Przejdź do opisu produktu

Yamaha MusicCast YAS-306 (czarny)

soundbar

Yamaha
nr kat.
1095936

Podaj numer katalogowy produktu podczas rozmowy z konsultantem.

855 855 855

pon.-pt. 8:00 - 21:00
sob. 9:00 - 18:00
niedz. 9:00 - 18:00

Subwoofer w zestawie  wbudowany w soundbarze
Łączność bezprzewodowa  Wi-Fi, Bluetooth, AirPlay, DLNA
Dekodery dźwięku HD  Dolby Digital, Dolby Pro Logic II, DolbyTrue HD, DTS HD High Resolution Audio, DTS HD Master Audio
Złącza  1x optyczne, 1x koaksjalne, 1x AUX, Ethernet
Zobacz pełny opis produktu

Razem taniej!

Akcesoria

Opis produktu

 
 


Soundbar Yamaha YAS-306 z systemem MusicCast, łącznością bezprzewodową i układem AirSurroundX


Yamaha MusicCast YAS-306 to nowoczesny soundbar kompatybilny ze wszystkimi obecnie wykorzystywanymi technologiami bezprzewodowymi, Wi-Fi, AirPlay i Bluetooth, dzięki czemu ułatwia odtwarzanie materiałów multimedialnych wprost ze smartfonu, tabletu lub komputera. Wbudowane radio internetowe i serwisy strumieniowe (np. Spotify) pozwolą z dziecinną łatwością odtworzyć dowolną muzykę a dzięki certyfikacji DLNA na soundbarze odtworzysz muzykę udostępnioną w domowej sieci (np. na serwerze NAS lub dysku twardym komputera). Co więcej, technologia Bluetooh Output pozwoli Ci wysłać dźwięk z soundbara na dowolne produkty wyposażone w Bluetooth (np. słuchawki lub głośniki berprzewodowe). Dzięki obsłudze technologii MusicCast soundbar w łatwy sposób może również przesłać dźwięk np. z telewizora do innych pomieszczeń w domu (multi-room) i może być obsługiwany za pomocą darmowej, polskojęzycznej aplikacji MusicCast Controller na urządzenia mobilne.

Model MusicCast YAS-306 wzbogacony został o układ AirSurroundX, zaawansowaną technologię firmy Yamaha, która jest specjalistą w tworzeniu efektów przestrzennych. Moduł ten pozwala odtwarzać 7.1 kanałowy dźwięk surround przy zachowaniu wysokiego poziomu wierności i naturalności brzmienia. Do wyboru mamy tutaj pięć programów dźwiękowych dostosowujących brzmienie do materiału źródłowego (film, sport, gry, muzyka czy telewizja). Warto wspomnieć, że model MusicCast YAS-306 dekoduje dźwięk wielokanałowy Dolby i DTS. Telewizor i inne urządzenia łatwo podłączysz do YAS-306 za pomocą przewodu optycznego lub analogowego.
 

 

Mocną podstawę basową zapewniają dwa zintegrowane subwoofery, które dodatkowo ułatwiają instalację soundbaru (nie potrzebujesz miejsca na dodatkowy, osobny subwoofer). Układ Compressed Music Enhancer pozwoli wydobyć najlepsze brzmienie również ze skompresowanych plików takich jak MP3 czy muzyka przesyłana za pomocą Bluetooth. Technologia Clear Voice z kolei podbije poziom głośności dialogów w filmach, bez żadnego uszczerbku dla pozostałych efektów dźwiękowych. Zależnie od preferencji, urządzenie można ustawić, np. na szafce, lub zawiesić na ścianie.

Soundbar MusicCast YAS-306 został starannie wykończony a dzięki swojemu designowi idealnie komponuje się np. z głośnikiem bezprzewodowym MusicCast WX-010. Obydwoma urządzeniami można sterować z poziomu jednej aplikacji MusicCast Controller. Aplikacja pozwoli również wysłać dźwięk z jednego urzadzenia na drugie (np. dźwięk z podłączonego do soundbara telewizora wyślesz do WX-010 w kuchni lub sypialni). Oba urządzenia mogą być używane również niezależnie od siebie lub odtwarzać jednocześnie ten sam utwór. System MusicCast można dowolnie rozbudowywać dobierając urządzenia z różnych kategorii.

