TOP 10 urządzeń do monitorowania domu

Autor: Anna

Zabezpieczenie domu przed włamaniami to bardzo ważna kwestia. Do kontrolowania mieszkania na co dzień, na bieżąco, możesz wykorzystać np. kamery do monitoringu. Zobacz przygotowany przez nas ranking najlepszych modeli. Wybierz jeden z nich, by zawsze wiedzieć, co dzieje się w Twoim domu, gdy jesteś poza nim. Zyskaj możliwość zareagowania na anomalie natychmiastowo i wezwania pomocy.

kamera do monitoringu w domu

LISTING PRODUKTÓW

D-Link EyeOn Baby Junior Plus DCS-820L

Netgear Arlo VMS3230

Media-Tech MT4052

Netgear ARLO Q VMC3040

Dahua IPC-K26P

D-Link DCS-8000LH/E

D-Link DCS-932L

Ezviz C6TC CS-CV248-A0-32WFR

Dahua IPC-K46P

Dahua IPC-A12P

D-Link EyeOn Baby Junior Plus DCS-820L

kamera do monitoringu D-Link EyeOn Baby Junior Plus DCS-820LJedną z popularnych kamer do monitoringu domu, zwłaszcza pokoju dziecięcego, jest model D-Link EyeOn Baby Junior Plus DCS-820L. To urządzenie typu elektroniczna niania. Ma czuły sensor dźwięku i ruchu, dzięki któremu od razu zostaniesz powiadomiony o przebudzeniu malucha ze snu czy nietypowej aktywności w monitorowanym pomieszczeniu. Przebywając poza domem, zyskujesz zdalny podgląd, i to niezależnie od odległości, w jakiej znajdujesz się od nadajnika. Dzięki dwukierunkowemu dźwiękowi możesz porozumieć się z osobą przebywającą po drugiej stronie kamery monitoringu. Ponadto w razie potrzeby zarejestrujesz filmy lub wykonasz zdjęcia, które zapiszą się na urządzeniu mobilnym, np. smartfonie, ale także na karcie microSD umieszczonej w kamerze do monitoringu D-Link EyeOn Baby Junior Plus DCS-820L.

PARAMETRY

Typ podłączenia: WiFi

Typ sensora: CMOS

Rozdzielczość: 640 x 480 pikseli

Mikrofon: tak

Funkcja aparatu cyfrowego: tak

PLUSY

+ zoom cyfrowy 4x

+ dwukierunkowy dźwięk

+ możliwość robienia i zapisywania zdjęć

+ natychmiastowe powiadomienia

+ czujnik dźwięku i ruchu

MINUSY

− brak

OCENA PRODUKTU: 10/10

Netgear Arlo VMS3230

kamera do monitoringu Netgear Arlo VMS3230 2 szt.Jeżeli zależy Ci na rozbudowanym zestawie kamer do monitoringu domu lub mieszkania, wybierz model Netgear Arlo VMS3230, który obejmuje dwie, trzy, a nawet cztery elementy. Zainstalowanie systemu w pokojach nie jest trudne ani czasochłonne, z racji iż zajmuje zaledwie kilka minut. Podłączasz stację bazową do routera WiFi, sprawdzasz synchronizację kamer monitoringu, włączasz darmową aplikację Arlo na urządzeniu mobilnym, i gotowe. Zyskujesz podgląd domu w czasie rzeczywistym w jakości HD. Na smartfon otrzymasz powiadomienie, jeśli coś pojawi się w zasięgu czujników. Możesz obserwować pomieszczenia w nocy, w tym także garaż, pralnię, łazienkę i kuchnię, z racji iż Netgear Arlo VMS3230 to wodoodporna kamera do monitoringu. Jeśli coś wzbudzi Twój niepokój, dany element na ekranie przybliżysz i przyjrzysz mu się uważniej. Żywotność baterii w zestawie wynosi od 4 do 6 miesięcy.

PARAMETRY

Typ podłączenia: WiFi i RJ45

Typ sensora: CMOS

Rozdzielczość: 1280 x 720 pikseli / H.264

Mikrofon: nie

Funkcja aparatu cyfrowego: brak danych

PLUSY

+ jakość obrazu HD

+ wodoodporność

+ możliwość oglądania obrazu nocą

+ wykrywanie ruchu

+ cyfrowy widok panoramiczny i powiększanie

MINUSY

− brak przekazu dźwięku

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Media-Tech MT4052

kamera do monitoringu Media-Tech MT4052Osoby potrzebujące kamery do monitoringu nie tylko wewnątrz, ale także przed wejściem, mogą zainteresować się modelem Media-Tech MT4052. Ma bardzo wytrzymałą obudowę wykonaną z aluminium, w wysokim stopniu odporną na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Umożliwia ustalenie harmonogramu aktywności, dzięki czemu będzie monitorować dom tylko podczas Twoich wyjść do pracy czy na dodatkowe zajęcia. Powiadomienie w razie wykrycia ruchu otrzymasz na urządzenie mobilne bądź maila. Kamera monitoringu Media-Tech MT4052 może pracować z filtrem podczerwieni i zapewniać doskonały obraz także nocą. Do obrazu na żywo będą mieli dostęp wszyscy domownicy, z racji iż kamera do monitoringu umożliwia podgląd na nawet pięciu urządzeniach mobilnych równocześnie. Odznacza się wydajną kompresją obrazu h.264.

PARAMETRY

Typ podłączenia: WiFi i RJ45

Typ sensora: CMOS

Rozdzielczość: 1280 x 720 pikseli

Mikrofon: nie

Funkcja aparatu cyfrowego: nie

PLUSY

+ doskonały obraz również w ciemności

+ obraz HD 720p

+ powiadomienie w razie wykrycia ruchu

+ podgląd na pięciu urządzeniach mobilnych jednocześnie

+ wytrzymała obudowa, która umożliwia korzystanie z kamery monitoringu w trudnych warunkach

MINUSY

− brak

OCENA PRODUKTU: 9/10

Netgear ARLO Q VMC3040

kamera do monitoringu Netgear ARLO Q VMC3040Netgear ARLO Q VMC3040 to kolejna kamera do monitoringu mieszkania, która pozwala wykrywać zarówno ruch, jak i dźwięk. W prosty i szybki sposób skomunikujesz się z osobą przebywającą po drugiej stronie. Obraz wyświetli Ci się na urządzeniu przenośnym w doskonałej jakości Full HD 1080p. Możesz skorzystać z zoomu, by przyjrzeć się mniejszym elementom. Kamerę monitoringu zainstalujesz samodzielnie w zaledwie kilka minut. Przy gorszych warunkach, np. w nocy czy zimą, wykorzystasz funkcję noktowizora. Nagrywanie wideo i przesyłanie na chmurę jest darmowe. W dowolnej chwili możesz też rozszerzyć pakiet usług Netgear ARLO Q VMC3040 i podłączyć dodatkowe kamery, by mieć pod kontrolą więcej pomieszczeń. Umieść kamerę monitoringu w pralni, kuchni czy w pobliżu okna – jest odporna na wilgoć.

PARAMETRY

Typ podłączenia: WiFi

Typ sensora: CMOS

Rozdzielczość: Full HD 1080p

Mikrofon: tak

Funkcja aparatu cyfrowego: brak danych

PLUSY

+ odbieranie dźwięku

+ nadawanie dźwięku

+ czuły sensor ruchu

+ zoom

+ mocna i odporna na niekorzystne warunki obudowa

MINUSY

− brak

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Dahua IPC-K26P

kamera do monitoringu Dahua IPC-K26PKamera do monitoringu Dahua IPC-K26P to urządzenie rozbudowane, kompleksowe. Obsługuje dwukierunkową komunikację audio, ma wrażliwy czujnik ruchu, umożliwia podłączenie alarmu, a także korzysta z zapisu danych na bieżąco w chmurze. Zaawansowane technologia zastosowana w tej kamerze monitoringu umożliwia dynamiczne wykrywanie osób będących w zasięgu kamery. Odpowiednie powiadomienie otrzymasz od razu na telefon. Z modelu Dahua IPC-K26P możesz korzystać przez całą dobę. Ponieważ tryb nocny włączy się automatycznie, gdy spadnie natężenie światła w pomieszczeniu, nie musisz się martwić o złą jakość obrazu. Wręcz przeciwnie, dzięki tej kamerze do monitoringu będziesz oglądać swoje mieszkanie w 2K QHD. Ponieważ dostrzeżesz nawet najdrobniejszy podejrzany detal, zareagujesz odpowiednio szybko.

PARAMETRY

Typ podłączenia: WiFi i RJ45

Typ sensora: CMOS

Rozdzielczość: 1920 x 1080 pikseli

Mikrofon: tak

Funkcja aparatu cyfrowego: nie

PLUSY

+ rozdzielczość 2K QHD

+ 130-stopniowy kąt widzenia

+ głośnik i mikrofon

+ detekcja osób

+ dysk w chmurze

MINUSY

− brak

OCENA PRODUKTU: 10/10

D-Link DCS-8000LH/E

kamera do monitoringu D-Link DCS-8000LH/EKlienci zainteresowani monitoringiem domu chętnie wybierają również kamerę do monitoringu D-Link DCS-8000LH/E. Jest to najmniejszy model dostępny w ofercie marki D-Link, bez trudu ukryjesz go między kwiatami, na półce czy szafie. Umożliwia otrzymywanie wideo w jakości 720p HD i zapisywanie obrazu na żywo na urządzeniu zewnętrznym, np. smartfonie. Zapisywanie obrazu w chmurze do 24 h jest darmowe, powyżej tego czasu płatne, jeśli rozszerzysz pakiet usług. W całkowitej ciemności kamera monitoringu zachowuje widoczność do 5 m dzięki wbudowanym diodom podczerwieni. Jeśli wykryje dźwięk lub ruch, natychmiastowo otrzymasz powiadomienie na telefon i będziesz mógł zareagować. Kąt widzenia w kamerze do monitoringu D-Link DCS-8000LH/E wynosi 120 stopni, a cyfrowe przybliżenie jest aż czterokrotne.

PARAMETRY

Typ podłączenia: WiFi

Typ sensora: CMOS

Rozdzielczość: 1280 x 720 pikseli

Mikrofon: tak

Funkcja aparatu cyfrowego: tak

PLUSY

+ zoom cyfrowy 4x

+ diody podczerwieni

+ czujniki dźwięku i ruchu

+ kompaktowe wymiary

+ wideo w jakości 720p HD

MINUSY

− brak

OCENA PRODUKTU: 10/10

D-Link DCS-932L

kamera do monitoringu D-Link DCS-932LBezprzewodowa kamera do monitoringu D-Link DCS-932L sprawdza się w domu i biurze – do kontrolowania całych pomieszczeń lub wybranych segmentów, np. dziecięcego łóżeczka, okna, drzwi. Ponieważ została wyposażona w diody LED emitujące światło w paśmie podczerwonym, umożliwia oglądanie obrazu nocą – do 5 metrów od urządzenia. Jeśli zainstalujesz na urządzeniu mobilnym usługę mydlink, otrzymasz łatwy dostęp do kamery monitoringu D-Link DCS-932L oraz zarządzania nią. Ponadto urządzenie ma wbudowaną funkcję wykrywania ruchu. Kiedy wykryje czyjąś obecność, wyśle powiadomienie pocztą elektroniczną. Kupując kamerę monitoringu D-Link DCS-932L, masz możliwość wyświetlania obrazu z większej liczby kamer – do 32 – na komputerze z systemem operacyjnym Windows, na którym zainstalowałeś dołączone do zestawu darmowe oprogramowanie.

PARAMETRY

Typ podłączenia: RJ45

Typ sensora: CMOS

Rozdzielczość: 640 x 480 pikseli

Mikrofon: tak

Funkcja aparatu cyfrowego: tak

PLUSY

+ zoom cyfrowy 4x

+ mobilny dostęp do kamer

+ diody LED emitujące światło w paśmie podczerwonym

+ dołączone oprogramowanie

+ możliwość wykorzystania w pokoju dziecięcym

MINUSY

− brak możliwości połączenia przez WiFi

OCENA PRODUKTU: 9/10

Ezviz C6TC CS-CV248-A0-32WFR

kamera do monitoringu Ezviz C6TC CS-CV248-A0-32WFREzviz C6TC CS-CV248-A0-32WFR to jedna z tych kamer do monitoringu, które w atrakcyjnej cenie oferują sporo funkcji. Znajdziesz tu transmisję 24/7, ale w razie potrzeby włączysz tryb prywatny, by urządzenie przestało zapisywać dźwięk i ruch. Ponieważ kamera monitoringu ma możliwość obracania się w poziomie o 340 stopni i w pionie o 90 stopni, bez trudu zobaczysz cały pokój. Kiedy coś zacznie się ruszać, urządzenie podąży w ślad za tym, na bieżąco przesyłając dane na Twój telefon czy tablet. Po zmierzchu model Ezviz C6TC CS-CV248-A0-32WFR wykorzystuje tryb nocny, przełączając się na niego automatycznie. W dowolnej chwili możesz uzyskać połączenie dźwiękowe z domem, wydając psu komendę lub ostrzegając nieproszonego gościa o powiadomieniu policji. Ponadto kamera do monitoringu ma gniazdo na karty microSD, więc dane możesz zachować.

PARAMETRY

Typ podłączenia: WiFi

Typ sensora: CMOS

Rozdzielczość: 1920 x 1080

Mikrofon: tak

Funkcja aparatu cyfrowego: nie

PLUSY

+ transmisja 24/7

+ funkcja obrotu: w poziomie 340 stopni i pionie 90 stopni

+ śledzenie obiektów poruszających się

+ tryb prywatności wyłącza nagrywanie audio i wideo

+ obraz Full HD 1080p

MINUSY

− brak

OCENA PRODUKTU: 10/10

Dahua IPC-K46P

kamera do monitoringu Dahua IPC-K46PJeżeli posiadasz telewizor lub monitor umożliwiający oglądanie obrazów w rozdzielczości 2K QHD, będziesz mógł oglądać bardzo dokładne zapisy z kamery do monitoringu Dahua IPC-K46P. To nowoczesne urządzenie daje Ci pełen wgląd w wydarzenia rozgrywające się w domu, gdy Ciebie w nim nie ma. Horyzontalny 130-stopniowy kąt widzenia zapewnia jeszcze większe pole obserwacji, także w nocy. Wbudowane w kamerę monitoringu dodatki: głośnik oraz mikrofon, sprawiają, że nie tylko usłyszysz, co się dzieje w mieszkaniu, ale także zareagujesz – przekażesz intruzowi, że ma się wynosić, bo na miejscu za chwilę będzie policja. Uspokoisz też rozrabiającego psa. Wejście alarmowe obecne w modelu Dahua IPC-K46P wiąże się z możliwością podłączeni zewnętrznych czujników, alarmów i innych sensorów. Jeśli zależy Ci na jak najskuteczniejszym wypędzeniu niechcianego przybysza, możesz podłączyć do kamery monitoringu system alarmu dźwiękowego.

PARAMETRY

Typ podłączenia: WiFi i RJ45

Typ sensora: CMOS

Rozdzielczość: 2688 x 1520 pikseli

Mikrofon: tak

Funkcja aparatu cyfrowego: nie

PLUSY

+ dwukierunkowa komunikacja

+ wykrywanie osób i wysyłanie natychmiastowych powiadomień

+ dysk w chmurze do zapisywania danych

+ horyzontalny 130-stopniowy kąt widzenia+ tryb śledzenia w nocy

MINUSY

− brak

OCENA PRODUKTU: 10/10

Dahua IPC-A12P

kamera do monitoringu Dahua IPC-A12PChcesz, żeby jedna kamera do monitoringu obejmowała większy teren – duży pokój, podłużny hol lub klatkę schodową? W tym zadaniu sprawdzi się model Dahua IPC-A12P. Umożliwia sterowanie w poziomie i pionie, rotację w zakresie 355 stopni, a nawet automatyczne śledzenie obiektów, które wykazują ruch. Pełen zasięg zapewnia brak martwego pola, a co za tym idzie masz większą kontrolę nad domem – nawet wyjątkowo sprytny włamywacz się nie prześlizgnie. Obrazy przekazywane na żywo lub zapisane możesz obejrzeć w wysokiej jakości 2K QHD. Wbudowany głośnik oraz mikrofon umożliwią Ci usłyszenie, co dzieje się w domu, a także natychmiastową interakcję z nieproszonym gościem. Przy całej gamie nowoczesnych funkcji zapewnianych przez kamerę monitoringu Dahua IPC-A12P model jest dostępny w atrakcyjnej cenie.

PARAMETRY

Typ podłączenia: WiFi i RJ45

Typ sensora: CMOS

Rozdzielczość: 1280 x 720 pikseli

Mikrofon: tak

Funkcja aparatu cyfrowego: nie

PLUSY

+ możliwość oglądania obrazów w 2K QHD

+ dwukierunkowa komunikacja dźwiękowa

+ detekcja ruchu

+ rotacja w zakresie 355 stopni

+ automatyczne śledzenie ruszających się obiektów

MINUSY

− brak

OCENA PRODUKTU: 10/10

Podsumowanie

Zobaczyłeś dziesięć najlepszych, najbardziej funkcjonalnych urządzeń z zakresu monitoringu domowego. Jeżeli chcesz mieć szerszy pogląd, obejrzyj wszystkie dostępne w Euro kamery do monitoringu. Zwróć uwagę na cechy, którymi się odznaczają: możliwość widzenia obrazu w nocy, podążania za ruszającym się obiektem, wysyłania natychmiastowych alertów na komórkę czy kontaktowania się z osobą, która wtargnęła do domu. Zastanów się, które są niezbędne w Twoim systemie ochrony domu, i wybierz kamerę monitoringu odznaczającą się właśnie nimi. Przeczytaj też poradnik objaśniający, jak skompletować pełen zestaw do monitoringu domu.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link