Znajdź najlepszy program do czyszczenia komputera

Z tego artykułu dowiesz się:czy programy do czyszczenia komputera są przydatne co powinien mieć najlepszy program do czyszczenia komputera
Autor: Joanna

Użytkownicy PC często zastanawiają się, jak znaleźć najlepszy program do czyszczenia komputera. Wszystko dlatego, że z czasem sprzęt może wolniej pracować i dawać gorsze rezultaty podczas wielu różnych operacji, których się na nim podejmujemy. Ma to związek między innymi z przesadną ilością zbędnych plików, przez wielu określanych jako śmieci. Zanim zdecydujesz się oddać swój laptop do serwisu, zobacz jakie programy do czyszczenia komputera mogą pomóc usprawnić funkcjonowanie Twojego urządzenia. Dzięki temu praca sprzętu może ulec zdecydowanej poprawie bez oddawania laptopa czy komputera stacjonarnego do fachowców.

Zobacz także: Sprawdzone i skuteczne sposoby na przyspieszenie komputera

Programy do czyszczenia komputera – czy faktycznie są przydatne?

Zastanówmy się, dlaczego dobry program do czyszczenia komputera jest całkiem istotnym dodatkiem. Warto wspomnieć o tym, do czego służą programy czyszczące komputery stacjonarne i laptopy. Zainstalowane w urządzeniu, stale nadzorują i czyszczą nasz rejestr, aby nie był zapełniany przez niepotrzebne pliki. Dlaczego? Gdzie te pliki się gromadzą? Otóż pliki archiwizowane są na dysku komputera. Kiedy zainstalujemy ich zbyt dużo, może się okazać, że nie tylko brakuje już miejsca na dysku, ale także przeglądanie bieżących dokumentów staje się coraz bardziej utrudnione. Sprzęt działa zdecydowanie wolniej, dłużej się uruchamia, a ponadto ma się wrażenie, że stale coś pracuje w tle i otwieranie nowych plików wymaga większej cierpliwości. Z czasem ten problem coraz bardziej przeszkadza w użytkowaniu sprzętu oraz nie pozwala już na zainstalowanie nowych programów, z racji braku miejsca. W związku z tym nie ma znaczenia, czy nasz system to Microsoft Windows 10 Home 64 bit OEM PL albo na przykład Microsoft Windows 10 Professional 64 bit OEM PL, bo usuwanie śmieci to zawsze dobry pomysł, a pomoże w tym najlepszy program do czyszczenia komputera.

Polecane oprogramowanie
  • 219 zł
  • 299 zł
  • 129,99 zł
  • 219 zł
  • 129,99 zł
  • 159,99 zł
  • 469 zł
  • 29,99 zł
  • 199,99 zł
  • 188,99 zł

Co powinien mieć najlepszy program do czyszczenia komputera?

Najlepszy program do czyszczenia komputera powinien przede wszystkim być skuteczny, łatwy w instalacji i prosty w obsłudze. Nie chcesz przecież instalować programu, który będzie skomplikowany i trudny już na etapie instalowania! Musi być szybki i niewymagający specjalistycznej wiedzy z dziedziny informatyki, a do tego wyjątkowo skuteczny. Na szczęście większość programów tego typu łączy wymienione wcześniej cechy, więc są łatwe w instalacji i obsłudze, a także skutecznie usuwają tak zwane śmieci. Z założenia programy czyszczące komputer ze zbędnych plików powinny zajmować się między innymi analizą wszystkich danych w komputerze. Jest to przeprowadzane w celu wykasowania folderów niepotrzebnie instalujących się wraz z aplikacjami, które tylko zajmują wolną przestrzeń.

Najlepszy program do czyszczenia komputera to na przykład CCleaner, który ma wielu zwolenników. Przy pomocy CCleanera czyszczenie komputera będzie łatwe i intuicyjne. Pozwala on na usunięcie nie tylko zbędnych programów, ale też śladów po nich. Nie zostają więc żadne niepożądane pozostałości. Pamiętaj, że czyszczenie komputera to również usuwanie z systemu wirusów i programów typu Spyware. Dobrym przykładem jest Norton 360 Deluxe 50GB (5 urządzeń / 1 rok), ponieważ za jego pomocą można skutecznie czyścić oraz chronić komputer. Przy okazji warto zastanowić nad tym, czy nasze systemowe sterowniki są jeszcze aktualne. Nikt nie lubi sytuacji, w której zamiast skorzystać ze swojej przeglądarki, nagle trzeba pobierać aktualizację sterowników. Znakomitą opcją może się tu okazać Driver Booster, ponieważ po uruchomieniu przez użytkownika, sam wyszuka wszystkie nieaktualne sterowniki i zastąpi je nowymi wersjami, pochodzącymi tylko z certyfikowanych źródeł. Dobrze pamiętać o takich rozwiązaniach, żeby nie być zmuszonym samodzielnie czyścić laptopa z nieaktualnych sterowników.

Czyszczenie rejestru, zagubione ikony – jak się ich pozbyć?

Kiedy w gąszczu plików i folderów nie możesz znaleźć tego niepotrzebnego już programu, a cierpliwość powoli zaczyna się kończyć, nie wpadaj w panikę. Najlepszy program do czyszczenia, a przynajmniej jeden z wielu wyjątkowo dobrych, czyli Revo Uninstaller, posiada charakterystyczny Tryb Łowcy. Wspomniany tryb skanuje system i wyszukuje zagubione aplikacje oraz ich pozostałości, a następnie obiera je za cel, żeby użytkownik urządzenia mógł się cieszyć bezproblemowa pracą. Po tym, jak Revo Uninstaller obierze coś za swój cel, można skorzystać z polecenia „odinstaluj”, a potem odetchnąć z ulgą. Czas zostanie zaoszczędzony, a sprzęt odciążony. Geek Uninstaller również pomoże usunąć niepotrzebne gry lub programy z Windowsa. Po wykonaniu swojego zadania, program ten przeprowadzi także skan rejestru, ale nie usunie niczego bez Twojej zgody. Czy jest to najlepszy program do czyszczenia komputera? Z pewnością można go uznać za dobrego kandydata do walki o to miano. Geek Uninstaller wyświetli na ekranie listę znalezionych plików, a Ty zdecydujesz, które z nich usunąć.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link