 

 

 

 

Sparuj urządzenia i przesyłaj muzykę do dowolnych urządzeń Bluetooth


Wiele gospodarstw domowych posiada już szereg systemów dźwiękowych Bluetooth, na przykład z serii Yamaha Relit lub Restio. Z MusicCast nawet te aktywne systemy głośników mogą być włączone do systemu multi room. Aby to zapewnić, wszystkie komponenty MusicCast łączą się z nadajnikiem i odbiornikiem Bluetooth, który przełącza tryby w zależności od użytkowania. W ten sposób moduł Bluetooth może być wykorzystywany nie tylko do przesyłania muzyki ze smartfona czy tabletu, ale także do podłączania głośników czy słuchawek Bluetooth z siecią audio MusicCast.

 

Yamaha wzbogaca swoje soundbary o obsługę serwisów Tidal i Deezer


Yamaha opracowała nową wersję oprogramowania, przeznaczoną dla cyfrowych projektorów dźwięku oraz soundbarów kompatybilnych z systemem Yamaha MusicCast. Jej kluczowym elementem jest wsparcie dla globalnych internetowych serwisów muzycznych Tidal oraz Deezer. Po zaktualizowaniu oprogramowania użytkownicy, którzy mają założone konta w wymienionych serwisach, będą mogli cieszyć się dostępem do ogromnych bibliotek muzycznych, wygodnie sterując odtwarzaniem muzyki z poziomu swojego smartfona lub tabletu.
Wszystkie niezbędne informacje dotyczące procedury instalacji aktualizacji można znaleźć w instrukcjach obsługi urządzeń.
https://europe.yamaha.com/en/support/updates/index.html

 
 
Rozkoszuj się doskonałym, mocnym dźwiękiem swoich ulubionych filmów i programów
Rozkoszuj się doskonałym, mocnym dźwiękiem swoich ulubionych filmów i programów
Soundbar z systemem głośników 7.1 doskonale uzupełni brzmienie telewizora. Uzyskaj autentyczny efekt przestrzenny do filmu, sportu, muzyki i gier. Wywołaj bogatsze, głębsze dźwięki, które sprawiają, że masz ochotę jeszcze bardziej uczstniczyć w każdej scenie odgrywanej na ekranie telewizora.
Zintegrowany subwoofer zapewniający potężne brzmienie tonów niskich
Dzięki zintegrowanemu subwooferowi głośnik dysponuje mocą niezbędną do wzmocnienia tonów niskich płynących z telewizora, nie zajmując przy tym wiele przestrzeni. W ten sposób użytkownik nie musi szukać miejsca na dodatkowe urządzenie, a mimo to zyskuje szereg ulepszeń w zakresie dynamicznego wzmocnienia basów, które poprawiają brzmienie tonów niskich podczas oglądania filmów lub słuchania muzyki.
Bezprzewodowy dostęp do streamingu
Po nawiązaniu połączenia przez łącze Wi-Fi możliwe jest korzystanie z całej kolekcji nagrań - zarówno przechowywanych na domowym komputerze, jak i w zasobach serwera lub ulubionego serwisu muzycznego.
Bezprzewodowy dostęp do streamingu
Strumieniowo przesyłaj muzykę z urządzeń Apple
Strumieniowo przesyłaj muzykę z urządzeń Apple
Funkcja AirPlay umożliwia bezprzewodowe strumieniowe przesyłanie plików zapisanych na urządzeniu z systemem iOS (iPod, iPad, iPhone lub oprogramowanie iTunes na komputerze z systemem Windows) Dzięki temu możesz w intuicyjny i komfortowy sposób cieszyć się muzyką z przenośnych urządzeń lub komputera, odtwarzając ją w swoim zestawie głośnikowym.
Twoja domowa sieć multimediów
Certyfikat DLNA ułatwia komunikację urządzeń zgodnych z tym zarządzeniem i umożliwia współdzielenia zasobów multimedialnych w ramach sieci domowej. Urządzenie odtwarza pliki muzyczne we wszystkich liczących się formatach przy wygodnym sterowaniu.
Twoja domowa sieć multimediów
Ciesz sie bezprzewodowym przesyłaniem muzyki z innych urządzeń
Ciesz sie bezprzewodowym przesyłaniem muzyki z innych urządzeń
Nie tylko filmy i programy telewizyjne brzmią lepiej dzięki głośnikowi. Również muzyka przechowywana w smartfonie, tablecie czy komputerze PC może być odtwarzana poprzez bezprzewodowe połączenie Bluetooth. Ciesz się krystalicznym brzmieniem bez obaw o zakłócenia sygnału muzycznego przez inne źródła.
Rozszerz możliwości rozrywki
MusicCast wykorzystuje zaawansowane możliwości sieci bezprzewodowej, aby dostarczać muzykę i zapewniać rozrywkę audio. System pozwala strumieniować cyfrową muzykę ze smartfonu, PC lub NAS do innych urządzeń MusicCast w twoim domu. Za jego pomocą można także przesyłać muzykę z urządzeń zewnętrznych, takich jak telewizor lub odtwarzacz Blu-ray. Zawartość audio ze smartfonów lub tabletów połączonych poprzez Bluetooth można również strumieniować do urządzeń MusicCast w wielu pokojach.
Rozszerz możliwości rozrywki
Zamontuj soundbar na ścianie
Zamontuj soundbar na ścianie
Niezależnie od preferencji dotyczących montażu głośnika, soundbar z łatwością wkomponuje się w Twoje wnętrze. Urządzenie można umieścić na półce, a także zamontować na ścianie. Dzięki swoim gabarytom, soundbar nie zabiera dużo miejsca, za to oferuje wyjątkowy dźwięk, który wypełni Twoją przestrzeń.
Obsługuj za pomocą smartfona lub tabletu
Czasy szukania pilota sterowania już dawno za nami. Teraz możesz kontrolować urządzenie wprost ze swojego smartfona lub tabletu, dzięki aplikacji sterującej, która dostępna jest za darmo z App Store lub Google Play.
Obsługuj za pomocą smartfona lub tabletu
Muzyka na życzenie
Muzyka na życzenie
Spotify Connect to wyjątkowa funkcja umożliwiająca korzystanie z serwisu Spotify z poziomu Twoich urządzeń. Wybierz muzykę na Twoim przenośnym urządzeniu i słuchaj jej przez głośniki podłączone do tego systemu. Spotify oferuje dostęp do milionów utworów.

* Wymagana jest aplikacja oraz aktywne konto premium. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej spotify.com

Dane techniczne

soundbar Yamaha MusicCast YAS-306 (czarny)

Soundbar   
Liczba kanałów  7.1
Moc całkowita 120 W
Dekodery dźwięku HD Dolby Digital, Dolby Pro Logic II, DolbyTrue HD, DTS HD High Resolution Audio, DTS HD Master Audio
Łączność bezprzewodowa  Wi-Fi, Bluetooth, AirPlay, DLNA
Aplikacja do sterowania tak
Funkcje poprawy dźwięku  Air Surround Xtreme, Clear Voice, Music Enhancer
Kompatybilny z systemem Multiroom Yamaha MusicCast
Obsługa aplikacji muzycznych  Spotify
Informacje dodatkowe  możliwość montażu na ścianie, obsługa za pomocą telefonu lub tabletu (dedykowana aplikacja), serwis Spotify
Subwoofer   
Subwoofer w zestawie wbudowany w soundbarze
Moc subwoofera  60 W
Obsługiwane formaty   
Odtwarzanie dźwięku MP3, WMA, AAC, FLAC, AIFF, Apple Lossless (ALAC)
Odtwarzanie wideo  nie
Odtwarzanie zdjęć  nie
Złącza   
Wejście HDMI nie
Wyjście HDMI nie
Wejście optyczne 1
Wejścia koaksjalne 1
Wejścia audio 1
Złącze słuchawkowe nie
Złącze USB nie
Złącze Ethernet (LAN) tak
Parametry fizyczne   
Kolor  czarny
Wymiary soundbara  950 x 72 x 131 mm
Waga soundbara  4,9 kg
Pobór mocy i zasilanie   
Pobór mocy  22 W
Pobór mocy w trybie gotowości  0,3 W
Zasilanie  220 - 240 V 50/60 Hz
Wyposażenie   
Wyposażenie  instrukcja obsługi, karta gwarancyjna, pilot
Gwarancja   
Gwarancja  24 miesiące, 36 m-cy po rejestracji produktu
Szczegółowe warunki gwarancji  Pobierz
Producent   
Nazwa producenta / importera  Audio Klan Janusz Prządka Spółka Jawna
Znak zgodności   
Znak zgodności 
Zgłoś błąd na tej stronie
Znajdź podobne produkty
  • Marka: Yamaha
  • Liczba kanałów: 7.1
  • Subwoofer w zestawie: wbudowany w soundbarze

Ocena klientów

5 na podstawie 22 ocen
5
(18)
4
(2)
3
(1)
2
(1)
1
(0)
Najwyżej ocenione zalety:
  • wygląd
  • jakość dźwięku
95% osób oceniło ten produkt wysoko
Wczytywanie...
domyślne
pozytywne
negatywne
najświeższe
najstarsze
najbardziej przydatne
najmniej przydatne
wszystkie
wszystkie
Polecam
wygląd:
sterowanie:
funkcjonalność:
jakość dźwięku:
moc:
05-08-2021,
olej7777
Potwierdzony zakup

Fajna grajbelka, moc wystarczająca na pomieszczenie 25m2, czasami nawet fajnie symuluje dźwięk przestrzenny jednak trochę brakuje do prawdziwego 5.1. Nie jestem miłośnikiem przesadnego basu wiec ten jest wystarczający. Polecam

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (1) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Opinia Yas 306
wygląd:
sterowanie:
funkcjonalność:
jakość dźwięku:
moc:
07-01-2017,
Adrian
Potwierdzony zakup

Zdecydowałem się na zakup soundbaru Yamaha gdyż mam pianocraft. 1. Sprzęt bardziej do filmów; dla słuchania muzyki brakuje wyraźnie basu, moim zdaniem konieczny jest dodatkowy subwoofer. 2. Brakuje regulacji wysokich i średnich tonów, pomimo kilku gotowych schematów, czasem za dużo sopranu zwłaszcza gdy gra głośno, 3. Przy prawie maksymalnej głośności MUZYKI bass wyraźnie słabnie, wręcz wcale go nie słychać. 4. Poza powyższym filmy ogląda się dużo przyjemniej. Jeśli zastanawiasz się nad kinem domowym czy soundbarem wybierz kino domowe. Być może w połączeniu z subwooferm będzie o niebo lepiej.

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (13) (8) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Soundbar Yamaha
wygląd:
sterowanie:
funkcjonalność:
jakość dźwięku:
moc:
27-07-2018,
rafal..gorzow
Potwierdzony zakup

Mój pierwszy soundbar, więc porówania z innymi urządzeniami nie mam. Z zakupu jestem zadowolony, jakość dźwięku bardzo dobra, po roku użytkowania podłączyłem jeszcze dodatkowo do niego zewnętrzny, aktywny subwoofer i jest rewelacja. Na plus możliwość podłączenia wielu urządzeń. No i radio internetowe. Obsłuba bardzo prosta. Urządzenie wate swojej ceyn. Polecam.

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (2) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Polecam!
wygląd:
sterowanie:
funkcjonalność:
jakość dźwięku:
moc:
18-04-2018,
Majkel
Potwierdzony zakup

Uzywam juz rok i moge smialo polecic. Swietny design, dobrze wyglada z tv. Music cast to super sprawa, aplikacja sterujaca przyjazna w uzytkowaniu, ladnie gra i naglasnia pomieszczenie. Dobry wybor, jestem zadowolony. Jesli zastanawiacie sie nad zakupem soundbara Yamaha to zainwestujcie w taki z Music Castem. Tansze wersje tego nie maja a bedziecie zalowac ze nie macie tej funkcji. Koniecznie z wifi bo z samym bluetooth to bez sensu. Bardzo ladnie wspolgra z iphone, apple music i funkcja air play zwlaszcza po najnowszych aktualizacjach Yamahy i IOs 11 Polecam!

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (4) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Dobry kompromis
wygląd:
sterowanie:
funkcjonalność:
jakość dźwięku:
moc:
06-11-2017,
darl
Potwierdzony zakup

Niestety nie jestem osobą z wprawnym uchem. Słucham dużo muzyki elektronicznej/rocka i efekt dostarczona przez ten soundbar jest dla mnie wystarczający. W filmach również czuć efekty, nie zauważam braku basu. Zdecydowałem się na ten produkt ze względu na brak miejsca na amplituner i kolumny, na mały pokój w zupełności wystarcza.

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (5) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Drugi raz dokonałbym tego samego wyboru.
wygląd:
sterowanie:
funkcjonalność:
jakość dźwięku:
moc:
23-03-2018,
Ajzak
Potwierdzony zakup

Mieszkanie. Miejsce działania to pokój 12 m^2. Odległość od tv to ok. 2.5 metra. Dźwięk wspaniały. W zależności od potrzeb regulacja basu która w tych realiach zdecydowanie wystarcza - mocne i głębokie brzmienie. Filmy... efekt surround fantastyczny ale zależny oczywiście od jakości ścieżki dźwiękowej. Kompaktowy bo nie wystaje poza zawieszony na ścianie TV. Prosty w obsłudze i intuicyjny. Polecam.

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (7) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Zaskakująco dobry
wygląd:
sterowanie:
funkcjonalność:
jakość dźwięku:
moc:
22-10-2018,
ja
Potwierdzony zakup

Mam go dopiero od kilku godzin, ale gra naprawdę dobrze. Kupiłem trochę w ciemno, bo chodząc po sklepach nigdzie nie było tego modelu do przetestowania. Kierując się wyborem oparłem się na opiniach innych użytkowników i odsłuchania modelu yas-107. Testując do w domu stwierdzam, że to chyba najlepszy sprzęt w tej półce cenowej. Wbudowany subwoofer też daje radę. Jedyny minus to brak możliwości sterowania trybem dźwięku (muzyka,film itp) z pilota, funkcja ta jest dostępna jedynie z poziomu aplikacji.

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (2) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Soundbar Yamaha
wygląd:
sterowanie:
funkcjonalność:
jakość dźwięku:
moc:
20-01-2019,
Mendreck
Potwierdzony zakup

Przyjemny dla oka, solidnie wykonany z bardzo dobrą jakością dźwięku. Aplikacja mobilna do sterowania za pomocą telefonu jest bardzo wygodna i intuicyjna w obsłudze. Bardzo dobrze sprawdza się do oglądania filmów. Jedynymi osobami, które mogą być niezadowolonymi z kupna tego soundbara są sąsiedzi osoby, która go zakupiła.

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (2) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
.
wygląd:
sterowanie:
funkcjonalność:
jakość dźwięku:
moc:
30-01-2021,
Daria
Potwierdzony zakup

Marna jakość przy parowania z systemem iOS. Kiepska dostępność przy odkurzaniu urządzenia

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (2) (6) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Dobry sprzęt
wygląd:
sterowanie:
funkcjonalność:
jakość dźwięku:
moc:
22-08-2018,
tm20867
Potwierdzony zakup

Jestem zadowolony z zakupu. Wszystko śmiga po kablu i przez Wi-Fi albo Bluetoth. Gra radio internetowe, Tidal OK, Odtwarza bez problemów pliki muzyczne z NAS-a również typu Flac.

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (3) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Jest to opinia potwierdzona zakupem. Gwarantujemy, że autor tej opinii kupił w sklepie RTV EURO AGD opisywany produkt. Możesz być pewien, że zna ten model. Masz pytania? Zadaj je!
Jest to opinia niezależnego eksperta. Opinia powstała w wyniku testów recenzowanego produktu.
1 2 3
Wczytywanie...
domyślne
pozytywne
negatywne
najświeższe
najstarsze
najbardziej przydatne
najmniej przydatne
wszystkie
wszystkie

Pytania i odpowiedzi (3)

Powiadom o pytaniach
Chciałem dziś kupić ten soundbar, a tu nagle stał się niedostępny :-( Czy będzie jeszcze możliwość zakupu go u Państwa w przyszłości?
giero-mach zapytał 2 lata temu
Dla tego pytania nikt nie dodał jeszcze odpowiedzi. Dodaj odpowiedź
Urządzenie posiada opcję montażu na ścianie. W związku z tym czy zestaw zawiera uchwyt do montażu ściennego? Jeżeli nie, to jaki uchwyt z Państwa oferty jest kompatybilny z tym urządzeniem?
Czy ten soundbar można podłączyć do telewizora poprzez bluetooth?
Informacje do wydruku
Powyższe informacje pochodzą ze strony euro.com.pl. W celu przeczytania opinii, pytań i odpowiedzi, promocji i innych informacji dotyczących Yamaha MusicCast YAS-306 (czarny), wpisz 1095936 w wyszukiwarce euro.com.pl.