Projektor bezprzewodowy – 5 polecanych modeli

Autor: Klaudia

Projektor multimedialny to gratka dla każdego amatora kina domowego. Wśród najnowszych modeli są już takie, które działają bezprzewodowo, co oznacza większą wygodę, łatwość obsługi i estetykę. Sprawdź 5 modeli projektorów bezprzewodowych polecanych do domu.

Projektor bezprzewodowy

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jak działa bezprzewodowy projektor multimedialny,

- czy projektor do domu powinien być bezprzewodowy,

- który bezprzewodowy projektor warto wybrać.

Bezprzewodowy projektor multimedialny – jak to działa?

Standardowe przesyłanie obrazu z wybranego urządzenia i wyświetlenie go z pomocą projektora multimedialnego odbywa się za pomocą przewodu, zwykle interfejsu HDMI, który zapewnia odpowiednią jakość odwzorowania. Jednak bardziej zaawansowane modele rzutników posiadają opcję bezprzewodowej łączności. Co to oznacza? Że do projektora multimedialnego nie będziesz musiał fizycznie podłączać wybranych urządzeń (jak laptop czy konsola), aby móc wyświetlić pochodzące z nich pliki wideo.

Czy złącza nie są ważne?

Nawet jeśli wybrany projektor multimedialny jest bezprzewodowy, zwróć uwagę na obecne w nim złącza. Powinien posiadać przynajmniej standard HDMI szczególnie ważny do kina domowego, a najlepiej, jeśli będzie też wyposażony w wejścia analogowe, szczególnie gdy będzie miał też zastosowanie mobilne.

Bezprzewodowy system łączności w projektorach multimedialnych wciąż traktuje się jako funkcjonalny dodatek, dzięki któremu można podłączyć do niego komputer bez użycia jakichkolwiek kabli. Jest to znaczne udogodnienie nie tylko w modelach biznesowych, ale i projektorach do domu. Ograniczenie konieczności korzystania z przewodów zwiększa bowiem mobilność i estetykę urządzenia.

Bezprzewodowe projektory do domu – modele, które się sprawdzą

Ekran do projektora multimedialnego w domuŁatwy i szybki dostęp do domowej rozrywki to coraz częstsza potrzeba współczesnego człowieka. Projektor multimedialny nie posłuży Ci jedynie do oglądania filmów, ale również grania czy wyświetlania zdjęć z wakacji. Jeśli urządzenie ma współpracować nie z jednym, a z kilkoma urządzeniami (laptopem, netbookiem, konsolą czy nawet smartfonem i telewizorem), lepszym wyjściem będzie wybór bezprzewodowego modelu. Za jego pomocą będziesz mógł płynnie przechodzić między źródłami sygnału, bez konieczności odłączania i podłączania wielu przewodów. W ten sposób nie będziesz też ograniczony w zakresie mobilności – laptop może znajdować się w dowolnym miejscu w domu, a swój projektor swobodnie przeniesiesz do innego pomieszczenia.
Polecanymi projektorami do domu są między innymi:
  • LG PH450UG – ten nowoczesny projektor multimedialny doskonale sprawdza się w roli wyświetlacza do kina domowego. Dlaczego? Zapewnia przyzwoitą rozdzielczość obrazu i wielkość przekątnej od 40 aż do 80 cali, co oznacza, że pozwala na znacznie lepszy odbiór filmów niż przeciętny telewizor. Jasność nie jest wysoka, ale w połączeniu z bardzo dobrym kontrastem zapewnia wyraźny obraz i kolory w czasie oglądania filmów wieczorem i w nocy. W zamian za takie parametry cena również Cię nie przerazi. Ten mobilny projektor multimedialny świetnie nadaje się do domowego użytku dla całej rodziny, jak i do biura, gdzie posłuży do prezentacji. Jednak ten bezprzewodowy model najlepiej sprawdzi się do kina domowego – ma nawet opcję 3D,
  • Optoma ML330 – współczynnik kontrastu 20000:1 i jasność 500 ANSI lumenów powodują, że wyraźny i żywy obraz uzyskasz nawet w biały dzień. Ten niezwykle mały i lekki projektor multimedialny (waży zaledwie niecałe 0,5 kg) jest również bezprzewodowy, co jeszcze bardziej zwiększa jego mobilność. Użyjesz go zatem w domu, gdzie może z niego korzystać cała rodzina, a także do pracy. Jest również cichy i stosunkowo tani. Wielkość obrazu, którą za jego pomocą osiągniesz, to aż 40-120 cali,
  • Epson EH-TW650 – to kolejny bezprzewodowy projektor do domu, który nadaje się doskonale do stworzenia świetnej jakości kina domowego. Wyświetla obraz w rodzielczości Full HD i ma wyjątkowo wydajną lampę (szacowana długość jej działania to aż 11 lat przy obejrzeniu średnio 1 filmu dziennie). Za jego pomocą połączysz się bezprzewodowo z każdym urządzeniem obsługującym funkcję Miracast. Ten projektor bezprzewodowy pozwoli Ci wyświetlać obraz o przekątnej nawet 300 cali.

Projektor do domu i nie tylko

Bezprzewodowy projektor do domuBezprzewodowe projektory multimedialne mają tę właściwość, że możesz z nich skorzystać łatwo w podróży. Z reguły są bardziej mobilne niż inne modele i świetnie spisują się np. podczas wyjazdu służbowego.

Polecanymi modelami bezprzewodowych projektorów multimedialnych są jeszcze:
  • LG PH30JG, doceniany za mobilność przy świetnej jakości obrazu i niskiej wadze (mniej niż 0,5 kg). Ten projektor bezprzewodowy może być nawet ładowany przez USB, a na wbudowanej baterii wytrzyma nawet do 4 h. Urządzenie to jest doceniane i jako projektor do domu, gdzie wyświetlisz za jego pomocą obraz nawet o 100 calach przekątnej, jak i do biznesowych prezentacji i podróży firmowych. Niewygórowana cena jest tym bardziej zadowalająca, że model ten oferuje optymalną jakość obrazu nawet w dość jasnych pomieszczeniach i ma sprytną regulację,
  • BenQ GS1 – to ostatni model bezprzewodowego projektora multimedialnego, który może stanowić doskonały ekwiwalent telewizora, a także mobilnego wyświetlacza obrazu. Z jego pomocą możesz oglądać filmy nawet na przekątnej o wartości 100 cali. Na szczególną uwagę zasługuje aż 30000 h żywotność lampy w trybie eco oraz gumowe etui chroniące projektor przed uszkodzeniem w razie upadku czy wstrząsów. Dzięki bezprzewodowej łączności oraz dość małej wadze (poniżej 1 kg) to nie tylko doskonały projektor do domu, ale również urządzenie mobilne.

Sprawdź, jaki jeszcze projektor nadaje się do kina domowego.
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę