Data publikacji: 3 października 2018
Autor: Joanna
ARTYKUŁ - PORADNIK

Poznaj najlepsze programy do czyszczenia komputera

Poleć znajomemu Drukuj

Twój komputer zwolnił, ma dużo zbędnych plików? Nie wiesz, jakie programy do oczyszczania komputera wybrać?  Zanim zdecydujesz się oddać swój laptop do serwisu, zobacz, jakie programy do czyszczenia komputera ze zbędnych plików, mogą pomóc usprawnić Twój sprzęt bez oddawania go do fachowców. Sprawdź, czy to faktycznie takie proste.

Oczyszczanie komputera to tak naprawdę oczyszczanie dysku

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- o programach do czyszczenia komputera – czy faktycznie są przydatne,

- co powinien mieć najlepszy program do czyszczenia komputera,

- co zrobić kiedy sterowniki nie są już takie świeże – co wtedy,

- czyszczenie rejestru, zagubione ikony – jak się ich pozbyć.

Programy do czyszczenia komputera – czy faktycznie są przydatne?

Warto wspomnieć o tym, do czego służą programy czyszczące komputer czy laptop. Zainstalowane w urządzeniu, stale nadzorują i czyszczą nasz rejestr, aby nie był zapełniany przez niepotrzebne pliki. Dlaczego? Gdzie te pliki się gromadzą? Otóż pliki archiwizowane są na dysku komputera. Kiedy zainstaluje się ich zbyt dużo, może się okazać, że nie tylko, nie ma już miejsca na dysku, ale także przeglądanie bieżących dokumentów staje się coraz bardziej utrudnione. Sprzęt działa zdecydowanie wolniej, dłużej się uruchamia, a pracując na nim, masz wrażenie, że stale pracuje w tle, a otwieranie nowych plików wymaga od coraz większej cierpliwości. Z czasem ten problem coraz bardziej przeszkadza w użytkowaniu, czasem nie pozwala już na zainstalowanie nowych programów, z racji braku miejsca.

CZY WIESZ, ŻE...

Enhancer to rozszerzenie do Ccleaner i zwiększa do 1000, listę obsługiwanych programów.

Co powinien mieć najlepszy program do czyszczenia komputera?

Usuwanie danych z dyskuProgram oczyszczający rejestr, powinien przede wszystkim być skuteczny, łatwy w instalacji i prosty w obsłudze. Nie chcesz przecież instalować programu, który będzie skomplikowany i trudny już na etapie instalowania! Chcesz mieć program szybki i niewymagający posiadania specjalistycznej wiedzy z dziedziny informatyki.
Wykluczając natomiast wszystko inne, program ten powinien być zdecydowanie skuteczny. Na szczęście większość programów łączy te dwie cechy – są łatwe w instalacji i obsłudze a także skutecznie usuwają tzw. śmieci. Założeniem programów czyszczących komputer ze zbędnych plików, jest analiza wszystkich danych w komputerze, w celu wykasowania folderów niepotrzebnie instalujących się wraz z aplikacjami i zajmującymi, jakże cenne, miejsce na dysku.
Takim programem będzie np. CCleaner – program, który ma całkiem pokaźną ilość zwolenników. Przy pomocy CCleaner'a czyszczenie komputera jest łatwe i intuicyjne. Pozwala on na usunięcie zbędnych programów, ale także śladów po nich. Nie zostają, więc żadne pozostałości po niechcianych wcześniej plikach.
Pamiętaj, że czyszczenie komputera to także czyszczenie systemy z wirusów i programów typu Spyware np. programem Symantec Norton Security 3.0 Premium.

Kiedy sterowniki nie są już takie świeże – co wtedy?

Znasz ten problem, gdy zamiast skorzystać w pełni z przeglądarki, nagle musisz pobierać aktualizację sterowników? Spokojnie, jest na to rada i co najważniejsze, nie musi to być od razu telefon do informatyka. Driver Booster przyjdzie z pomocą! To program, który po uruchomieniu przez użytkownika, sam wyszuka wszystkie nieaktualne sterowniki i zastąpi je nowymi wersjami, pochodzącymi tylko z certyfikowanych źródeł. Także już teraz, nie będziesz musiał sam czyścić laptopa z nieaktualnych sterowników.

PORADA EKSPERTA

Sprzątanie komputera warto zacząć od usunięcia z systemu zbędnych aplikacji. Jeżeli korzystasz z komputera już jakiś czas to ilość miejsca zajętego przez zainstalowane, ale niewykorzystywane programy może okazać się zaskakująco duża.

Czyszczenie rejestru, zagubione ikony – jak się ich pozbyć?

Program Symantec Norton Security 3.0 PremiumKiedy w gąszczy plików i folderów nie możesz znaleźć tego, niepotrzebnego już programu, a cierpliwość powoli zaczyna się kończyć, nie wpadaj jeszcze w panikę. Program Revo Uninstaller posiada charakterystyczny tzw. tryb łowcy. Skanuje system i wyszukuje ukryte w czeluściach folderów zagubione aplikacje, umiejętnie w nie celuje i dalej pozwala już zadziałać Tobie. Po wycelowaniu w poszukiwaną aplikację, korzystasz z polecenia „odinstaluj” i możesz wreszcie odetchnąć z ulgą. Czas zaoszczędzony, a sprzęt odciążony! Geek Uninstaller również pomoże usunąć niepotrzebne gry lub programy z Windowsa. Po wykonaniu swojego zadania, Geek Uninstaler przeprowadzi także skan rejestru, ale nie usuwa z niego nic, czego nie zaakceptujesz. Program ten wyświetli na ekranie listę znalezionych plików, to Ty zdecydujesz, które usunąć.
Sami już teraz widzisz, że czyszczenie komputera ze zbędnych plików, nigdy nie było tak proste, jak teraz. Zobacz w naszym sklepieinne programy użytkowe.

Przeczytaj nasze porady na temat Defragmentacja dysku Windows - sprawdź, co powinieneś o tym wiedzieć.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły
 Słuchawki to niezbędne akcesorium do smartfona lub po prostu do komfortowego słuchania muzyki. Jaki bezprzewodowy model kupić?
Zobacz więcej   
 Zmywanie to jeden z najmniej lubianych obowiązków domowych. Sprawdź, jakie urządzenie uwolni cię od jego wykonywania.
Zobacz więcej   
 Zestawy kina domowego różnią się parametrami i elementami. Jaki sprzęt wybrać oraz na co zwrócić uwagę?
Zobacz więcej   

Znajdź nas

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów