołujący zdjęcia? Przeczytaj, co na ten temat piszą nasi klienci, którzy kupili w RTV Euro AGD model Fujifilm Instax Mini 9:
Prezent komunijny dla 10-latki i trafiony w 10! Dziecko zadowolone bardzo! Dostała dodatkowo album i zestaw akcesoriów do scrapbookingu i może tworzyć swój własny album. Trzaska zdjęcia jak szalona :) Produkt działa bez problemów! — AS.
Aparat nie dość, że ma piękny kolor, to jeszcze prezentuje się idealnie w każdej sytuacji. Jest prezentem dla mojej 12-letniej córki, odnajduje się cudownie zarówno na wycieczkach klasowych jak i na innych poważniejszych okazjach (...) — Monika.
Świetnie sprawdza się jako prezent ślubny. Aparatem zrobiłam zdjęcia na weselu przyjaciół, a potem otrzymali je w formie fotoreportażu razem z aparatem (…) — Moodlyszka.
Fajna zabaweczka na imprezy czy spotkania z przyjaciółmi. Na pewno nie jest to sprzęt do robienia zdjęć artystycznych czy użytkowych, ot takie zatrzymanie chwili — AK.
  • 399 zł
  • 439 zł
  • 399 zł
  • 499 zł
  • 639 zł

Aparat drukujący zdjęcia – opinie klientów

Zastanawiasz się, czy kupić aparat natychmiastowy? Sprawdź, jakie zalety zauważają posiadacze tych gadżetów:

  • Aparat Instax Mini 9zabawa – większość naszych klientów podkreśla, że pstrykanie zdjęć za pomocą aparatu Instax to świetna rozrywka,
  • niepowtarzalne zdjęcia – aparat drukuje tylko jedną odbitkę wykonanej fotografii, nie da się jej poprawić ani powtórzyć. Fifi05 pisze o aparacie Fujifilm Instax Mini 9: Uwielbiam zdjęcia zrobione Instaxem. Mają swój niepowtarzalny urok i klimat. Polecam! Jeśli zależy Ci, by zdjęcia wyszły wyraźne i estetyczne, przeczytaj o prostych zasadach fotografowania, w artykule „Jak zrobić zdjęcie aparatem kompaktowym”
  • pomysł na prezent na każdą okazję – to świetny upominek dla dzieci, nastolatków i dorosłych. Jak pisze Mario o tym samym modelu Instax: To niesamowita zabawa. Dobry prezent na Komunię i dobry gadżet na wesele,
  • prostota obsługi – aparat natychmiastowy Instax posiada tylko kilka łatwych w selekcji programów, a zdjęcie wykonuje się jednym przyciskiem.

Aparat Polaroid a Instax – czym się różnią?

Najpopularniejsza obecnie marka aparatów natychmiastowych drukujących zdjęcia to Instax, produkowany przez firmę Fujifilm. Urządzenia tej marki możesz kupić w wielu kolorach i wariantach. Na rynku są też dostępne wciąż produkowane aparaty Polaroid, które z kolei nawiązują designem do klasycznych modeli z lat 80. i 90. Jak wypada porównanie aparatów obu marek? Instaxów jest w ofercie znacznie więcej i zostały one zaprojektowane z myślą o młodych osobach i rozrywce. Aparat Polaroid to kontynuacja pewnej tradycji – ideał dla miłośników klimatu retro.

CIEKAWOSTKA

Kolekcjonerzy chętnie wyszukują oryginalne modele aparatów Polaroid wyprodukowane w latach 80. Mają dużą wartość, jednak z reguły nie nadają się do codziennego użytku, między innymi z powodu braku dostępnych wkładów.

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link